Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Şekerbank Memur-Sen Bonus Kart

Şekerbank, Eskişehir’de 12 Ekim 1953 yılında sayısı yüz binleri bulan kooperatif üyesi pancar üreticilerinin küçük birikimleriyle ‘Pancar Kooperatifleri Bankası A.Ş’ adıyla kurulmuştur. Banka 1956 yılında Ankaraya taşındığında Şekerbank adını almıştır.

Esnaf/İşletme Bankacılığı, Kurumsal-Ticari Bankacılık, KOBİ ve Tarım Bankacılığı ve Bireysel Bankacılık gibi alanlarda faaliyet gösteren Şekerbank, avantajlı bir çok kredi ve kredi kartı imkanı sunuyor. Bunlardan biri de Memur-Sen Bonus Kart. Aşağıda Şekerbank Memur-Sen Bonus Kartın özelliklerini inceleyeceğiz.

memursenailem

Şekerbank Memur-Sen Kart Nedir?

Şekerbank, SBN Sigorta ve Memur-Sen 2010 tarihinde arasında imzaladığı “MEMUR-SEN Ailem Fayda Paketi” ile “MEMUR-SEN Aile Kredi Kartı” projesini oluşturmuştur. Bu proje ile Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı olan tüm sendikaların tüm memurlarına MEMUR-SEN Ailem Kredi Kartı ve bazı bankacılık hizmetlerinin ücretsiz verilmesi, SBN Sigorta ürünlerinin sağlanması, Memur-Sen ve ona bağlı sendikalara ticari bankacılık hizmetleri verilmesi amaçlanmaktadır.

Bunlara ek olarak Memur-Sen Fayda Ailem paketinden Memur-Sena bağlı sendika üyelerinin anne-babaları, eş ve çocukları, bu sendikalara üye iken emekli olanlar veya sendika üyesi olmaya engel teşkil eden görevlere atananlar ve de Memur-Sen ve bunlara bağlı sendikalarda sigortalı çalışanlarda bu karttan faydalanabilir.

Şekerbank Memur-Sen Bonus Kartınızla harcama yaptıkça bonus kazanırsınız bu kazanmış olduğunuz bonusları tüm bonus üye iş yerlerinde ücretsiz olarak harcayabilmektesiniz.

Ayrıca bonuslarınız arttıkça da daha fazla bonus kazanıp harcayabileceğiniz Memur-Sen Bonus Plus Kart ve Memur-Sen Bonus Premium Kart’a geçiş yapabilmektesiniz.

MEMUR-SEN Ailem Fayda Paketi Özellikleri

 • Ücretsiz 15.000 TL lik ferdi kaza sigortası

Memur-Sen üyelerine Acıbadem Sigorta’dan ücretsiz 15.000 TL teminatlı Ferdi Kaza Sigortası sağlanmaktadır.

 • Kasko Sigorta Poliçesine %30 indirim

Aynı marka ve model için SBN’in belirlemiş olduğu tarifedeki en düşük pirim tutarından %20 düzeyinde Memur-Sen Ailem Özel indirimi yapmaktadır. Kart sahibi üyelerine %30 oranında indirim uygulanmaktadır.

 • Trafik Poliçelerinde %10 inidirim

Kasko poliçesini SBN Sigorta A.Ş den yapan Memur-Sen üyelerine trafik poliçesi de %10 indirimli yapılmaktadır. DASK Poliçesi, Poliçe Primi peşin olarak alınmaktadır.

 • Konut Paket Sigortasında %25 indirim

DASK Poliçesini Şekerbank’dan ve SBN Sigorta A.Ş üzerinden yapan Memur-Sen üyelerine Konut Paket Sigortasında %25 indirim sağlanmaktadır.

Memur-Sen Ailem Kartın Ek Faydaları

 • Tanıtım hizmeti sağlamaktadır. Memur-Sen Ailem üyelerine pek çok kurumda indirim sağlamakta ve Memur-Sen üyeliğini göstermeye yarar.
 • Memur-Sen Ailem Kredi kartı ücretsizdir.
 • Bonus markasının avantajlarından yararlandırır.
 • Tanıdıklarınıza önerdiğiniz takdirde size 25 TL kazandırır.
 • Yakınlarınızı ek kart sahibi yaptığınızda 10 TL bonus kazandırmaktadır.
 • Nakit yönetim hizmeti sağlamaktadır.

Üyelerin diğer banka hesaplarına yatan maaşlarını Şekerbank’a transfer ettiğinde, oluşturulacak tasarruflar üyenin istediği doğrultuda değerlendirilmektedir. Üyenin yatırım tercihine göre vadesiz hesapta da tutabilir isterse diğer yatırım araçlarıyla değerlendirebilir.

 • Otomatik ödeme hizmeti sağlamaktadır.

Düzenli fatura ödeme, ileri zamanlı havale ve EFT gönderimi, keri kartı yada bireysel kredi kartı borcu ödeme, kira ödeme, sendika üyelik aidatı ödeme işlemlerini hesapta paranız olmadığı zamanda bile tanımlanan kredi limitiyle otomatik olarak ödeyebilirsiniz.

 • Ücretsiz internet sitesi ve size özel çağrı merkezi bulunmaktadır.
 • Ücretsiz 25.000 TL lik ferdi kaza sigortası sağlamaktadır.

Memur-Sen Aile üyelerini almış olduğu 15.000 TL ferdi kaza sigortalarına ek olarak 10.000 TL toplam da 25.000 TL ACIBADEM Sigorta AŞ Grup Ferdi Kaza Sigortası’nı ücretsiz olarak ücretsiz olarak sağlamaktadır.

 • BES’e 50 TL’lik ek bonus kazandırır.

Bireysel Emeklilik Sözleşmesinin giriş aidatı ve katkı payı ödemelerinin Şekerbank Memur-Sen Bonus Kart ile ödenmesi durumunda kartınıza 50 TL değerinde bonus yüklenmektedir.

Şekerbank Memur-Sen Bonus Kart Türleri

Menur-Sen Bonus Kart

Meur-Sen Bonus Kart

Bedava alışveriş yapmanıza imkan sunan bonus kazandıran ve de taksit imkanı sunan MasterCard/Visa amblemi bulunan dünyanın her yerindeki iş yerlerinde geçerli olan Memur-Sen logolu kredi kartıdır.

Memur-Sen Bonus Kart ile son 12 ayda en az 75 TL bonus kazandığınız zaman Memur-Sen Bonus Plus Kart ile yenilenmektedir.

Memur-Sen Bonus Plus Kart

memur-sen-bonus-plus-kart

Şekerbank Memur-Sen Bonus Kartın tüm özelliklerine sahiptir. Bu karta terfi edebilmek için kazanılması gereken bonusa hesap özetinden bakılabilir. Memur-Sen Bonus Plus Karta geçebilmek için son 12 ayda kazanılan bonusa bakıldığından, her dönem gelen hesap özetinde son 11 aya göre gelecek hesap özetinde kazanılması gereken bonus belirtilmektedir. Buna bağlı olarak kazanılması gereken bonus tutarı her ay değişkenlik göstermektedir. Hedefe ulaşıldığında size hesap özeti ile birilikte bilgi verilir ve kart adresinize gönderilir.

Memur-Sen Bonus Premium Kart

memur-sen-bonus-premium-kart

Memur-Sen Bonus Plus Kart ile son 12 ayda en az 150 TL bonus kazanıldığında Memur-Sen Bonus Premium Kart kazanılır. Memur-Sen Bonus Kart ve Plus Kartın sahip olduğu tüm özelliklere sahip olmakla birlikte bu karta üye iş yerlerinin haricindeki iş yerlerinde MCC kodlarına göre daha da fazla bonus kazandırabilmektedir. Memur-Sen Plus Kartın kazanıldığı gibi Premium Kartta da gerekli olan bonusu kazanabilmek için gerekli olan bonus tutarı her ay değişebilmektedir.

Faiz ve Ücretler

 • Alışveriş faiz oranı: %2.02
 • Gecikme faizi: %2.52
 • Nakit Avans Faizi: %2.02
 • Taksitli nakit avans faizi: %2.02
 • Limit aşım faizi: %2.22

Yıllık kart ücretleri ise Memur-Sen üyeliği boyunca tamamen ücretsizdir.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.