Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Şekerbank Tarım Kredisi

İnsanlık tarihi boyunca yaşam kaynağımızın vazgeçilmez bir parçası olan tarım vazgeçilemezliğini insanlık son bulana kadar da devam ettirecektir. Besin ihtiyacımızın bir gereği olan tarım bir iş sektörü olarak günümüzde daha da profesyonelleşerek ilerlemektedir. Tarım sektöründe bulunan çiftçiler yetiştirdikleri mahsullere göre gelirlerini oluşturmaktadır. Sermayesi olan çiftçiler tarım arazilerinin büyüterek büyümeye devam ederken sermayesi olmayan çiftçiler ise ihtiyaçlarını karşılamak veya bir şekilde gelişebilmek amacıyla krediye başvururlar. Şekerbank da çiftçinin her daim yanında olan bir banka olarak onları desteklemeye devam etmektedir. Dilerseniz aşağıda Şekerbank Tarım Kredisini detaylı bir inceleyelim.

Şekerbank Tarım Kredileri

Şekerbank Tarım Kredisi başta olmak üzere sizlere özel birçok kredi imkanı sunuyor. Size özel bu kredilerle her türlü yatırım ihtiyacınızı, kendi kazancınıza ve ödeyebilme potansiyelinize göre istediğiniz şekilde esnek ödeme koşullarıyla rahatça ödeyebilirsiniz. Şekerbank Tarım Kredisi, 2 ana başlık altında toplamak uygun olacaktır. Birincisi Yatırım Kredileri ikincisi ise İşletme Kredileridir.

1. Şekerbank Tarımsal Yatırım Kredileri

Şekerbank Tarım Kredisi çeşitlerinden ilki yatırım kredileridir. Şekerbank; hayvancılık, seracılık, su ürünleri avcılığı/yetiştiriciliği, bitkisel üretim gibi çeşitli tarımsal alanlardaki yatırımları desteklemekte üreticilere uzun vadelerle kredi imkanları sunmaktadır.

KGF Teminatlı Krediler

Kredi Garanti Fonu (KGF), teminat yetersizliğinden dolayı kredi alamayan KOBİ’lere ve çiftçilere kefil olarak çiftçi, esnaf ve işletmelerin finansman ihtiyaçlarına yardımcı olmaktadır. Krediye ihtiyacınız var fakat teminatınız yetersiz kalıyorsa bu kredi sizin işinizi rahatlıkla görebilir.

Hayvancılık Yatırım Kredisi

Şekerbank Tarım Kredisi kapsamında hayvancılık kredileri de vardır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin hem süt hayvancılığı hem besi hayvancılığı alanlarında faaliyet gösteren çiftçilere bu alandaki tüm ihtiyaçlarına yönelik yatırım imkanı sağlayan bu kredi yalnızca Süt Sığırcılığı ve Besiliği Kredisi ile sınırlı kalmayıp; Küçükbaş Süt Hayvancılığı ve Besiciliği Kredisi, Tavukçuluk Kredisi, Su Ürünleri Kredisi, Arıcılık Kredisi adı altında almak istediğiniz alana uygun olarak kredi imkanları bulunmaktadır. Bu kredilerin en iyi özellikleri tam olarak ihtiyaca uygun olarak hazırlanmış olmaları her kredi kendi içinde kendi niteliklerine ve ihtiyaçlarına uygun olarak sizlerin ihtiyaçlarına yönelik hizmet ediyor.

Traktör ve Ekipman Kredisi

Çiftçilerin birim alandan alabilecekleri verimi arttırabilmek için tarımsal faaliyetlerinde kullanabilmeleri amacıyla traktör, bitkisel ve hayvansal üretimlerde kullanılmaları için tüm tarımsal ekipmanların finansmanında Traktör ve Ekipman Kredisi bulunmaktadır. Bu kredinin içinde de sizlerin özel ihtiyaçlarınıza uygun olarak çeşitli krediler bulunmaktadır. Bu krediler; Traktör Kredisi, Tarım Ekipmanları Kredisi, Modern Sulama Kredisi, Çiftçi Nakliye Aracı Kredisi, Çiftçi Taşıt Kredisi olmak üzere ihtiyacınız olan krediyi size özel ödeme şekilleri ve vadelerle alabilirsiniz.

Diğer Yatırım Kredileri

Şekerbank Tarım Kredisi kapsamındaki diğer kredilere bakalım. Tarımsal arazi alımından sera yapımı veya modernize edilmesine, organik tarım yatırımından projeli yatırım kredilerinin verilmesine kadar ve akla gelebilecek diğer tüm yatırımların finanse edilmesi Şekerbank Yatırım Kredisinde. Diğer Yatırım Kredileri de kendi içinde özelliklerine göre çeşitlilik arzetmektedir. Bu kredilerin özellikleri de alınan kredilere göre değişmektedir. Bu bahsettiğimiz Diğer Yatırım Kredileri şunlardır; Tarla Büyütme Kredisi, Sera Yapım ve Modernizasyon Kredisi, Organik Tarım Kredisi, Tarımsal İşletme Edindirme Kredisi, Kırsal Kalkınmaya Destek ve IPARD Kredileri, 2B Tarım Arazisi Alım Kredisi.

2. Şekerbank Tarımsal İşletme Kredileri

Şekerbank tarım üreticilerinin yıllık tarımsal ihtiyaçlarını sürdürebilmeleri için tarımsal girdilerin finansmanı için kısa vadeli kredilerle çiftçilere çözüm yolları sunuyor.

Taksitli Tarım Kredisi

Taksitli Tarım Kredisi de Şekerbank Tarım Kredisi kapsamındadır. Çiftçilerin tarım faaliyetlerinin gerçekleştirebilmeleri için tohum, gübre, zirai ilaç, işçilik, ısıtma, sera örtüsü, mazot, aydınlatma, fide gibi her türlü ihtiyacı için finansman sağlamaktadır.

  • Çiftçiye 2 yıla kadar vade imkanı sağlamaktadır.
  • Oluşturulan taksit vadeleri çiftçinin hasat zamanına göre alacaklarını-gelirlerini alacağı zamana göre ayarlanır.
  • Çiftçilik Belgesi ya da Çiftçi Kayıt Belgesi bulunan gerçek kişi üreticiler  yararlanabilir.

Rotatif Kredi

Çiftçilerin kısa vadedeki ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için faizleri ayda bir, 6 ayda bir, 12 ayda bir tahsil edilen kredilerdir. Rotatif Kredinin vadesi 12 ay olup üreticinin belirlediği vadede istediği kredi kısmen ya da tamamen kapatılabilir.

Pancar Temlik Kredisi

Pancar Temlik Kredisi, şeker fabrikalarına, pancar ekici kooperatiflerine şeker pancarı teslimatı yapan üreticilerin verdikleri ürünün karşılığını alana kadar maddi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için uygun faiz oranlarıyla ve esnek ödeme koşulları ile oluşturulan bir kredidir.

  • Şeker fabrikalarına ve pancar ekici kooperatiflere şeker pancarı veren üreticiler yararlanabilir.
  • Pancar Temlik Kredi bakiyesi temliği kabul eden Kooperatif ya da fabrika tarafından bildirilmiş olan son ödeme tarihinde kapatılır.
  • Kredinin vadesi ise Pancar Temlik alacağın vadesine göre belirlenir.

Çiftçi Vodafone KMH

Çiftçiler Vodafone hatlarla kendilerinin ve ailelerinin bir yıl boyunca yaptıkları görüşmelere bu kredi ürünüyle birlikte düzenli ve faizsiz olarak yılda bir kez tek seferde ödeyebilecekleri özel bir Tarım Bankacılığı ürünüdür.

Çiftçi Bağ-Kur KMH

Çiftçi Şekerbank müşterileri aylık ödemek zorunda oldukları Bağ-Kur primlerini yılda bir kez olmak üzere hasat zamanı öder. Böylelikle sağlık imkanlarından da sürekli faydalanmaya devam eder.

Hayvancılık Yatırım Kredisi ve alt başlıkları hakkında daha detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.