Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Öğrenciye Eğitim Kredisi

Bankalar artan eğitim masraflarını karşılamak amacıyla eğitim kredisi paketleri oluşturmaktadır ancak çoğunluğu bu kredileri aileye veya öğrencinin eğitimini üstlenen bir aile bireyine belirli şartları karşılaması durumunda vermektedir. Peki öğrenciye eğitim kredisi bankalar hangileridir? Bu bankalar ne gibi şartlar sağlandığında öğrencinin kendisine kredi imkanı sağlamaktadır. Aşağıdaki yazımızda bunlarla ilgili gerekli bilgiyi bulabilirsiniz.

Öncelikle bir öğrenci iseniz herhangi bir bankadan eğitim giderleriniz için kredi çekmek istediğinizde banka sizin kredi notunuzu kontrol edecektir. Eğer kredi notunuz yüksek ise banka size kredi vermeyi düşünebilir. Ancak henüz olumlu bir cevap beklemeyin. Kullanmak  istediğiniz kredi miktarına bakılmaksızın sizden düzenli bir gelire sahip olmanızı beklerler. Eğer düzenli bir geliriniz var maaşlı bir işte çalışıyorsanız banka size kredi vermeyi düşünebilir. Eğitim masraflarınızı karşılamak için kredi çekecek iseniz varsa gayrimenkul tapunuzu gösterebilir veya kefil talebinde bulunulması durumunda size kefil olacak birini getirebilirsiniz.

Öğrencinin kendisine eğitim masraflarını karşılaması amacıyla kredi veren bankalar aşağıda belirtilmiştir.

Öğrenciye Eğitim Kredisi Veren Bankalar

1. Akbank

Akbank düşük miktarlı tüm kredi ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Direkt Kredi adını verdiği bir kredi paketini müşterilerine sunmuştur. Böylece düzenli gelir elde ettiğini belgeleyebilecek öğrenciler dahil olmak üzere bir çok ihtiyaca yönelik 1,000 TL ile 15,000 TL arasında değişen azami 48 ay vade ile öğrenciye kredi hizmeti sunmaktadır.

Akbank Öğrenci Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

2. Ziraat Bankası

Ziraat Bankası eğitim ihtiyaçlarını karşılamak isteyen öğrencilere veya herhangi bir kurs almak isteyen kursiyere bu alanda kredi verebilmektedir. Ziraat Bankası tarafından verilen 36 aya kadar vadeli eğitim destek kredisinden faydalanabilmeniz için sürekli gelir sağlayan bir mesleğiniz olması gerekiyor. Eğer sürekli gelir sağlayan bir işte çalışıyorsanız ve sizden bununla alakalı istenen belgeleri getirebilirseniz kefilsiz ve teminatsız öğrenciye eğitim kredisi olanaklarını kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

3. VakıfBank

Öğrenciye eğitim kredisi veren bankalardan biri olan VakıfBank gelir beyan edebilecek 18 yaş üstü öğrencilere kefilsiz ve teminatsız eğitim kredisi verebilmektedir. Kullanacağınız eğitim kredisi için öncelikle sizin kredi notunuz kontrol edilecek ardından istenilen belgelerin temin edilmesi ile kredi kullanımınız onaylanacaktır. Kullanacağınız krediyi okul masraflarınıza veya özel kurs masraflarınıza yatırabilirsiniz. VakıfBank öğrenciye eğitim kredisinde maksimum kredi miktarı 40,000 TL olup vade süresi ise en fazla 12 ay olarak belirlenmiştir. Bireysel ihtiyaç kredilerinden alınan masraf ve vergiler alınmakta olup kredinizin vadesi boyunca hayat sigortası yaptırılmaktadır.

VakıfBank Öğrenci Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

4. QNB Finansbank

QNB Finansbank olarak diğer bankalardan farklı bir şekilde kullanacağınız öğrenciye eğitim kredisi yalnızca yurtdışı yüksek lisans için verilmektedir. Yani Avrupa’da yüksek lisans için üniversitenizden kabul aldıysanız eğitim süresine bağlı olarak 1 yıllık eğitim süreniz var ise maksimum 38,000 TL ile 2 yıllık eğitim süresi için maksimum 58,000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz.  Burada en güzel ayrıntı ödemelerinizi eğitiminiz bittikten sonra yapmaya başlıyor olmanız. Yani yüksek lisans eğitiminizi tamamlayıp bitirdiğinizde almış olduğunuz krediyi ödemeye başlayabilirsiniz. Dilerseniz eğitiminiz bittikten sonra da 2 yıl ödeme erteleyebilme hakkınız bulunmaktadır.

QNB Finansbank Öğrenci Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

5. DenizBank

18 yaşını tamamlamış ve düzenli gelir elde ettiğini belgeleyebilecek öğrencilere DenizBank öğrenci kredisi verebilmektedir. Diğer bankalara nazaran kredi kullanımı zorda olsa istenilen şartlar sağlandığında öğrenciye kredi imkanı sunan DenizBank maksimum vade süresini 60 ay olarak belirlemiştir. Maksimum kredi kullandırma limiti olarak 60,000 TL belirlenmiştir ancak bir öğrenci olarak düzenli gelir belgeniz ile kefilsiz teminatsız alabileceğiniz kredi miktarı maksimum kredi miktarına ulaşmayabilir. Bu nedenle sizden kefil veya teminat talep edilebilir. 1000 TL ile 10,000 TL arasında bir kredi miktarı için bireysel ihtiyaç kredilerinde istenen şartları sağlıyor olmanız yeterli olacaktır.

DenizBank Öğrenci Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.