Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Pasha Bank Kredileri

Pasha Bank Kredileri Nelerdir?

Pasha Bank kredileri günümüzde kurumlar tarafından en çok tercih olunan kedilerden biridir. Sadece kurumlar tarafından tercih olunmasının nedeni Pasha Bank kredilerinde bireysel hizmet olmamaktadır. Kurumsal olarak Pasha Bank kredileri nakit krediler, gayri nakit krediler ve dış ticaret finansmanı olarak biliniyor. Bu günkü yazımızda sizlerin adları geçen kurumsal Pasha Bank kredileri ile ilgili geniş bilgi edinmenizi sağlayacağız.

Nakit Krediler

 • Rotatif kredisi ile istediğiniz zaman kredi limiti ve vadesi boyunca para çekme işleminden faydalanabilirsiniz. Ödemelerinizi aylık olarak veya üç yada altı aydan bir ödeyebilirsiniz.
 • Spot kredisi ile faiz oranının kullanım tarihine göre sabitlenir. Ödemelerdeki başlangıç ödeme ve faiz vade sonuna gerçekleştirilmektedir. Spot kredisinin önemli özelliklerinden biri de kredi vadesinin aylık, günlük, haftalık ve aylık olarak belirleyebilmenizdir. Aynı zamanda faiz oranı vade sonuna kadar değişmemektedir.
 • İskonto kredisi ile ticari işlemden doğmuş fakat henüz vadesi gelmemiş olan senetlerin nakde dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Senet potföyü büyük olan firmaların kısa vade için nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.
 • Taksitli ticari kredisi ile nakit ihtiyaçlarınızı kolayca giderebilirsiniz. Ödemelerinizi ayda bir olarak değişmeyen taksit ve cazip faiz oranları ile yapabilirsiniz.
 • İşletme kredisi Türkiye’de yaşayan kişiler tarafın dan yabancı ülkelerden döviz olarak sağlana bilmekte olup, bankaların aracılığı ile, TL biçiminde bir defaya mahsus kullanılan bir kredi türüdür. Ödemelerinizi hiç bir vade süresi olmadan dolaysıyla bütçenize zorlamaya gerek kalmadan kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Döviz endeksli krediler tahsis zamanı döviz cinsine endekslenmektedir. Kredi TL ile kullandırılmaktadır ve ihracat taahhüdü içermemektedir.
 • Döviz kredileri ihracat sayılmakta olan satış işlemleri ile döviz kazandıran faaliyetlerin finansmanı olmakta ve kolaylık sağlamak amacıyla ihracat taahhüdünün yerine getirilmesi için kullanılan kredi türleridir.

Gayri Nakit Krediler

 • Harici garanti yurt dışında gerçekleşen ticari işlemler zamanı tarafa verilen garantilerin yerine getireceğini belgeleyen bit teminat mektubudur. İşlemlerin banka ile taraflar arasında önceden yapılan sözleşmeye esasen uyulmaması halinde tarafın talep de bulunduğu bedel kendisine iade edilir.
 • Referans mektubu inşaat ve taahhüt işlerine sahip olan müşterilere özel düzenlenmiştir.
 • Terminat mektubu resmi kurumların belirli bir edimin veya taahhüdün zamanında ve gerektiği gibi yerine getirilmesini istemektedir.
 • Akreditif malların yüklendiğini ve işlemin tamamlandığını gerektiği şartlar altında olunması gerektiğini gösteren bir banka talebidir.

Dış Ticaret Finansmanı

 • Prefinansman kredileri İhracat yapıldığı zaman satış ve teslimler üzere döviz kazandıran faaliyetlerle ile ilgili finansmanda kullanılan bir kredi türüdür. Yurt dışında olan bir alıcıdan yada uluslararası piyasadan sağlanmakta olup, Türkiye’deki bankalar üzerinden alışını yaparak kredinizi kullanabilirsiniz. Ödemelerinizi 18 aya kadar olan vade ile yapabilirsiniz.
 • Post Finansman kredileri ithalat için kullanılmakta olup, yurt dışında olan bir alıcıdan yada uluslararası piyasadan sağlanmaktadır. Daha sonra Türkiye’deki bankalar aracılığı kredi kullanılmaktadır.
 • Eximbank kredileri ihracat geliştirmek üzere ihracat yapan firmalara verilen bir kredi türüdür.

Pasha Bank Kredilerine Nasıl Başvuru Yapılır?

Tüm bu fırsatlardan yararlana bilmeniz için tek yapmanız gereken Pasha Bank kredilerine başvuruda bulunmanızdır. Başvuru işlemini İstanbul’da bulunan Pasha Bank merkezine giderek yapabilirsiniz. Aşağıda bulunan butonun üzerine tıklayarak Pasha Bank şubesi ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Pasha Bank kredileri hakkında herhangi bir sorunuz için 0 212 705 89 00 Pasha Bank iletişim merkezini arayabilirsiniz.

Pasha Bank Şubesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.