Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Senetli Araba Nasıl Alınır?

İnsanlar genellikle ev sahibi olmadan araba sahibi olmak isterler. Bunun nedeni hem ulaşım konusunda rahat etmek hem de ev kadar yüksek tutarlı bir mal olmamasından kaynaklanmaktadır. Araba almak isteriz fakat yeteri kadar nakit paramız olmayabilir. Bankalardan kredi çekmek istemiyor veya bankalar tarafından sizlere kredi verilmiyorsa senetli araba alma işlemi ile birlikte arabanızı kolaylıkla alabilirsiniz. Senetli araba nasıl alınır sorusu birçok insanın aklında olan sorulardan birisidir. Bu sorunun cevabını bulabilmeniz için sizlere bu yazıyı hazırladık. Vermiş olduğumuz bilgiler doğrultusunda senetli araba nasıl alınır işlemi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Senetli Araba Nasıl Alınır ?

Senetli araba nasıl alınır işlemi kredi çekmek istemeyen veya kredi başvurusu yaptığı halde reddedilen insanlar için oluşturulmuş olan bir sistemdir. Senetli araba alma işlemi kredi notunun yetersizliği nedeni ile kredi başvurusu reddedilen kişilerin başvurmuş olduğu bir uygulamadır. Bu uygulamayı genellikle galeriler kullanmaktadır. Bu yüzden direk sahibinden veya belirli siteler üzerinden araç alırken senetli araç alamazsınız. İlk olarak belirtmeliyiz ki İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere büyükşehirlerin hemen hemen hepsinde senetli araç satan galeriler bulunmaktadır.

Senetli araç alımı için sizlerin bir miktar nakit paraya ihtiyacı vardır. Buna ek olarak da 270 TL rehin masrafı 150 TL de devir-teslim masrafı olması gerekmektedir. Bu şekilde güvenilir bir galeriye giderek bir miktar peşinat ile birlikte bu ücretleri vererek araç sahibi olabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz senet ve sözleşme ile birlikte almış olduğunuz araç üzerine noter tarafından rehin konulmaktadır. Bunun anlamı ise aracın borcunu ödemeden hiçbir şekilde satış işlemini yapamayacaksınız. Yani senetlerin borcu bitinceye kadar araç satılamaz, siz ne zaman aracın borcunu tamamen öderseniz araç üzerindeki rehin alma işlemi kaldırılacaktır. Ödemelerinizi yapmadığınız veya geciktirdiğiniz zaman da aracınız bağlanmaktadır. Genellikle senetlerin hepsi tek tek yapılmayıp tek bir senet yapılmadığından tek bir vadeyi kaçırmanız durumunda aracınız bağlatılır ve galeriye teslim edilir. O zamana kadar ödemiş olduğunuz ayların ücretleri de yanmaktadır. Bu yüzden ödeme konusunda sıkıntılı bir durumunuz varsa ona göre bu işe kalkışmanızı tavsiye etmekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.