Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciler belirli şartları sağladığında bankaların kredi hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Kredi türü olarak çok yüksek miktarlar olmamakla birlikte Eğitim Kredisi veya İhtiyaç Kredisi olarak adlandırılır. Peki hangi bankalar öğrencilere kredi vermektedir? Bu krediler için istenen koşullar nelerdir? Kredi faiz ve vade oranları nedir? Sizler için aşağıdaki yazımızda bunları belirledik.

Öncelikle bankaların öğrencilere özel bir kredi paketi bulunmadığı için ya Eğitim Kredisi yada İhtiyaç Kredisi adı altındaki kredi türlerine başvuru yapabilmekteyiz. Alacağımız kredi için normal kredilerde aranan koşulları sağlamış olmamız gerekiyor. Bundan sonrası ise banka ile olan ilişkinize ve bankanın insiyatifine kalmış bir durum. Herhangi bir yerde çalışıyor ve gelir elde ediyorsanız bu gelirinizi belgelediğiniz anda normal kredi kullanır gibi belirli bir tutara kadar kredi kullanabilirsiniz. Çalışmıyorsanız ve bankadan kredi çekecek iseniz mutlaka bankanın güvenilir bir müşterisi olmalı ve bankaya ait kredi kartı gibi ürünleri en az bir kaç yıldır kullanıyor olmanız gerekmektedir. Kart borcunuzu geciktirmeden ödüyor ve her ay nakit girişi sağlıyorsanız bankanın şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Ancak bunun herhangi bir garantisi yoktur. Bankanın tasarrufuna kalmış bir durumdur. Peki çalışıyor iseniz ve ailenizde gerektiğinde size kefil olabilecek ise hangi bankalardan ihtiyaç veya eğitim kredisi alabilirsiniz, şartları nelerdir?

Akbank Öğrenci Kredisi

Akbank Direk Kredi adı altında bir çok kredi türünü alıp alamayacağınızı anında size iletiyor.  Şubeye gitmeden internet veya mobil şube üzerinden istediğiniz kredi miktarını ve vade süresini girerseniz kredi ile olumlu yada olumsuz bir dönüş alabilirsiniz. Ayrıca eğitim ve okul masraflarınız için bankada var olan bir vadesiz mevduat hesabınıza kredi olarak kullanabileceğiniz ek limit tanımlanır.  Artı Para (Kredili Mevduat Hesabı) olarak adlandırılan bu sistemde bankadaki vadesiz mevduat hesabınıza bir miktar limit tanımlanarak çok acil durumlarda bu miktarı eğitim giderleriniz için kullanmanız sağlanır.

Akbank Direk Kredi ile 15.000 TL’ye kadar olan giderlerinizi şubeye gitmeden karşılayabilirsiniz. Maksimum vade süresi 48 ay yani 4 yıl olarak belirlenmiştir. Direk Kredi’ye mobil şubeden veya internet şubesi üzerinden başvurur ve anında kredi cevabı alırsınız. Krediniz olumlu sonuçlanırsa parayı bankaya gitmeden direk mevduat hesabınızdan çekebilirsiniz. Direk Kredi’de belgesiz imzasız 7/24 anında 15.000 TL’ye kadar kredinizi kullanabilirsiniz. Eğer daha yüksek bir miktarda kredi ihtiyacınız var ise bunun için şubelere gitmeniz gerekecektir. Ancak bir öğrenci olarak acil ihtiyacınız olabilecek miktarın belirtilen tutarı geçmesi pek mümkün görünmüyor. Akbank Direk Kredi ile kredi çekmek istediğinizde talebinizin olumlu cevaplanması için;

Banka ile bir ilişiğiniz olmalıdır. Eğer çalışıyor ve maaşınızı bankadaki mevduat hesabınızdan çekiyorsanız ayrıca bankaya ait herhangi bir kredi kartını kullanıyor ve ödemelerinizi geciktirmiyor iseniz kredi puanınızda riskli değilse krediniz olumlu sonuçlanır.

Akbank müşterisi olan öğrenciler, acil ihtiyacınız var ve 15.000 TL’den az bir tutar kredi çekecekseniz. Hemen Akbank Direk Kredi sayfasına girerek yada internet veya mobil şubeden kredi başvurunuzu yaparak olumlu yada olumsuz cevabınızı anında alabilirsiniz.

Akbank Direk Kredi Başvuru Sayfası için TIKLAYINIZ!

Diğer Akbank Kredileri için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.