Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

TEB Arsa Kredisi

Günümüz şartlarında herkes yatırım yapmak istemektedir. Eve yatırım yapmak,arabaya yatırım yapmak için çalışıp durmaktayız. Fakat hem değerini kaybetmeyecek hemde şehir stresinden gürültüsünden uzak olmak isteriz bu konuda yardımımıza arsalar yetişmektedir. Arsa değerini kaybetmeyecek en önemli yatırımlardan helede büyük şehirlerden birinde yaşıyorsanız değerlenmeyecek arsa yoktur. Bunun yanında kendinize ait bir bahçe oluşturmak stresten uzak yaşamak isteyebilirsiniz. Bu yüzden birçok kişi arsa alabilmek için para biriktirmektedir. Ancak almak istediğiniz arsa için biriktirmiş olduğunuz nakit yeterli olmayabilir. Tüm bunlar için istediğiniz arsayı buldunuz ancak finanse edemiyorsanız, TEB Arsa kredisi ile şuan uygun bir fiyata alacağımız arsa, çok değil 5-10 sene sonra sizi çok kazançlı çıkarabilir.

Arsa kredisi, imarlı ya da bazen de imarsız arsa alımı için kullanılan bir bireysel kredi türüdür.

İmarlı ve İmarsız TEB Arsa Kredisi

1. İmarlı Arsa Kredisi

TEB Arsa Kredisi kapsamındaki bu kredi, İmarlı arsa üzerinde yapı yapma izni olan arsadır.

2. İmarsız Arsa Kredisi (Tarla Kredisi)

TEB Arsa Kredisi kapsamındaki bu kredi, imarsız arsa aslında arazi anlamına geliyor. İmarı olmayan bir arazi üzerinde bina yapılamıyor.

Yatırım için ya da tarım işleri ile uğraşmak için arsa almak isteyebilirsiniz. Ancak elinizdeki birikmiş para istediğiniz arsayı almaya yetmiyor olabilir. Artık bunu dert etmenize gerek yok. Türkiye Ekonomi Bankası, uygun ödeme koşulları ile arsa finansmanı desteği sağlamaktadır. Arsa kredisi başvurusunun nasıl yapılacağını, gerekli belgelerin neler olduğunu ve kredi hesaplama uygulamasına nasıl giriş yapacağınızı ayrıntılı bir şekilde aşağıdaki bilgilerden öğrenebilirsiniz.

TEB Arsa Kredisi Özellikleri

 • TEB’ten kredi çekerek arsa alımı için sahip olduğunu evi teminat gösterebilirsiniz. Sahip olduğunuz evin ekspertiz değerinin %60’ı kadar krediyi arsa almak içi TEB’ten çekebilirsiniz.
 • TEB Arsa Kredisi kapsamında, 36 aya varan vade imkanı sunan TEB sabit faiz oranı ile değişen piyasa koşullarından etkilenmemenizi sağlar.
 • Uzun süreli vade oranı ile arsa kredilerinizin ödeme koşullarından dolayı yorulmayacak ve daha kolayca ödeme avantajını böylelikle yakalamış olacaksınız.
 • Örnek olarak 50.000 TL’lik kredi çekerseniz, 36 ay vade ile aylık 1,955 TL’lik ödemeler ile kredi borcunuzu ödeyebilirsiniz.

TEB Arsa Kredisi Şartları

 • Almak istediğiniz arsanın belediye sınırları içerisinde ve imarlı olması gerekir.
 • Eğer satın alınacak arsa imarlı değilse bazı bankaların uyguladığı sistem ile başka bir gayrimenkulü teminat göstererek (imarlı arsa, konut, iş yeri gibi) ve ipotek altına alarak, kredi verme işlemini gerçekleştirebiliyor.
 • İmarlı arsa satın alımında söz konusu arsa üzerinde ipotek koyuluyor ve ayrıca kefil şartı aranıyor.
 • Gerekli görülmesi durumunda başka teminatlar da istenebiliyor.

TEB Arsa Kredisi Almak için Gerekenler

 • Kimlik belgesi
 • Gelir belgesi (Ücretli çalışanlar için maaş bordrosu veya antetli kağıda imzalı şirket yazısı, serbest meslek sahipleri için ise son 3 yıllık bilanço, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi)
 • İpotek alınacak gayrimenkule ait tapu fotokopisi

TEB Arsa Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

TEB arsa kredisi hesaplama işlemi ile birlikte aylık ve toplam faizi ile birlikte ne kadar borç ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Arsa Kredisi 1 – 60 ay

Masraf Asgari Tutar Asgari Oran Azami Tutar Azami Oran Açıklama Güncelleme Tarihi
Aylık Faiz Oranı – TL %1.45 09.03.2012
Kredi Tahsis Ücreti %0.5 Kredi Tahsis Ücreti kullandırılan kredinin binde 5’i ve yasal vergiler dahil tahsil edilir. 02.02.2016
Ekspertiz Ücreti 508.38 TL İl ve ilçeye göre farklılık gösteren Belediye Harçları belirtilen tutara dahil değildir. 11.01.2016
İpotek Tesis Ücreti 159.30 TL 26.11.2014
Sigorta Masrafları 1147.55 TL Sigorta primi 60.000 TL ve 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi için hesaplanmış olup, işsizlik teminatsız ve 5 yıllık toplam prim tutarını yansıtmaktadır. 02.02.2016
Efektif Yıllık Faiz Oranı / Yıllık Maliyet Oranı %19.7613 60.000 TL ve 60 ay vadeli kredi için Efektif Yıllık Faiz Oranı / Yıllık Maliyet Oranına kredi tahsis ücreti, ekspertiz , ipotek teminatı ve yasal vergiler dahil edilmiştir.Sigorta masrafı yıllık maliyet oranı hesabına dahil edilmemiştir. 02.02.2016

TEB Arsa Kredisi Hesaplama için TIKLAYINIZ!

En yakın TEB şubesini öğrenmek için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.