Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

TEB Tarım Kredisi

Anadolu, binlerce yıl çeşitli kavimlere, topluluklara ve milletlere ev sahipliği yapmış önemli bir bölgedir. Bu bölgede yaşamış olanlar Anadolu’nun verimli topraklarından faydalanmıştır. Bu  topraklar oldukça verimli olduğundan hemen hemen her türlü ürün yetiştirilmiştir. Günümüzde de yetiştirilmeye devam etmektedir. Bu ürünleri yetiştiren çiftçilerimiz ise finans ihtiyaçları için oldukça yaygınlaşan kredilerden yararlanmaktadır. Türk Ekonomi Bankası da ülkemizin köklü bankalarından biri olarak üreticilere destek olma amacıyla Tarım Kredisi sunmaktadır. Aşağıda TEB Tarım Kredisi‘ni detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

İşletme Kredileri

Tarımsal BCH Kredisi

TEB Tarım Kredisi kapsamında, aldığınız kredileri bir kerede ödeyemiyorsanız, üretim zamanınıza ve elinize geçecek nakde göre ödemek istiyorsanız Borçlu Cari Hesabı (BCH) kredisi sizin oldukça uygun bir kredi çeşididir. 12 aya kadar varan vade imkanları, 1/3 ayda bir devre faizi tahsilatı ve vade sonunda ana para ödeme imkanları bulunmaktadır.

Hasat Kredisi

Yetiştirilen ürünün ilaç alımı, tohum, gübre, sulama, işçilik, sürüm gibi pek çok maliyeti konusunda nakit ihtiyacı yaşıyorsanız TEB Tarım Kredisi kapsamındaki bu krediden rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Hasat dönemine uygun 12 aya varan vade, nakit döngünüze uygun olarak ara dönemde ödeme yapmaz vade sonunda ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca Zurich Sigorta tarafından ürünlerinize Bitkisel Ürün Sigortası yapılmaktadır.

Organik Tarım Kredisi

Çevre insan sağlığı açısından önemli olan Organik Tarım üretimi gerçekleştiriyorsanız. 12 aya varan vade imkanları ve faiz ödemesi ile anapara ödemesini vade sonunda ödeme gibi fırsatlarından yararlanmak isterseniz TEB Tarım Kredisi kapsamındaki bu krediden yararlanabilirsiniz.

İyi Tarım Uygulamaları Kredisi

İyi tarım uygulamalarına (ITU) uygun gerçekleştirilen  tarım faaliyetleri için 12 aya varan vade imkanı ile vade sonunda faiz ve anapara ödemesi alınan bir kredi türüdür. TEB Tarım Kredisi kapsamındadır.

Tarımsal Gelir Kredisi

Üretmiş olduğunuz ürünleri satmış fakat ücretini alamadıysanız çekinizi ve müstahsil makbuzunuzu getirerek bu TEB Tarım Kredisinden faydalanabilirsiniz. 8 aya kadar vade imkanı, vade sonunda ürün bedeliyle yapabileceğiniz tek seferde ödeme imkanları bulunmaktadır.

Sözleşmeli Üretim Kredisi

Bir firma adına üretiminizi gerçekleştiriyorsanız üretim aşamasındaki masraflarınız için finans ihtiyacınızı şimdi karşılayarak kredi tutarınızı ürün bedelinizle ödeyebilirsiniz. 12 aya varan vade imkanları ve vade sonunda tek seferde ürün bedeliyle ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Süt Hayvancılığı Kredisi

Yetiştirdiğiniz süt hayvanları için her türlü yem, bakım ve ilaç masraflarını karşılayabilmek için çıkartılan özel bir TEB Tarım Kredisidir. 18 aya varan vade imkanları ile aylık veya 3 aylık geri ödeme planlarıyla ödeyebileceğiniz ayrıca Hayvan Hayat Sigortası da yapabileceğiniz bir kredidir.

Arıcılık Kredisi

Arıcılık faaliyeti için ihtiyacınız olan petek, şeker, arı, kovan gibi gerekli tüm malzemelerin temini için ihtiyacınız olan finansman desteğini sağlayan, 12 aya kadar varan vade imkanları ve vade sonunda kredi tutarını ödeyebileceğiniz bir TEB Tarım Kredisidir.

Besicilik Kredisi

Yetiştirilen büyükbaş hayvanları için kesime kadar olan masraflarını karşılayan kesimden sonra da kazancınıza göre geri ödemenizi yapabileceğiniz, 12 aya kadar varan vade imkanları ile vade sonunda nakit akışınıza uygun olarak geri ödeyebileceğiniz özel bir kredidir. TEB Tarım Kredisi kapsamındadır.

Su Ürünleri Kredisi

Balık yetiştiricisi iseniz havuz ve kafes ihtiyacınızı, avcılığını yapıyorsanız tekne ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz, 12 aya varan vade imkanlarıyla vade sonunda kredi tutarını ödeyebileceğiniz bir TEB Tarım Kredisi türüdür.

Tavukçuluk Kredisi

Tavukçuluk ile uğraşan üreticilerin ister yumurta üreticisi ister beyaz et üreticisi olmasıyla oluşabilecek her türlü masrafları için finans desteği sağlayan bu TEB Tarım Kredisinin, 12 aya varan vade imkanları ile 1-3-6 aylık eşit veya esnek ödeme seçenekleri de bulunmaktadır.

Tarımsal Proje Kredisi

Hibe destekli projelerinizi gerçekleştirebilmek için oluşturulan bu krediyi uygun faiz oranları ve ödeme koşullarıyla alabilirsiniz.

  • Makine ve ekipman ihtiyacı için 48 aya varan vade imkanları
  • İnşaat içeren projeler için 60 aya kadar varan vade imkanları
  • 1-3-6-12 ayda bir esnetilmiş ve eşit miktarda ödeyebileceğiniz bir kredi türüdür.

Süt Hayvancılığı

Süt hayvancılığı faaliyetinde bulunan üreticilerin işletmesini büyütmek ya da yeni bir işletme kurabilmek amacıyla oluşacak; barınak yapımı, barınak tadilatı, süt hayvanı ve ekipman ihtiyacı için oluşacak her türlü masrafın finansmanı sağlayabilmek amacıyla oluşturulan bir kredidir. Bu kredinin 60 aya kadar varan vade imkanı, 1-3-6-12 aylık eşit ve esnetilmiş ödeme seçenekleri bulunmakla birlikte ayrıca Hayvan Hayat Sigortası da TEB tarafından yapılmaktadır.

IPARD Kredi Niyet Mektubu

IPARD kapsamında müşterilerin oluşturdukları projeler için kredi niyet mektubu TEB’de.

Tarım Girişimcileri İçin

Tarım sektöründe üretim gerçekleştiren ve kuruluşu 1 yılı geçmeyen işletmelerin masraflarını karşılayabilmeleri için oluşturulmuş bir kredidir. Kredilenme süreçleri iş fikrinin taşıdığı potansiyele göre iş planı ve nakit akışı göz önünde bulundurularak belirlenir.

Taksitli Ticari Kredi

Girişimcinin başta yatırım ihtiyacı olmak üzere tüm ihtiyaçları için oluşturulmuş  bir kredidir.

  • Kredi Tutarı: Proje ihtiyacına göre 50.000 TL ye kadar teminatsız, 100.000 TLye kadar teminat tutarlı
  • Ödeme Şekli: Her ay eşit taksitli veya nakit akışınıza uygun olarak esnek ödeme planları, 3-6-9-12 ay geri ödemesiz olarak sonrasında taksitlendirmeyle ödeme yapabilme imkanları bulunmaktadır.
  • Vade: 36 aya kadar

KGF Teminatlı Tarım Girişimci Kredisi

TEB ve KGF işbirliğince gerçekleştirilen tarım sektöründe bulunan girişimcilere 250.000 TLye varan teminatsız bir kredi türüdür.

  • Kredi Tutarı: 250.000 TL ye kadar teminatsız alınabilir.
  • Ödeme Şekli: Her ay eşit taksitli veya nakit akışınıza uygun olarak esnek ödeme planları, 3-6-9-12 ay geri ödemesiz olarak sonrasında taksitlendirmeyle ödeme yapabilme imkanları bulunmaktadır.
  • Vade: 60 aya kadar

TEB Tarım Kredisi Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.