Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Şekerbank EFT Saatleri

EFT İşlemi Nedir?

EFT işlemi, Elektronik Fon Transferi adı altında bankalar arası yapılan para transferlerine verilen isimdir. EFT işlemini genel olarak üç farklı şekilde yapabilirsiniz. Banka şubelerinden, ATM’lerden ve internet şubesinden. Genelde birçok kişinin EFT yapmak için tercihi internet bankacılığıdır. Bu tercihin sebebi ,nternet bankacılığından EFT işlemini daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli bir şekilde yapılabilmesidir. Bunun için dört zorunlu olan bilgiyi hesaba dahil etmeniz gerekiyor. Bu bilgiler; parayı gönderen, banka, alıcı ve alıcının bankası olarak bilinmektedir. Bilgileriniz sistem tarafından doğrulandığı zaman işleminizi hemen başlatmış olacaksınız. Ardından işlemin banka tarafından onaylanması gerekmektedir. Göndereceğiniz para miktarı ile hesabınızda olan para miktarı kontrol edilecektir. Hiçbir sorun olmadığı takdirde işleminiz anında tamamlanacaktır. EFT işleminin yapılması genel olarak ortalama beş-on dakika zaman alır ve işlem ücreti her bankaya değişmektedir.

Sunduğumuz bu yazının konusu, bankacılık alanında kendini iyice genişletmiş olan Şekerbank EFT saatleri ve işlemleri ile ilgili olmaktadır. Yazımızın sonunda bu konuya ilişkin tüm bilgilere ulaşacaksınız.

Şekerbank EFT Saatleri Nasıldır?

Şekerbank EFT işlemini kullanarak siz de para transferlerinizi daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. İşlemin onaylanması ve başlatılması yukarıda söylediğimiz üzere olmaktadır. EFT işlemini yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir önemli husus da, Şekerbank EFT saatlerinin zamanlamasıdır. Şekerbank EFT saatleri ile birlikte transfer ettiğiniz bankanın da EFT saatlerini bilmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Böylece transferinizin zamanında adresine ulaşmasını sağlamış olursunuz. Şekerbank EFT saatleri hafta içi sabah saat 09.00’dan akşam saat 17.15’e kadar olmaktadır. EFT işlemini aynı zamanda Şekerbank ya da başka bir banka hesabınız olmadan IBAN’a, kredi kartına ya da isme Şekerbank EFT saati içerisinde yapabilirsiniz. EFT işlemini Şekerbank EFT saatlerinin dışında yaptığınız zaman, transfer işleminizin tamamlanması biraz zaman alacaktır. İşlemin tamamlanması transfer ettiğiniz bankanın ilk mesai gününe bağlı olarak kalacaktır. Eğer işleminizin bu kadar uzun sürmesini istemiyorsanız, işleminizi Şekerbank EFT saatleri zamanında yapmanız gerekiyor. Hafta sonlarında, resmi tatillerde ve bayramlarda Şekerbank EFT saatlerinin işlem süreci geçerli olmamaktadır. Şekerbank EFT işlemi Şekerbank internet şubesinden, ATM’lerinden ve çağrı merkezlerinden yapılmaktadır.

Şekerbank EFT işlemi yaptığınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka önemli husus da, sisteme bilgileri doğru olarak girdiğinizden emin olmanızdır. Bir tane bile yanlış olduğu zaman işleminizi en başından -yeniden yapmanız gerekecektir.

Şekerbank EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şekerbank EFT işlemi en fazla 30 dakika gecikebilir. Gecikmenin sebebi yalnızca Şekerbank’ta ya da Merkez Bankası’nda olan fazla yoğunluktan kaynaklanabilir. Yaptığınız EFT işleminin tamamlandığından emin olabilmeniz için, işlemden derhal sonra hesabınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer işleminizi Şekerbank EFT saatleri zamanında yaptıysanız, fakat işleminiz henüz tamamlanmamışsa, size en yakın olan Şekerbank şubesine giderek durumu bildirip işlemi tekrardan şubenin yardımıyla yapmanız gerekiyor. Aynı zamanda 444 78 78 Şekerbank çağrı merkezini arayarak durumu bildirip işleminizin sorgulanması talebinde bulunabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.