Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Şekerbank Konut Kredisi

İnsanoğlunun en temel ihtiyaçları arasında barınma ihtiyacı bulunmaktadır. Günümüzde gerek yatırım amaçlı olsun gerek kullanım amaçlı olsun konut alımı eğilimi gün geçtikçe artmaktadır. Kiralama yoluyla barınma ihtiyaçlarını karşılayan bireyler ve zaten eve sahip olup geleceğe yatırım olmasını hedefleyen bireyler konut alımını gerçekleştirmeye meyillidirler. Konut alımı herkesin bildiği üzere yüksek miktarlarda sayılabilecek nakit birikimi gerektiren bir harcamadır. Bu ihtiyacın karşılanması için her tüketicinin nakit birikimi yeterli seviyede olmayabilir. Bankalar bu talebi görüp konut kredisi ürününü geliştirmişlerdir. Konut kredileri nakit eksiği olan ya da nakit birikimi olmayan kişilere finansal destek sunan ürünlerden birisi konumundadır. Şekerbank konut kredisi ürünü konut alımında finansal destek sunan ürünlerden birisidir.Yazımızın devamında sizlere Şekerbank konut kredisi hakkında bilgilendirme yapacağız.

Şekerbank konut Kredisi İçeriği

Barınma ihtiyacını kira yoluyla sağlamaktan bunalan ve ev sahibi olma hayali ile yaşayan kişilere hitap eden bir kredi ürünüdür konut kredisi. Şekerbank uygun ödeme planları ve uygun faiz oranları sunan konut kredisi ürününe sahip bankalardan birisidir. Şekerbank konut kredisi özelliklerinden bahsetmemiz gerekirse, kredinizi sabit faizli olarak dilerseniz eşit taksitler halinde, dilerseniz artan taksitli veya esnek ödemeli vadeler şeklinde kullanabilmektesiniz. Şekerbank ayrıca 10 yıla kadar vade imkanını da müşterilerine sunmakta. Satın almaya karar verdiğiniz konutun ekspertiz raporunda belirtilen tutarının % 70’i oranında kredi kullanımı yapabilmektesiniz. Sabit faizli kredilerde ise erken ödeme halinde erken ödeme tutarı üzerinden tutarın kalan vadesi 36 ayı aşmayan kredilerde % 1’i, kalan ödeme planında belirtilen vadelerden önce yapılmış tüm ödemeler erken ödeme olarak kabul edilmektedir. Satın almaya karar verdiğiniz evin ipoteği teminat olarak yeterli olmakla birlikte kredi için kefil şartı aranmamaktadır.

Banka tarafınca kredi kullandırma durumu riskine bağlı olarak kefil isteme hakkı da saklı tutulmuş. Kredi talebinizi en yakın Şekerbank şubesine gidip başvurunuzu yaparak başlatabilirsiniz. Banka internet bankacılığı özelliklerini kullanarak müşterilerine Şekerbank konut kredisi hesaplama uygulamasını da sunmuş. Bu uygulama ile ihtiyacınız olan tutarı ödeme planınız dahilinde planlayabilir ve uygulama sayesinde geri ödemeniz gereken tutara ödeme taksit tutarınız ile birlikte ulaşabilirsiniz. Kredi hesaplama uygulamasına yazımızın sonunda bulunan linkten ulaşabilirsiniz. Sizleri karşılayan sayfa aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz görsele paralel içeriğe sahip hesaplama uygulamasıdır.

Sayfa içerisinde görselde 1 numaralı alanda görünen kullanmak istediğiniz kredi türü olarak “Konut Kredisi Hesaplama” seçeneğinin işaretli olduğundan emin olmanız gerekmekte. Konut kredisi faiz oranları ise 3 ay ile 120 ay aralığında yüzde 1.46 olarak belirlenmiş durumda. 2 numaralı alanda ise talepte bulunacağınız ihtiyacınız olan kredi tutarını Türk Lirası cinsinden belirlemeniz gerekmekte. 3 numaralı alanda ise ödeyebileceğiniz aylık taksit tutarını Türk Lirası cinsinden ödeme planınız doğrultusunda belirtmeniz gerekir. Banka tarafında vade süresi ise 3 ile 120 ay arasında ödeme planınız doğrultusunda seçmeniz hesaplama uygulaması için gireceğiniz son bilgi olarak görülmektedir. Bu işlemler sonucunda “Hesapla” butonuna tıklamanız Şekerbank konut kredisi hesaplanması açısından son işlem olarak karşımıza çıkmakta. Şekerbank konut kredisi hesaplama uygulaması sonucunda ödemeniz gereken aylık taksit tutarı Türk Lirası cinsinden, kredi tahsis ücreti Türk Lirası cinsinden ve geri ödeyeceğiniz toplam tutar Türk Lirası cinsinden uygulama tarafından sizlere sunulmaktadır.

Şekerbank Konut Kredisi İçin TIKLAYINIZ !

Şekerbank Konut Kredisi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.