Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

TEB Kredi Kartı Borcu Sorgulama

Türk Ekonomi Bankası kredi kartınız var ve kartınızın borcunu sorgulamak istiyorsunuz. Peki bunun için ne yapmalısınız.

Türk Ekonomi Bankası kredi kartınızın kart borcunu sorgulamanız için birçok yöntemi kullanabilirsiniz. Ancak en kolay ve basit yöntemi internet şube ve mobil şube üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Dilerseniz size en yakın Türk Ekonomi Bankası şubesine uğrayabilir veya 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesini arayabilirsiniz. Gerekli yönlendirmelerden sonra kredi kartı borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

TEB İnternet şubesi üzerinden kredi kartı borcunu sorgulayabilmeniz için kredi kartınızın online işlemlere açık olması gerekmektedir. Bankadan alacağınız şifre ile internet şubeye girebilir veya internet sitesi üzerinden de şifre temin edebilirsiniz. İnternet şubeden şifre alabilmek için www.teb.com.tr sitesine girerek sağ üst köşedeki internet şubesi panelinden “Anında Şifre” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Ardından açılan sayfada ise “TEB Kredi Kartı veya TEB Banka Kartı bilgilerinizi girerek TEB İnternet Şubesi kullanıcı kodu, parola ve şifrenizi zaman kaybetmeden alabilir, işlemlerinizi şubeye gitmeden anında yapabilirsiniz.” yazısının altında şifre almak istediğiniz kart tipini seçmeniz gerekmektedir. “Kredi Kartım Var” seçeneği seçerek  Devam butonuna basınız.

Açılan sonraki sayfada ise kart bilgileriniz istenmektedir. Buradaki boşluklara gerekli bilgileri doldurmalısınız.

“Kredi Kartı Numaranız”  yazan kısıma kredi kartınızın ön yüzündeki her 16 haneli sayıyı giriniz.

“Kart Güvenlik Numaranız”  kısmına ise kredi kartınızın arka yüzündeki imza bölümünün sağındaki beyaz alanda bulunan 3 haneli sayıyı giriniz. Bu sayı CV2 olarak adlandırılmaktadır. İmza kısmında bulunan 4 haneli sayıyı girmeyiniz. Sizden 3 haneli sayının belirli kısımlarını ister.  2. ve 3. haneleri gibi.

Bu bilgilerden sonraki kısımda ise ” Şifreniz”  hanesi yer almaktadır. Oraya kredi kartı şifrenizi girmeniz gerekmektedir. 4 haneli kredi kartı şifrenizi girdikten sonra kredi kartı başvurusu sırasında verdiğiniz ya da daha sonra güncellediğiniz bankada kayıtlı olan telefon numaranız istenmektedir. “Cep Telefonu Numaranız” kısmında yer alan kutucuktan yurt içi veya yurt dışı seçeneğini yaparak telefon numaranızı giriniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus ise telefon numaranızı 10 haneli olacak şekilde ve başında “0” (sıfır) olmadan girmelisiniz.

Bütün bu bilgileri girdikten sonra aşağıda yer alan “Güvenlik Kodu” kısmındaki görselde belirtilen rakam ve harfleri “Güvenlik Kodunu Giriniz” kısmındaki kutucuğa yazınız. Güvenlik kodundaki resmi okuyamaz iseniz kodu yenileyebilir veya dinleyebilirsiniz.

Bunları yaptıktan sonra “Devam” butonuna basarak 3. kısıma geçersiniz. Burada sizden istenen kişisel bilgileri de doldurduktan sonra tekrar Devam butonuna basarak 4. kısımda telefonunuza gelecek olan SMS (kısa mesaj) içerisinde belirtilen kodu girdikten sonra Anında Şifre işlemini tamamlayarak internet şubesi ve mobil şubede kullanabileceğiniz şifrenizi almış olacaksınız. Şifrenizle giriş yaparak şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Aldığın şifre ile www.teb.com.tr adresine girdiğinizde sağ üst köşede belirtilen kısımdan “Bireysel” seçeneğine tıklayarak internet şube sayfasına yönlendirilirsiniz.

Ardından belirlemiş olduğunuz şifre ile giriş yapabilirsiniz. Burada kimlik numaranız veya daha önceden size verilen kullanıcı kodu ile girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli boşlukları doldurup Devam dedikten sonra bankada kayıtlı telefon numaranıza kısa mesaj yoluyla bir parola gönderilecektir. Bu parolayı girerek internet şubeye erişebilir ve kredi kartlarım bölümünden kartınıza ait tüm detayları görüntüleyebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise mobil şubeyi kullanmak olacaktır. Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlara özel olarak tasarlanan mobil şube uygulamasını indirdikten sonra uygulamayı açarak gerekli bilgileri girmeniz gerekmektedir.

İlk olarak uygulamayı açarak “Müşteri Girişi” kısmına basınız.

Ardından sizden istenecek olan gerekli bilgileri doldurunuz. Kullanıcı Kodu veya Kimlik Numarası ile daha önceden belirlediğiniz parolanızı yazınız ve ardından “Giriş Yap” kısmına basınız.

Girişinizi yaptıktan sonra artık bütün işlemlerinize ulaşabilirsiniz. Yalnızca kredi kartı değil varsa mevduat hesaplarınıza da erişim hakkınız bulunmaktadır. İnternet şubesinden veya bir banka şubesinden yapabileceğiniz her şeyi mobil şube üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.  Gelen ana ekrandan “Kredi Kartlarım” seçeneğine bastıktan sonra sahip olduğunuz kredi kartları görünecektir.

Birden fazla kredi kartınız varsa sağa sola kaydırarak o kartlarınız ile ilgili bilgiye erişebilirsiniz. Kredi kartı borcunuzu görüntülemek istediğiniz kartınız ekranda iken “Kart Detaylarım” butonuna basmanız gerekmektedir. Bu butona bastıktan sonra bütün kredi kartı bilgilerinize erişebileceksiniz. Dönem içi harcamalar, ekstreler, provizyonda bekleyen işlemler, hesap kesim ve son ödeme tarihleri ile gelecek ayın hesap kesim ve son ödeme tarihleri ayrıca asgari ödemeniz gereken tutar ve varsa kazandığınız puanlar bir sonraki sayfada karşınıza çıkacaktır.

TEB Anında Şifre işlemleri için TIKLAYINIZ!

TEB Android Uygulaması için TIKLAYINIZ!

TEB IOS Uygulaması için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.