Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

QNB Finansbank Eğitim Kredisi

Her geçen gün artan ihtiyaçlarla birlikte eğitim alanında da ihtiyaçlar sürekli olarak artmakta ve daha fazla gelire ihtiyaç duyulmaktadır. Sürekli büyük bir rekabet içerisinde olan bankalar ise ihtiyacı kendileri için bir fırsata çevirmişlerdir böylece müşterilerine bu alanda da en iyi hizmeti sağlayabilme yarışı içerisinde kendilerini bulmuşlardır. Bu yarış içerisinde kredilerde çeşitlilik sağlamışlardır bütün bankalar artık eğitim kredisi verirken QNB Finansbank bir farklılık yaparak eğitime destek verirken bir yeniliğe de imza atmıştır. Diğer bankalardan farklı olan bu yenilik yurtdışında master yani yüksek lisans yapacak öğrencilere destek sağlamaktadır. Yurt dışında yüksek lisans yapacak öğrencilere bu desteği sağlayacak krediye “Erasmus” kredisi adını vermişlerdir. Erasmus kredisiyle ilgili; ne işe yarar, faiz oranları nedir gibi bilgileri yazımızın alt satırlarında bulabilirsiniz.

QNB Finansbank Eğitim Kredisi Nedir?

Öğrencilerin eğitim masrafları için QNB Finansbank aracılığı ile QNB Finansbank eğitim kredisi sahibi olabilirsiniz.

QNB Finansbank Eğitim Kredisinde özellikle eğitimlerinde yurtdışında master alacak öğrenciler için çok özel fırsatlar bulunmaktadır ve QNB Finansbank’ın bu öğrenciler için “Erasmus” adlı kredi türü bulunmaktadır. Bu kredi türü ihtiyaç kredileri altında bulunmaktadır.

Erasmus kredisini alabilmek istiyorsanız Avrupa’da yüksek lisans yapmak için Avrupa Birliği tarafından kabul edilen bir üniversiteden onay almış durumda olduğunuz sürece bu krediden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Bu krediyi almak için herhangi bir yaş sınırı bulunmadığı da en özel fırsatlardan birisidir. Erasmus Kredisi 1 yıl yüksek lisans programı için 38.700 TL’ye, 2 yıl yüksek lisans programı için ise 58.100 TL ye kadar kredi imkanını sağlamaktadır. Erasmus kredisinden uygun faiz imkanlarıyla yararlanılabileceği gibi kredi tahsis ücretinin olmadığı da unutulmamalıdır. QNB Finansbank eğitime destek konusunda oldukça fazla avantajı yüksek lisans öğrencilerine sağlamaktadır.

Erasmus Eğitim Kredisine Nasıl Başvurulur?

Erasmus Kredisine başvurabilmek için öncelikli olarak Avrupa Birliği tarafından kabul edilmiş bir üniversitede yüksek lisans yapabilecek olmak şartı aranmaktadır aynı zamanda yüksek lisans yapacak kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.

Erasmus Kredisi kapsamında kabul edilen okulların listesine ulaşabilmek için aşağıdaki linke tıklayıp pdf dosyasını indirmeniz gerekmektedir.

Liste İçin TIKLAYINIZ!

Erasmus Kredisi başvurusunda bulunan öğrencilerin okullarından da kabul aldıkları dokümanlar ile belgelemelidir.

Bu aşamalardaki işlemleri sağlayıp gerekli belgeleri topladıktan sonra rahatlıkla Erasmus Kredisi için başvurabilir ve bu kredinin avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Erasmus Kredisine başvurabilmek için size en yakın QNB Finansbank şubelerine giderek personeller aracılığıyla kolayca başvuru işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Size en yakın QNB Finansbank şubelerimize aşağıda bulunan linkten ulaşabilirsiniz.

Size En Yakın Şube İçin TIKLAYINIZ!

Başvuruları değerlendirme hakkı tamamiyle QNB Finansbank’a aittir. Size en yakın sürede başvuru sonucunuzu ulaştırmak için en hızlı şekilde çalışmaktadırlar.

Erasmus Kredisi Faiz Oranları

QNB Finansbak Erasmus Kredisi için faiz oranları banka piyasasında eğitim alanındaki en düşük faiz oranlarından birisine sahiptir. Yalnızca %1.35 oranında bir faiz oranına sahiptir. Bu faiz oranını QNB Finansbank piyasa koşulları sebebi ile serbestçe değiştirme hakkına sahip olduğu gibi gerekli bilgilendirmeyi de sizlere yapacaktır.

Sonuç olarak;

Eğer yurtdışında bir yıl yüksek lisans yapacaksanız aldığınız Erasmus Kredisini 1 yıl olan yüksek lisans süreci boyunca ödemeyip erteleme fırsatına sahip olduğunuzu unutmamalısınız. Aynı şekilde 2 yıl olan yüksek lisans sürecinizde de 2 yıl boyunca almış olduğunuz Erasmus Kredisini eğitiminiz boyunca erteleme imkanına sahipsiniz. Ayrıca QNB Finansbank’ın Erasmus Kredisin’de hayat sigortası talep etmediğini belirtmekte fayda bulunmaktadır.

QNB Finansbank’ın Avrupa Yatırım Fonu (EIF) ile bir protokol imzalaması sonucunda Erasmus Kredisi yurtdışında yüksek lisans yapacak öğrenciler için sağlanmaya başlamıştır.

QNB Finansbank eğitim kredisi ya da erasmus kredisi hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız şubelere başvurabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.