Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Odeabank Taşıt Kredisi

Ulaşım çağımızın en temel ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Şehirlerde yerleşim yerlerinin şehir dışlarına konumlanması ile birlikte bireylerin taşıt ihtiyaçları miktar bazlı olarak artmaktadır. Hane başına düşen araç sayısı ülkemiz göz önüne alındığında şiddetli bir artış göstermekte. Bunun nedenleri arasında eskiden hane başına 1 adet araç ihtiyaçların karşılanması noktasında yeterli görülürken günümüzde yakıt fiyatları nedeni ile 1 adet araç artık yeterli görülmemektedir. LPG teknolojisinin arabalara uyarlanması ile birlikte toplu taşıma ulaşımı kullanımı ile aynı maliyet seviyelerinde seyir eden günlük ulaşım oranları bireyleri toplu taşıma yerine kendi araçları ile seyahat etme eylemine itmekte. Şehir dışlarında yaşayan insanlar işlerine veya sosyalleşmek için dışarıya çıkmaları sonucu araca ihtiyaç duymaktadır. Aile bireylerinden birisinin diğerlerinden başka bir yere ulaşım göstermek istemesi sonucu da hane başına ihtiyaç duyulan araç ihtiyacını arttırmaktadır. Araç satın alırken her zaman birikimler yeterli seviyede olamayabilir. Bankalar bu durumu göz önüne alarak finansal destek sağlamak amacı ile taşıt kredisi ürünlerini geliştirmişlerdir. Odeabank taşıt kredisi ürünü tüketicilerin taşıt alımında finansal destek sunan kredi ürünlerinden birisi konumundadır. Yazımızın devamında Odeabank taşıt kredisi ürünü içeriği hakkında daha detaylı bilgilendirme yapacağız. Ayrıca yazımızın sonunda bankanın Odeabank taşıt kredisi ürününe hızlı ulaşım sağlayabileceğiniz linki de sizlerle paylaşacağız.

Odeabank Taşıt Kredisi İçeriği

Odeabank sıfır kilometre ve ikinci araç alımı aşamasından tüketicilere kredi ürünü sunan bankalardan biri konumundadır. Bankanın kredi ürünü 48 aya kadar vade seçenekleri ve düşük faiz oranları ile bütçenize esnek ödeme imkanları sunan kredi özelliği taşımaktadır. Odeabank taşıt kredisi ürünlerinden olan “Sadece Faiz Ödemeli Taşıt Kredisi” ürünü ilk yıl sadece faiz ödemeli olarak kullandırılmaktadır. Bu sayede aracınızın alımı sırasındaki nakit akışınızı daha kolay ve bütçenize uygun bir şekilde yönetebilmeniz de bu özellik sayesinde mümkün kılınmış. İlk yıl aylık taksitleriniz sadece faiz ödemesinden oluşmaktadır. Eşit taksitli ödeme planı size daha düşük taksit imkanı sunmakta. Sadece faiz ödeme süresi 12 ay ile sınırlı tutulup müşteri bazında bir değerlendirmeye tabii tutulmaktadır. Odeabank taşıt kredisi başvuru sırasında banka tarafından bazı belgeler istenmektedir. Bu belgeler ise “Kimlik Belgesi”, “Başvuru sahibinin adına, son 3 aya ait bir adet fatura” ve son olarak da “Gelir Belgesi” gerekmektedir. Serbest meslek sahipleri ya da ticaret erbapları için son yıla ait vergi levhası, bilanço ve gelir tablosu ya da işletme hesap özeti ile ticaret sicil gazetesi ya da oda kayıt belgesi gerekli kılınmaktadır. Şirket ortağı olan kişiler için ise serbest meslek sahipleri ya da ticaret erbapları için gerekli kılınan belgelerin içeriği ile aynı özelliklere sahiptir. Ücretli çalışanlar maaş bordrosu veya maaş yazısı ve şirket imza sirküleri, emekliler emekli maaşı hesap cüzdanı veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesabı bilgisini içeren yazı, gayrimenkul geliri beyan edenler gelire konu tapu belgesi ve ilgili kira kontratı, menkul geliri elde edenler faiz gelirini gösteren hesap cüzdanı ve son olarak proforma fatura kredi bazından, ek belgeler olarak Odeabank taşıt kredisi için gerekli belgeler arasında gösterilmiş.

Odeabank taşıt kredisi özellikleri arasında aracı rehin alan kredi ürünü olması bulunmakta. Rehin alınacak araca kredi ürününden faydalanacak müşterinin Kasko Sigortası yaptırması zorunlu tutulmuş. Binek araç alımı amacı ile kullandırılacak taşıt kredilerinde kredi tutarının taşıtın değerine oranı taşıtın nihai fatura değeri 50.000 Türk Lirası ve altında olanlar için yüzde yetmişi aşmaz. Nihai fatura değeri 50.000 Türk Lirası’nı aşan araçlarda bedelin 50.000 Türk Lirası’na kadar olan kısmı için yüzde yetmiş, 50.000 Türk Lirası’nın üstünde kalan kısmı için ise yüzde elli olarak hesaplanmaktadır. Bankanın Odeabank taşıt kredisi ödeme kanalları ise Odeabank Şube ve ATM’leri, Odeabank İnternet Şubesi, 444 8 444 Odebank İletişim Merkezi, Odeabank Mobil Şube,herhangi bir banka hesabınızdan EFT/Havale ile Akbank ATM’leri ve PTT Şubelerinden ödeme imkanları ile çeşitlendirilmiş.

Odeabank Taşıt Kredisi İçin TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.