Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Odeabank Konut Kredisi

Konut kredileri birçok insanın hayallerini süsleyen eve ulaşmasında finansal destek sunan bankacılık ürünlerinden sadece birisidir. En yaygın kullanıma sahip bu ürün bankalarca değişen tüketici ihtiyaçlarına göre çeşitlendirilip, düzenlenmiştir. Tüketiciler ev alma kararı verdiklerinde genellikle nakit birikimleri olsa dahi nakitlerini bir anda bir yönde değerlendirmek istemeyebilirler. Konut kredileri müşterilerin bu düşünceleri doğrultusunda yatırım araçlarını çeşitlendirmek adına yardımcı olan ürünlerden de birisidir. İhtiyaç duyulan nakdi belirli bir ödeme planı doğrultusunda vadeli olarak elinden çıkartma imkanı sağlayan konut kredileri müşterilerine geriye kalan nakdi bir başka yatırım alanında kullanma avantajı sunmakta. Yazımızın devamında Odeabank konut kredisi ürününün içeriğinden ve avantajlarından bahsedeceğiz.

Odeabank Konut Kredisi İçeriği

Odeabank konut kredisi ürünleri tüketicilerin çeşitlenen ihtiyaçları doğrultusunda geniş bir yelpazeye sahip. Odebank’ın ürünlerinden bahsetmemiz gerekirse bizleri ilk olarak “Odea Mortgage” ürünü karşılamakta. Bu ürün müşterisine 120 aya kadar vade imkanı sunan konut kredisi olarak belirlenmiş durumda. Bir diğer ürün ise “İndirimli Mortgage” olmakla birlikte içeriği kredi kullandırımı sorasında ek komisyon ödeyerek faiz oranınızı ve taksit tutarınızı düşmek istiyorsanız tercih etmeniz gereken ürünlerden birisidir. Odeabank konut kredisi içeriği uzun vade, düşük taksit seçenekleri ve ödeme planınız doğrultusunda uygun seçenekler sunan kredi ürünü konumunda.

Bankanın ürünleri arasında bulunan bir diğer Odeabank konut kredisi ürünü “Ödeme Planını Kendin Belirle Mortgage” ürünüdür. Ödeme planınızı kendi bütçeniz doğrultusunda düzenleyebileceğiniz kredi ürünü olarak karşımıza çıkmakta. Bu ürünü takiben “Merdiven Mortgage” bulunmakta. Mortgage ödemelerini düşük tutar üzerinden başlatan bu kredi ürünü istediğiniz yılı ödeme oranını arttırabilmektesiniz. Gelirinizde artış beklediğiniz zamanlarda ya da mevcut diğer borçlarınızın biteceği süre zarfında ödemelerinizde artış gösterebilir, ödeme planınızı bu yönde kurgulayabilirsiniz. “Transfer Mortgage” ürünü mevcut konut kredinizin faiz oranı ile güncel piyasa faiz oranını karşılaştırarak daha uygun faiz oranı ve ödeme seçenekleri ile Odeabank’a transfer olabileceğiniz bir Odeabank konut kredisi türü.

“Ara Ödemeli Mortgage” belirleyeceğiniz aylarda, taksit tutarına ek ödemeler yapmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz kredi ürünü olarak karşımıza çıkmakta. Anaparanızı eşit taksitli planlardan daha önce bitirebilir, daha az faiz ödeme imkanından yararlanabilirsiniz. Bankanın ürünleri arasında bulunan “Ödemeye Geç Başla Mortgage” ürünü ise taksit ödemelerinizin başlangıcını erteleyebileceğiniz kredi ürünü olarak karşımıza çıkmakta. 3 aya varan erteleme imkanı sunan kredi ürünü konut alımı sırasındaki nakit darlığını hafifletmektedir. “% 100 Mortgage” satın almak istediğiniz konutun tutarı üzerinden tamamını bu kredi ürünü ile finanse edebilirsiniz. Mevzuat gereği, ipotek edilecek konutun ekspertiz değerinin % 75’ine kadar konut kredisi kullandırılabilmektedir. Kalan % 25’lik kısım için kendinize ait ikinci bir konutun ipoteği ile kredi kullanabilmektesiniz.

“Masraflar Dahil Konut Kredisi” ise masraflarınızı Odeabank konut kredisine dahil edebileceğiniz, ilave nakit ihtiyacı olmadan kredi kullanabileceğiniz ürün olarak karşımıza çıkmakta. “Yurtdışı Yerleşiklere mortgage” ise bankanın yurt dışında ikamet eden müşterilerinin Türkiye’den satın almak istedikleri konutlar için konut kredisi kullanabilmelerini hedeflemiş. Kullanılabilecek Odeabank konut kredisi tutarı satın alınacak konutun ekspertiz değerinin % 50’si kadardır. Banka evini değiştirmek isteyen müşterilerini de unutmamış, onlar için “Evini Değiştirene Mortgage” adını verdiği kredi ürünün sunmuştur. Ödeme planınıza, mevcut konutunuzun satışı ilişkili bir ara ödeme ekleyerek beğendiğiniz evi beklemeksizin satın alabilirsiniz. Yeni satın alacağınız konuta ve sahip olduğunuz ikinci bir konut ipotek koyulur, ev satışı ile ilgili yapılan ödemeler için banka erken ödeme ücreti talep etmemektedir.

Odeabank Konut Kredisi İçin TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.