Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Tekstilbank Kredi Kartı Borcu Sorgulama

Günümüzde birçok banka, müşterilerine internetten işlemlerini yapabilme kolaylığı sağlamaktadır. Şüphesiz bu işlemlerin içinden en çok kullanılanı kredi kartı borcu sorgulama işlemidir. Bu yazımızda çağımızın önde gelen bankalarından biri olan Tekstilbank’a kısaca değineceğiz ve bu bankanın internet sitesi üzerinden kredi kartı borcu sorgulama işleminin nasıl yapılacağını inceleyeceğiz.

Tekstilbank Hakkında

“En iyisi hakkınız”sloganı ile birçok bankanın aksine yakın zamanda,1986 yılında, tekstil alanında faaliyetler gösteren Akın Şirketler Grubu tarafından kurulan Tekstilbank günümüzün önde gelen bankalarından biridir.

Mayıs 2015 tarihine kadar GSD Grubu’na ait olan banka 29 Nisan 2014 tarihinde ICBC Grubu (Industrial and Commercial Bank of China Limited) tarafından satın alınmıştır.

Dünyanın en büyük bankası ve en büyük şirketi ünvanlarına sahip ICBC Grubu ülkemiz de dahil olmak üzere 42 ülkede hizmet vermektedir.Genel merkezi İstanbul’da olan ve 44 şubesiyle ülkemizde hizmet vermekte olan ICBC Grubu’nun sahibi olduğu Tekstilbank, muhafazakar risk yaklaşımı vizyonuyla ve geniş şirket ağıyla müşterilerin ilgisini çekmeye, şirket yapısını daha da büyütmeye çalışmaktadır.

Tekstilbank Kredi Kartı Borcu sorgulama

1. İnternet Sitesi Üzerinden Sorgulama

Günümüz bankacılık sisteminde bankalar müşterilerine daha rahat ve daha hızlı işlem yapabilme olanağını sağlamak için internet bankacılığını kullanmaktadır. Bu gaye ile günümüzün büyük şirketlerinden birinin sahibi olduğu Tekstilbank’da müşterilerine bu koalylıkları sağlamak için internet bankacılığını kullanmaktadır. Müşterilerin internet üzerinden yaptığı en sık işlemlerden biri olan kredi kartı borcu sorgulama işleminin Tekstilbank’ın sistemi üzerinden nasıl yapılacağını sizlere kısaca anlatacağız:

Öncelikle bilgisayarınızdan veya diğer internet bağlantılı cihazlarınızdan Tekstilbak’ın resmi sitesine girmeniz gerekmektedir.Bunun için arama motorları üzerinden siteye ulaşabilirsiniz veya vermiş olduğumuz linke tıklayabilirsiniz.

Bankanın resmi sitesine girdiğinizde aşağıdaki resimde göstermiş olduğumuz sayfaya ulaşacaksınız.

dadad

Tekstilbank kredi kartı borcu sorgulama işlemini yapabilmeniz için “renkli” olarak göstermiş olduğumuz kısımdan sahip olduğunuz bankacılık profilini (bireysel/kurumsal) tıklayarak şifre menüsüne girmeniz gerekmektedir.

Profilinizi gösteren bölümü tıkladığınızda karşınıza Tekstilbank kredi kartı borç sorgulaması işleminiz yapabilmeniz için giriş yapmanız gerek şifre menüsü gelecektir.Bu menünün görseli aşağıda gösterilmektedir.

sssssdas

Tekstilbank kredi kartı borcu sorgulama işleminizi yapabilmeniz için görselde renkli olduğumuz bölüm üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir.Üst bölümü TC kimlik numaranızı veyahut kullanıcı kodunuzu girmeniz gerekmektedir.Alt bölüme ise bankanızdan öğrendiğiniz şifrenizi girmeniz gerekmektedir.Sayfanın renkli bölümünün üzerinde de belirtildiği üzere şifrenizi 3 kere yanlış girmeniz kullanıcı kodunuz blokelenecektir.Bu yüzden şifrenizi dikkatli şekilde girmeniz gerekmektedir. Görselin alt tarafında da belirtildiği üzere internet şubesi işlemlerinden yararlanabilmeniz için 444 00 50 numaralı Tekstilbank Çağrı Merkezi’ni aramalı ve İnternet Şubesi şifrenizi almalısınız.Tekstilbank müşterisi değilseniz en yakın Tekstilbank şubesine uğrayarak sizde Tekstilbank müşterisi olabilirsiniz.

Tekstilbank kredi kartı borcu sorgulama işleminin dışında Bireysel İnternet Şubesi ile EFT,fatura ödemeleri,başka banka kredi kartı ödemeleri,döviz alım satım işlemleri vb. yapabilirsiniz.Bunların dışında bakiyelerinizi ve kart limitlerizi inceleyebilir, yatırım  fonu ve vadeli mevduat gibi ürünler ile birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Tekstilbank Kredi Kartı Borç Sorgulama için TIKLAYINIZ!

2. Mobil Uygulama Üzerinden Sorgulama

Tekstilbank kredi kartı borç sorgulaması yapabileceğiniz diğer kanallardan biri de mobil uygulamalardır. Play Store’dan veya App Store’dan indireceğiniz Tekstilbank Mobile Şifre uygulaması ile kredi kartı borç sorgulama dahil birçok işlem yapabilirsiniz.

Tekstikbank kredi kartı borç sorgulama işlemini yapabilmeniz için öncelikle App Store’dan veya Google Play Store’dan arama butonuna tıklayarak Tekstilbank Mobile Şifre uygulamasını aratmalısınız. Daha sonra görselde de gözüktüğü gibi uygulama karşınıza gelecektir. İndir butonuna basarak uygulamayı indirmelisiniz.

img_1612

Tekstilbank kredi kartı borcu sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için uygulamayı indirmenizin ardından Tekstilbank İnternet Bankacılığı>>> Güvenlik Ayarları >>>Mobil şifre Cep>>>Tanımlama adımlarını izlemelisiniz.

Tüm bu adımları izledikten sonra Tekstilbank Mobile Şifre uygulamasını kullabilirsiniz.Bu uygulama ile Tesktilbank kredi kartı borç sorgulama işlemi, hesap bilgileri, para transferleri, fol alış satıl, kur izleme, döviz alış satış vb. işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Tekstilbank Android Uygulaması için TIKLAYINIZ!

Tekstilbank iOS Uygulaması için TIKLAYINIZ!

3. Telefon Bankacılığı Üzerinden Sorgulama

Tekstilbank kredi kartı borç sorgulama işlemini yapabileceğiniz bir diğer yol ise telefon bankacılığıdır.Cep telefonunuzdan 444 00 50 numaralı Tekstilbank Müşteri Hizmetleri’ni arayarak Tekstilbank kredi kartı borç sorgulama dahil birçok işlemi yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.