Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Şekerbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu

Günümüze herkesin kullandığı bir veya daha fazla kredi kartı mevcuttur. Günlük yaşamlarımız da yaşanan değişiklikler ile hayatımızın her anında daha pratik ve daha hızlı bir yol aramaya başladık. Tüm bunların ise güvenli olması da tercih ettiğimiz bir diğer durum. Bu değişiklikler alışverişlerimiz faaliyetlerimizden, para veya cüzdan taşıma şeklimize kadar yansıdı. Yaşanan bu değişiklikler ile de bankacılık sektörü de talep edilen pratikliğe ve hızlılığa uyum sağlayan ürün içeriklerini kullanımımıza sundular. Bu pratik ve güvenli para transferlerini sağlayan en önemli ürün ise elbetteki bankların bize sunduğu kredi kartları. Artık 18 yaşını dolduran her gençte kredi kartı bulunduğu gibi, ailelerinin gözetimleri altında 18 yaşını bile doldurmadan kullanabilmek mümkün. Kredi kartı sahibi olmakta, kullanmak kadar kolaylaştı artık. Peki kredi kartı sahibi olmak için bankaya nasıl başvurursunuz, başvurduğunuz sonuç doğrultusunda neler gerçekleşir? Kredi kartı kullanıcıları ya da yeni kullanıcı adayları için bu yazımızda kredi kartları ile ilgili olarak Şekerbank kredi kartı başvuru sonucu üzerine bilgilendirme yapacağız.

Şekerbank kredi kartı kullanıcısı olmak için öncelikle 18 yaşınızı doldurmuş olmayınız ve yahut vasinizin onayı ile bankaya başvurmuş olmanız gerekmektedir. Kart başvurunuz için eğer 18 yaşınızı doldurduysanız; banka şubesine gitmenize gerek kalmadan Şekerbank’ın sunduğu kredi kartı başvuru kolaylıklarından dilediğiniz şekilde faydalanabilirsiniz. Bankaya bilgilerinizin bulunduğu bir SMS’i 1953 numarasına kart talebi ve TC kimlik numaranızı yazıp göndererek başvurunuzu yapabilirsiniz ya da internet bankacılığı üzerinden başvuruda bulunabilir dilerseniz de 0850 222 78 78 numaralı Şekerbank telefon bankacılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 18 yaşınızı doldurmamış iseniz ailenizin bankaya verdiği onay ile ek kart veya asil kredi kartı kullanıcısı olabilirsiniz, bu işlem için aileniz ile birlikte banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Şubeye yapacağınız kredi kartı başvuru işleminde, size verilen kredi kartı başvuru talebi formunu eksiksiz ve doğru bilgiler ilgi doldurmanız gerekmektedir. Tüm bunları tercih etmeyip Şekerbank müşteri hizmetleri numarasını arayarak sesli yanıt sistemi üzerinden de kart başvurunuzu yapabilirsiniz. Sesli yanıt kredi kartı işlemlerini tuşlayarak kredi kartı başvuru seçeneğinden, sesli yanıt sistemine bağlanırsınız ve burada önce 3 sonra 6 daha sonra da 2 tuşuna basarak kredi kartı başvuru seçeneğine ulaşırsınız. Bu işlemden sonra dilerseniz müşteri temsilcisi ile görüşerek de yönlendirilerek başvuruda bulunabilirsiniz. Yaptığınız başvuru banka tarafından kabul edildikten sonra incelemeye alınır. Bu süreçte yapılacak inceleme de Şekerbank sizden ilave belge isteme hakkını saklı tutar. Başvurunuz banka tarafından uygun bulunduğunda onaylanır ve başvuru sonucunuz tarafınıza, belirttiğiniz telefon numarasına SMS ile bildirilir. Dilerseniz de Şekerbank telefon bankacılığını veya müşteri hizmetlerini arayarak başvurunuzun başvuru sonucunuzu ya da onaylanan kartınızın gönderim şekli ve süreci ile bilgileri de detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Eğer Şekerbank bireysel müşterisi iseniz, internet bankacılığından veya akıllık telefonunuza indirdiğiniz Şekerbank Mobil Bankacılık Uygulamasından başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Yaptığınız başvurunuz yine SMS olarak tarafınıza iletilir. Mesajınız tarafınıza iletilmediyse Şekerbank telefon bankacılığını mesai saatleri içerisinde aradığınız da ve yahut 7 gün 24 saat hizmet veren Şekerbank müşteri temsilcisini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Başvurunuz onaylandıktan sonra kargo ile bildirdiğiniz adresinize kartınız aktif olmayan bir şekilde gönderilir. Kartınızı ATM’lerden şifre işlemini gerçekleştirerek aktive edebileceğiniz gibi, bankalardan teslim alacağınız kartınızı da yine bankalardaki pos cihazları ile aktif hale getirebilirsiniz. Aktifleşen kartınızı artık kullanabilirsiniz. Bundan sonraki kullanımlarınız için ya da kredi kartınızın bakiyesini her an her yerde kontrol edebilmek için Şekerbank mobil bankacılık uygulamasını  akıllı telefonunuza indirip hemen kullanabilirsiniz. Dilerseniz de kartınız yanınız da yokken de bu uygulama ile nakit avans formatında nakit para çekebilirsiniz.

Şekerbank Telefon Bankacılığı: 0850 222 78 78

Şekerbank Müşteri Temsilcisi Numarası: 444 78 78

Şekerbank Resmi İnternet Sitesi için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.