Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Odeabank İhtiyaç Kredisi

Yaşamınız boyunca tüketim harcamaları yaparsınız. Bu tüketim harcamalarının hepsinde nakitimizin yeterli geldiğini söylemek mümkün olmayabilir. Nakit yetersizliği çektiğimiz noktada bankaların bizlere sunmuş olduğu kredi ürünlerinden olan ihtiyaç kredisine başvurabilmekteyiz. İhtiyaç kredileri yaşamın önemli noktalarında hızlı ve kolay kredi çözümleri sunan ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Ev eşyası ihtiyacından evlilik hazırlıkları için ihtiyaç olan şeylere, çocuğunuzun eğitim masraflarından tatil planlarınıza kadar her alana uzanabilen ihtiyaç kredileri finansal destek sunmakta. Yazımızın devamında sizlere finansal destek ürünlerinden birisi olan Odeabank ihtiyaç kredisi hakkında bilgi vereceğiz.

Odeabank İhtiyaç Kredisi İçeriği

Banka ürün kapsamında müşterilerine doğum masrafları, mobilya alımı ve tadilat gibi harcamaları doğrultusunda kredi kullanarak peşin alım avantajından yararlanırlarsa geri ödemelerini 36 ay varan vadelerde makul taksitlerde gerçekleştirebilmekteler. Odeabank ihtiyaç kredisi ürünleri “Bireysel Finansman Kredisi”, “Nakit Hazır İhtiyaç Kredisi” ve “Odea SMS  ve WEB kredi” şeklinde banka müşterilerine sunulmuş durumdadır. Bireysel finansman kredisi ürünü ile yüksek tutarlı nakit finansman ihtiyacınız için kendinize ya da bir yakınınıza ait gayrimenkul ipoteği ile, avantaj faiz oranları ile banka kredi ürününü müşterilerine kullandırabilmekte. Odeabank ihtiyaç kredisi için gayrimenkul, konut, iş yeri ya da imarlı arsa teminat olarak gösterilebilmektedir. Üzerinize kayıtlı konutun ekspertiz değerinin % 75’ine kadar kredi kullanabilmektesiniz. İş yeri veya imarlı arsa ipoteği durumunda bu durum ekspertiz değerinin % 50 şeklinde değişim göstermektedir. Odeabank ihtiyaç kredisi kullanımında konut ipoteği alınıyor ise, Konut Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) yaptırılmalıdır. Odeabank ihtiyaç kredisini ek olarak ipotek ettirilecek gayrimenkule ait tapu fotokopisi de banka tarafından istenmektedir.

Nakit Hazır Kredisi ürününde ise 36 aya kadar vade imkanı sunan kredi imkanı sunulmakta. Ödemelerinizde nakit ödemenin avantajlarından yararlanırken ödemelerinizi bütçenize uygun olarak düzenleyebilmektesiniz. Bankanın diğer ürünü olan Odea SMS ve WEB Kredi ürünü ile kredi başvurusu için bankaya gitmenize gerek kalmaz. Kredi başvurunuzu “NAKIT” yazıp bir boşluk bırakıp “T.C. Kimlik No”nuzu yazıp 8444’e cep telefonunuzun kısa mesaj özelliğini kullanarak göndermeniz yeterli olacaktır. Bankanın internet bankacılığı üzerinden işlem yapabilir ya da Odebank mobil şubeyi Odeabank ihtiyaç kredisi başvurusu için kullanabilmektesiniz. Odeabank ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler ile birlikte bankaya gelmeniz yeterli olacaktır. Bu belgeler ise “Kimlik Belgesi”, “Başvuru sahibinin adına, son 3 aya ait bir adet fatura” ve son olarak da “Gelir Belgesi” gerekmektedir. Serbest meslek sahipleri ya da ticaret erbapları için son yıla ait vergi levhası,bilanço ve gelir tablosu ya da işletme hesap özeti ile ticaret sicil gazetesi ya da oda kayıt belgesi gerekli kılınmaktadır. Şirket ortağı olan kişiler için ise serbest meslek sahipleri ya da ticaret erbapları için gerekli kılınan belgelerin paralelinde olan belgeler istenmekte. Ücretli çalışanlar maaş bordrosu veya maaş yazısı ve şirket imza sirküleri, emekliler emekli maaşı hesap cüzdanı veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesabı bilgisini içeren yazı, gayrimenkul geliri beyan edenler gelire konu tapu belgesi ve ilgili kira kontratı, menkul geliri elde edenler faiz gelirini gösteren hesap cüzdanı kredi bazından, ek belgeler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Odeabank ihtiyaç kredisinin bir başka özelliği ise 18 yaşından büyük, gelirini belgeleyebilen kişilere kullandırılabilmesidir. Kredi taksitlerinizi ödeme kanalları konusunda banka müşterilerine birçok çeşitlilik sunmuştur. Bunlardan bahsetmemiz gerekirse; Odeabank Şube ve ATM’leri, Odeabank İnternet Şubesi, 444 8 444 Odebank İletişim Merkezi, Odeabank Mobil Şube, herhangi bir banka hesabınızdan EFT/Havale ile Akbank ATM’leri ve PTT Şubelerinden ödemeleriniz gerçekleştirebilmektesiniz.

Odeabank İhtiyaç Kredisi İçin TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.