Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

TEB Harman Kart

TEB Harman Kart özel olarak çiftçilere yönelik çıkmış bir Türk Ekonomi Bankası kartıdır. 2007 yılından beri Türkiye Ekonomi Bankası tarım bankacılığına adım atmış ve çiftçilerin hayatını kolaylaştıran ürün ve hizmetler vermeye başlamıştır ve bunların arasına son yıllarda TEB Harman Kartı da eklemiştir. TEB Harman Kartına sahip olan çiftçiler tohum, mazot ve gübre gibi tarımsal ihtiyaçlarını karşılayabilirken, yaptığı bu harcamaların ödemelerini ise hasat zamanı gelince yaptığı hasatın getirisi ile yapabilecektir ve bu ödemeler hasattan hasada yapılabilecektir. Türkiye Ekonomi Bankası çiftçiler için kendilerine tanınan limiti aşmamak şartı ile anlaşmalı iş yerlerinde tohum, mazot ve gübre gibi tarımsal ihtiyaçları karşılayabilir ve ihtiyaç duydukları anda ihtiyaç duydukları parayı ATM’lerden nakit olarak çekebileceklerdir. TEB Harman Kart kullanan çiftçiler kartlarının borçlarını hasat zamanına göre belirlenmiş olan vadeler ile ödeyebileceklerdir. Türkiye Ekonomi Bankası Tarım Bankacılığı, TEB Harman Kart ile tarım ve hayvancılık sektöründe 50’den fazla ürüne özel olarak hazırlanmış olan ödeme seçeneklerini üreticilere sunmaktadır. TEB Harman Karta sahip çiftçiler belirlenen ürünlerdeki alışverişlerinin ödemelerini sunulan ödeme seçeneklerinden birisini seçerek yapabilirler. Türkiye Ekonomi Bankası Bireysel ve İşletme Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Cemal Kişmir, sektördeki gelişmeleri ve sektörün sahip olduğu ihtiyaçları çok yakından takip ettiklerini ve TEB Harman Kartı oluşturduklarını belirterek, TEB Harman Kart, kredi limitinin tamamını karta bağladıklarını ve bunun çiftçilere büyük bir hareket kabiliyeti sağladığını belirtti. Ayrıca TEB Harman Kartı; üreticilerin nakit akışlarına yani hasat dönemlerine uygun bir şekilde tasarladıklarını; ödeme ve harcama dönemlerini yetiştirilen ürüne göre farklılaştırdıklarını belirtti. Türkiye Ekonomi Bankası müşterilerin ihtiyaçlarına göre ürün geliştirmektedir. Tarım sektörüne 2007 yılından bugüne kadar verdikleri desteklerini arttırarak devam ettiklerini hatırlatan Türkiye Ekonomi Bankası Bireysel ve İşletme Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Cemal Kişmir müşteriler ile uzun yıllar süren birlikte çalışmanın koşulunun, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaktan geçtiğini belirtti. Buna ek olarak Cemal Kişmir, İşletme Bankacılığı olarak Tarım Bankacılığına ve sektöre sadece kredi sunmak için olmayıp; üretim-sanayi-ticaret üçgenindeki yerlerini baştan hedefleyerek başladıklarını ve bu zincirdeki desteklerini güçlendirerek devam etmeyi hedeflediklerini belitti.

TEB Harman Kartın ayrıcalıkları nelerdir?

TEB Harman Kartın çiftçilere sunduğu birçok ayrıcalıklar bulunmaktadır. Bunları aşağıda sizler için madde madde anlattık.

 • Bu karta sahip çiftçiler tarımsal üretimlerinde karşılaştıkları ihtiyaçlarını Türkiye Ekonomi Bankası ile anlaşması olan üye iş yerlerinde rahatça karşılayabilmektedirler.
 • Bilindiği kredi işlemlerinde bankalar faiz almaktadır. Ancak Türkiye Ekonomi Bankası, TEB Harman Kart sahibi olan çiftçilere Türkiye Ekonomi Bankası ile faiz kampanyalı üye statüsünü almış iş yerlerinden alışverişlerinde ilk 6 aya kadar “sıfır” faiz imkânı sunmaktadır.
 • TEB Harman Karta sahip çiftçiler paraya ihtiyaç duydukları anda Türkiye Ekonomi Bankası şubeleri veya ATM’leri ile diğer banka ATM’lerinden sahip oldukları limitleri dahilinde kredi veya nakit avans çekebilme imkânına sahiptirler.
 • TEB Harman Kartı ile kredi kullanan çiftçiler hasat/gelir dönemlerine uygun bir şekilde vadelendirme yapabilirler.
 • Ödeme yapma dönemi geldiğinde, TEB Harman Kartlı çiftçiler ödemelerini birden farklı ödeme noktasından yapabilirler.
 • Eğer ki TEB Harman Karta sahip çiftçiler kartları üzerinden talimat verirlerse otomatik olarak Türkiye Ekonomi Bankası bu kart üzerinden çiftçinin SGK ve BAĞ-KUR prim ödemelerini yapacaktır.

TEB Harman Kart başvurusu nasıl yapılır?

TEB Harman Kart başvurusu yapmak isteyen çiftçiler bunu ancak Türkiye Ekonomi Bankası şubeleri üzerinden yapabilirler. Bu yüzden size en yakın Türkiye Ekonomi Bankası şubesine giderek başvuru işlemini yapabilirsiniz. Başvuru için gerekli olan bazı belgeler bulunmaktadır. Bunları sizler için maddeli bir halde listeledik.

 • Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi veya tarımsal ürünlerinizi belgeleyen diğer belgeler
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • İkametgâh senedi
 • Teminatınıza ilişkin belgeler (Kefil bilgisi/ Tapu fotokopileri/ Taşır rehini vb.)

Eğer ki TEB Harman Kartınızı ATM ve POS işlemlerinde kullanırsanız sizde bir miktar komisyon bedeli alınacaktır. Ancak bu komisyon tutarları, kredi kullanım/nakit avans tutarları üzerinden hesaplanıp geri ödeme tahsil edilmektedir. Bu komisyonlar aşağıdaki gibidir:

 • Anlaşmalı üye işyerleri POS’ları için %2
 • Türkiye Ekonomi Bankası ATM’leri için %2
 • Diğer Bankaların ATM’leri için %4,5’tur.

TEB Harman Kartının Türkiye Ekonomi Bankasını web sayfası üzerindeki bölümüne ulaşmak için sizlere aşağıda vermiş olduğumu bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

TEB Harman Kartı bilgilendirme sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.