Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

PTT Kredisi

Türkiye’nin en büyük kurumsal markalarından biri olan PTT sahip olduğu marka bilinirliği ve müşteri portföyü ile bankacılık alanında küçük çaplı girişimlerde bulunuyordu. Diğer bankaların PTT üzerinden gördükleri fırsatları değerlendirmek istemesiyle PTT Kredisi ortaya çıkmış oldu. Peki bu krediden kimler faydalanabilir, ne kadar kredi miktarı verilmekte ve şartları nelerdir? Aşağıdaki yazımızda PTT Kredileri hakkında ayrıntılı bilgi bulacaksınız.

PTT Kredisi dediğimizde krediyi PTT’nin verdiği anlaşılmasın krediyi PTT ile anlaşmalı bankalar vermektedir. Burada aranan şart ise PTT üzerinden emekli maaşı alıyor olmanız. Yani bu krediden sadece emekli maaşını PTT üzerinden alanlar faydalanabilmektedir. PTT üzerinden anlaşmalı bankalardan alacağınız kredinin vasfı İhtiyaç Kredisidir. Konut kredisi veya taşıt kredisi olarak verilmemektedir.  PTT burada aracılık üstlenmektedir.

Başvuru Nasıl Yapılır ve Şartları Nelerdir?

PTT üzerinden yapacağınız kredi başvurusu için emekli maaşınızı PTT üzerinden alıyor olmanız gerekmektedir. Başvuruları herhangi bir PTT Şubesine giderek form doldurup yapabilirsiniz. PTT başvuru formunuzu ilgili bankaya iletir ve bankadan gelecek olan cevabı size bildirir. Eğer şartlarınız uygunsa ve kredi kullanmanızda herhangi bir sorun yoksa kredinizi anında PTT Şubesinden alabilirsiniz. Alacağınız kredi bir ihtiyaç kredisi olduğu için azami 48 ay yani 4 yıl vadeli verilmektedir.

Unutulmaması gereken bir diğer husus ise kredi kullandırılırken krediyi kullanacak kişinin yaşı ile alakalıdır. Bankadan bankaya fark göstermekle birlikte genel olarak 80 yaş sınırı konulmuştur ve buna göre azami vade eklenir. Örnek verecek olursak. Çektiğiniz krediyi 80 yaşına kadar ödemeniz gerekmektedir. Yani 78 yaşındaki birisi en fazla 2 yıl vadeli kredi kullanabilmektedir. Azami süreli yani 4 yıl vadeli kredi kullanabilmek için 76 yaşından küçük olunması gerekmektedir.

Hangi bankalar PTT üzerinden emeklilere ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor ve bankaların faiz oranları nelerdir? Şimdi tek tek bankaların PTT İhtiyaç Kredilerini inceleyelim.

AktifBank N Kolay Emekli Kredisi

PTT üzerinden Aktifbank’tan kullanacağınız ihtiyaç kredinizde azami yaş sınırı 83 olarak belirlenmiştir. Ayrıca minimum vade 3 ay ve maksimum vade süresi ise 48 ay yani 4 yıldır. Kullanacağınız krediye uygulanacak olan faiz oranı %1,75’tir. Kredi Tahsis Ücreti olarak kullanacağınız kredi miktarının binde 5’i kadar bir tutar sizden alınmaktadır. Aktifbank üzerinden alacağınız kredi miktarı minimum 1000 TL iken maksimum tutar 40,000 TL olarak belirlenmiştir.

Denizbank Her Derde Deva Kredi

Denizbank kredisi için herhangi bir PTT Şubesine kimlik belgeniz ile başvurmanız yeterli olacaktır. Kullanacağınız krediden Kredi Tahsis Ücreti alınmamaktadır.  Maksimum kullanabileceğiniz kredi tutarı 36,000 TL ve en az kredi tutarı ise 1000 TL olarak belirlenmiştir. Maksimum vade süresi ise 48 ay yani 4 yıldır.  Faizlerde kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir. Krediniz 2000 TL altında ise faiz oranı %1,75 iken kredi tutarı 2000 TL üstünde olanlar için faiz oranları %1,59’dan hesaplanmaktadır.  Denizbank’ta ise yaş sınırı maksimum 80 olarak belirlenmiştir. Yani 79 yaşındaki birisi en fazla 1 yıl vadeli kredi alabilir.

ING Bank Kredi Postam

ING Bank, PTT ile antlaşmasının kapsamını genişleterek PTT müşterilerinin tümüne kredi imkanı sunmaktadır. Elbette farklı faiz oranları uygulayarak.  Emekli maaşınızı PTT üzerinden alıyorsanız çekeceğiniz kredideki faiz oranı %1,54’tür. Diğer tüm PTT müşterileri de ING Bank’tan kredi çekebilmektedir. Ancak faiz oranı olarak %1,99 oran uygulanmaktadır. Kullandırılan kredi tutarında değişiklik göstermektedir. Emekli maaşını PTT üzerinden alanlar için kullandırılacak maksimum kredi miktarı 45,000 TL ve maksimum vade süresi 48 ay iken diğer PTT müşterileri için maksimum kredi tutarı 20,000 TL olarak belirlenmiştir. Maksimum vade süresi 48 ay yani 4 yıl olarak uygulanmaktadır.  Minimum kullanabileceğiniz kredi miktarı ise 1000 TL’dir.

Azami yaş sınırı olarak ING Bank 75 yaşı belirlemiştir. Çekeceğiniz kredinin vadesi siz 75 yaşına bastığınızda bitecek şekilde kullandırılmaktadır.  Kredi tahsis ücreti olarak alınan tutar kullandığınız kredi miktarının %0,5’i olarak belirlenmiştir. Kredi başvurusu sırasında Hayat Sigortası yapılacaktır. Sabit bir ücreti yoktur kredi kullanacak olan kişinin yaşına ve cinsiyetine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Türk Ekonomi Bankası TEB Jet Kredi

TEB üzerinden kullanacağınız kredilerde Kredi Tahsis Ücreti alınmamaktadır. Kredi sadece emekli maaşını PTT’den alan müşterilere verilecektir. Sadece nüfus cüzdanı ile bütün PTT Şubelerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. TEB Jet Kredi’de faiz oranı bütün vadelerde sabitlenmiştir. Dilediğiniz vade süresince kredinizi %1,55 faiz oranı ile kullanabilirsiniz. Maksimum vade süresi 48 ay yani 4 yıl iken minimum vade süresi ise 3 ay olarak belirlenmiştir. Kullandırılacak olan kredi miktarı maksimum 20,000 TL’dir. Minimum tutar ise 1000 TL’dir. TEB Jet Kredi 70 yaşa kadar olan emeklilere verilmektedir.

Odeabank Nakit Hazır Kredisi

Odeabank Kredi Tahsis Ücreti almayan bankalardan biridir. Ayrıca sadece emekli maaşını PTT üzerinden alanlara değil diğer PTT müşterilerine de kredi imkanı sunmaktadır. Ancak kredi tutarları değişiklik göstermektedir. PTT’den emekli maaşını alanlar için maksimum kredi tutarı 50,000 TL iken diğer PTT müşterileri için maksimum kredi tutarı ise 15,000 TL olarak belirlenmiştir. Faiz oranı ise tüm kredi tutarı ve vadede aynıdır ve  %1,64 olarak belirlenmiştir. Kredi başvurularında Hayat Sigortası yapılmaktadır.

Fibabanka Masrafsız PTT Kredisi

Fibabanka’da PTT müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Yalnızca emekli maaşı alanlara değil diğer PTT müşterilerine de kredi vermektedir. Fibabanka’dan kullanacağınız ihtiyaç kredinizde herhangi bir masraf talep edilmemektedir. Kredi miktarı olarak tüm müşteriler 1000 TL ile 30,000 TL arasında kredi kullanabilir. Ayrıca maksimum vade süresi yine tüm müşteriler için 48 ay yani 4 yıl olarak belirlenmiştir. Faiz oranları ise çekeceğiniz kredinin vadesine bağlı olarak değişmektedir. 36 aya kadar olan vadelerde faiz oranı %1,55 iken 37-48 ay arası vadelerde faiz oranları %1,65 üzerinden hesaplanmaktadır. Yaş sınırı olarak 80 yaş seçilmiştir. Küçük bir hatırlatma; emekli maaşını PTT üzerinden almayan diğer PTT müşterilerinin kredi kullanabilmeleri için gelir belgesi ibraz etmeleri gerekmektedir.  Kredi kullandırılması sırasında Hayat Sigortası yaptırılacaktır.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.