Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciler nakit ihtiyaçlarını burslarından veya ailelerinden karşılayamadıkları durumlarda genelde bankaların verdiği kredi kartlarına sarılırlar. Peki bir öğrencinin bankalardan kredi kartı alabilmesi için ne yapması gerekir. Hangi bankalar öğrenciye kredi kartı vermektedir? Aşağıdaki yazımızda öğrencilere kredi kartı veren bankalardan bahsedeceğiz.

Öğrenci olduğunuz ve hali hazırda bir geliriniz olmadığı için çok yüksek limitlerde kredi kartını bankalardan alamazsınız. Bankaların öğrencilere vereceği kartlardaki en yüksek limit 1000 TL tutarındadır. Başlangıç için bu rakamlar geçerli. İlerleyen süreçte yüklü miktarda harcamalar yapıp ödemelerinizi geciktirmez ve kredi puanınızı düşürmezseniz bankanız otomatik olarak veya sizin talebiniz doğrultusunda kartınızın limitini arttırabilir. Ancak başlangıç için bankalardan alacağınız kartlarda maksimum limit 1000 TL olur. Minimum limit ise 200 TL. Bankadan bankaya değişiklik gösteren bu limitler size bağlı olarak artabilir veya azalabilir. Peki kredi kartı başvurularını nasıl yaparız. Üniversitelerin kampüslerinde genelde eğitim öğretim dönemi başladığında ilk 2 ay boyunca stantlar açılır. Bir çok banka yeni müşteri kazanmak için stant açar ve kredi kartı üyeliği verir. Başvurularınızı buralardan yapabilirsiniz. Kampüsünüzde böyle bir stant açılmaz ise herhangi bir banka şubesine giderek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bazı bankalar öğrencilere kredi kartı vermezler ancak bazıları sadece öğrenciler için kredi kartları çıkarırlar. Özellikle ülke genelinde şube sayısı çok olan bankaların öğrenciler için özel kampanyalara sahip kredi kartı hizmeti bulunmaktadır.

Öğrencilerin Kredi Kartı Alabileceği Bankalar

1. Akbank Axess Exi26

Akbank gençler için Axess Exi26 adında bir bankacılık hizmeti sunmaktadır. Eğer 16-26 yaş aralığında iseniz Akbank üzerinden kredi kartına başvurabilirsiniz. Başvuru için herhangi bir Akbank Şubesi’ne uğrayıp Bireysel İşlemler kısmından başvurunuzu yapabilirsiniz.  Akbank genelde düşük limitli kredi kartı vermektedir. Alacağınız kredi kartı Axess özellikli ve çok yüksek ihtimal 200 TL limitli olacaktır. Kartı kullanmaya başladıktan 1 yıl sonra yıllık kart aidatı olarak 20 TL tahsis edilir ve bu her yıl alınır. Tek seferde yapacağınız harcamayı belirli bir oranla taksitlendirme seçeneği sunmakta ayrıca bir çok üye iş yerinden yapacağınız alışverişlere göre puan ve ek taksit kazanma imkanı sunmaktadır.

Akbank Kredi Kartları için TIKLAYINIZ!

2. İş Bankası İş’te Üniversiteli

İş Bankası üniversiteli öğrenciler için çıkardığı bu kredi kartını 300 TL veya 400 TL limitle öğrencilere veriyor. Ancak kullanımınıza bağlı olarak ilerleyen süreçte internet şubesi ile limit arttırımı yapabilmektesiniz. Kart aidatı ilk yıl alınmıyor ancak ikinci yıldan itibaren kart aidatı alınmaktadır. Belirlenen tutar değişiklik göstermekle birlikte genelde yıllık 20 TL olmaktadır. Bu kart ile Maximum Kart sahipleriyle aynı kampanyalardan faydalanmaya hak kazanıyorsunuz. Başvuru için kampüse gelen stantlardan veya herhangi bir banka şubesinden bilgi alabilir ve form doldurarak 1 hafta içerisinde kredi kartınıza kavuşabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartları için TIKLAYINIZ!

3. Teb ÜniversiTEB

Türk Ekonomi Bankası olarak TEB üniversiteli öğrencilere özel olarak sunduğu bu kart Bonus özelliği taşıyor. Böylece diğer Bonus Kart sahiplerinin faydalandığı kampanya ve ek taksitlerden sizlerde faydalanabilirsiniz. Kredi kartının limiti genel olarak 500 TL‘dir. Kullanımınıza bağlı olarak kart limitinizi arttırabilirsiniz. ÜniversiTEB Bonus Card başvurusu yapabilmeniz için 4 yıllık lisans veya yüksek lisans eğitimi görüyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca kredi kartı için başvurduğunuzda otomatik olarak size özel bir ÜniversiTEB Banka Hesabı açılmaktadır. Bu banka hesabından hiç bir şekilde hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Kartın size sağladığı bazı kampanyalarda vardır. Hafta içi yapacağınız  50 TL ve üzeri alışverişlerde hafta sonu sinema ve tiyatro biletleriniz için %50 indirim kazanırsınız. Yılık kart aidatı olarak 6,9 TL alınmaktadır. Kredi kartı başvurunuzu internet sitesi üzerinden veya herhangi bir şubeden yapabilirsiniz.

ÜniversiTEB ile kazandığınız bonuslarınızı Lira olarak cep telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Teb Kredi Kartları için TIKLAYINIZ!

4. Garanti Bankası Bonus Genç

Garanti Bankası’nın öğrenciler için kart aidatı olmayan kredi kartı hizmeti. Bonus’a üye olan bütün iş yerlerinden ve kampanyalardan faydalanabileceğiniz bu kart için başvurunuzu internet üzerinden veya size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek yapabilirsiniz. Kredi kartı limitiniz 500 TL olarak belirlenmektedir.

Garanti Bankası Kredi Kartları için TIKLAYINIZ!

5. Ziraat Bankası Genç Kart

Maksimum Kart olduğu için bir çok yerde kampanyalardan faydalanabileceğiniz Genç Kart için herhangi bir Ziraat Bank şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer KYK kredinizi veya bursunuzu alıyorsanız anında kredi kartı özelliğiniz açılır ve size bir Ziraat Genç Kart gönderilir. Bu kartın en iyi tarafı ise herhangi bir kart ücreti olmamasıdır. Limit kişiden kişiye göre değişmekle birlikte 250 TL ile 500 TL arasında olmaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Kartları için TIKLAYINIZ!

6. HSBC Advantage Campus

HSBC şubelerinden veya internet üzerinden başvurarak alabilirsiniz. Kredi kartınız genelde 500 TL ile 750 TL arasında bir limitle gelmektedir. Kullanımınıza ve düzenli ödemenize bağlı olarak bu limit artabilmektedir.  Yıllık kart aidat ücreti ise 20 TL ile 42 TL arasında değişmektedir.

HSBC Bank Kredi Kartları için TIKLAYINIZ!

7. VakıfBank Like Card

World özellikli bu kredi kartı ile bir çok kampanyadan faydalanabilirsiniz. Kredi kartının yıllık aidatı 12 TL ancak eksterinizi e-posta adresinize isterseniz sizden bu ücreti almıyorlar. Kart limiti 300 TL ile 500 TL arasında değişmektedir. İnternet sitesi üzerinden veya şubelere giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

VakıfBank Kredi Kartları için TIKLAYINIZ!

8. Yapı Kredi Play

Yıllık kart ücreti alınmayan ve limiti 500 TL olan bu kart ile World kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Başvurunuzu internet sitesi üzerinden veya şubeye giderek yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartları için TIKLAYINIZ!

9. QNB Finansbank Cardfinans Go

Yıllık 25 TL kredi kartı aidatı alınan bu kart için limit 500 TL olarak belirlenmiştir. Başvurunuzu internet üzerinden veya şubeye giderek yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartları için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.