Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

TEB Taşıt Kredisi

Tüketicilerin en çok kullandığı kredi ürünlerinden birisi de taşıt kredileridir. Taşıt kredileri bankalar tarafından sıfır kilometre ve ikinci el taşıt alımlarında tüketicilerin nakit birikimlerinin yeterli düzeyde olmadığı durumlarda tüketicilerin finansal riskleri göz önünde bulundurularak kullandırılmaktadır. Bankacılık sektörü bünyesinde hizmet veren bankaların taşıt kredisi ürünlerinde farklılıklar gözetilmektedir. Her banka kendi kredi ürününü geliştirmekte ve farklı düzenlemeler ile farklı faiz oranları ve vade seçenekleri ile müşterilerine hizmet vermektedirler. TEB portföyünde bulunan müşterilerine farklı kredi ürünleri ile finansal destek sağlayan bankalardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yazımızın devamında TEB taşıt kredisi ürünü içeriğinden bahsedeceğiz.

TEB İhtiyaç Kredisi Nedir?

TEB müşterilerine finansal destek sağlamak amacı ile çeşitli kredi ürünleri geliştirdiğinden yazımızın ilk kısmında bahsetmiştik. TEB’in müşterilerine sunmuş olduğu kredi ürünleri taşıt, konut ve ihtiyaç olarak 3 başlık altında toplanmış durumdadır. Bu yazımızda ele alacağımız kredi ürünü ise taşıt kredisidir. Taşıt kredileri sıfır kilometre ve ikinci el otomobiller için farklı kredi özellikleri sağlamaktadır. TEB taşıt kredisini 48 aya varan uzun vade avantajları ile kullanabilir ve taksitlerinizi bu vade süreleri paralelinde daha rahat bir biçimde ödeyebilirsiniz.

TEB taşıt kredisi başvurusu için gerekli belgelerin sağlanması durumunda taşıt kredisi tutarını 24 saat içerisinde başvuru sahibinin kullanımına sunmaktadır. Kredi ürünleri başvuruları için gerekli olan belgeler bankadan bankaya farklılık gösterebilmektedir. Her banka farklı kredi riski analizi yaptığı için bu bilgiler bankalara has olmaktadır. TEB taşıt kredisi başvurusu için gerekli olan belgeler; bireysel taşıt kredisi başvurusu için nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisi, gelir belgesi/maaş bordrosu, serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son 3 yıllık bilanço, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi, sıfır kilometre alınacak aracın proforma faturası, ikinci el aracın ise ruhsat fotokopisi gerekli belgeler arasındadır. TEB taşıt kredisi başvurusu ticari boyut için yapılacak ise bu belgeler bireysel başvuru için gerekli olan belgelere birkaç ek gerektirmektedir. Bu ek belgeler firma ortaklıklarının ve varsa kefillerin nüfus cüzdanı fotokopisi, son 3 yıla ait bilanço ve gelir tablosu, güncel vergi levhası, ticaret sicil gazetesi ve imza sirküleri gerekli belgeler arasında bulunmaktadır. TEB taşıt kredisi faiz oranları ise aşağıdaki tabloda sizlerle paylaşılmıştır.

TEB taşıt kredisi başvurusunu internet bankacılığı hizmetinden yararlanarak da gerçekleştirebilmektesiniz. Başvuru talebinizi internet ortamından hızlı bir biçimde gerçekleştirebilmeniz için yazımızın sonunda sizlerle bir link de paylaşacağız. Bu linke tıkladığınızda aşağıda görselini paylaştığımız içerikle paralel içeriğe sahip internet sayfası sizleri karşılayacaktır.

Bu sayfa içeriğinden bahsetmemiz gerekirse 1 numaralı alanda başvuru sahibine ait olan T.C. kimlik numarasının eksiksiz ve doğru bir biçimde girilmesi gerekmektedir. 2 numaralı alana geçtiğimizde ise başvuru sahibinin adı ve soyadı ilgili alana girilmelidir. 3 numaralı alanda yine başvuru sahibinin doğum tarihi bilgilerinin girilmesi TEB tarafından istenmiş. 4 numaralı alanda banka tarafından sizlere yöneltilmiş olan ABD ile herhangi bir bağlantınız bulunuyor mu? sorusuna evet ya da hayır yanıtlarından birisini vermeniz gerekiyor. 5 numaralı alanda güvenlik kodu uygulaması yer almakta. Bu uygulama sayesinden girmiş olduğunuz bilgiler internet ortamında şifrelenmekte ve bu sayede bilgilerinizin güvenliği korunmaktadır. Bütün bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde girdikten sonra TEB taşıt kredisi başvurusuna devam etmek için 6 numaralı alanda devam butonuna basarak diğer aşamaya geçmeniz gerekmektedir.

TEB Taşıt Kredisi Başvuru Sayfası İçin TIKLAYINIZ!

TEB Taşıt Kredisi Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.