Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Türk Eximbank Kredi Başvurusu

Söz yatırıma geldiğinde akla ilk gelen şey finansal araçlardır. Finansal araçlar harcamaların ya da yatırımların nakit desteğine ihtiyaç duyduğu anda imdada yetişen ürünler olarak belirmektedir. Finansal araçlar ayrıca yatırım yapmak isteyen şirketlerin ya da bireylerin yatırımlarını tek bir alanda yapmak istemeyip bir nevi toplam riski azaltma yolunda başvurdukları yöntem olarak bilinmektedir. Yatırımlarınızı tek bir alanda geliştirir ve planlama yaparsanız bütün yatırım tek bir finansal aracın riskine ortak olur ve yatırım yaptığınız finansal araç doğrultusunda kar veya zararınız tek bir kanala endeksli davranır. Farklı finansal araçlar kullanıldığında ise bu risk primi araçlar arasında paylaşılacağı için bir kanaldan zarar etme durumunuz açığa çıktığında diğer kanal ile bu açığı kapatabilme avantajına sahip olursunuz. Bu şekilde yatırımlarınızı etkili bir şekilde yönetebilmeniz mümkün hale gelir. Sizlere yazımızın devamında yatırımınız için tercih edebileceğiniz Türk Eximbank kredi başvurusu hakkında bilgilendirme yapacağız. Yatırımınızı farklı finansal araçlar ile çeşitlendirmeyi düşünüyorsanız Türk Eximbank kredi başvurusu yazımızın devamını okumanız sizler için faydalı olacaktır.

Türk Eximbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bir yatırım yapmayı düşündüğünüzde öncelikli olarak ne alanda hangi miktarda ve ne şekilde bir kredi ihtiyacınız olduğunu araştırmanız oldukça önemlidir. İhtiyacının hangi yönde olduğunu doğru tespit edemeyen kişiler genellikle yanlış finansal araçları kullanıp avantajlı konuma geçebilecekleri durumları dezavantaja çevirmektedirler. Bankalar birçok ihtiyaca hizmet edebilmek açısından kredi ürünleri çeşitlendirmekte ve bu ürünlerini müşterileri ile buluşturma gayretinde olmaktadırlar. Türkiye Eximbank kredi ürünlerinden bahsetmek doğru yatırım yapabilmeniz açısından sizlere çok faydalı olacaktır.

Türkiye Eximbank kredi ürünleri “Krediler” ve “Uluslararası Krediler” olmak üzere iki grupta müşterilere sunulmuş durumdadır. Krediler başlığı altında “Kısa Vadeli İhracat Kredileri”, “Orta-Uzun Vadeli İhracat Kredileri”, “Döviz Hızlandırıcı Hizmetler Kapsamındaki Krediler” olarak 3 grup halinde karşımıza çıkmakta. Bu gruplar içerisinde kısa vadeli ihracat kredileri “Reeskont Kredisi”, “Sevk Öncesi İhracat Kredileri”, “İhracata Hazırlık Kredileri”, “Dış Ticaret Şirketleri İhracat Kredisi”, “KOBİ İhracata Hazırlık Kredileri”, “Sevk Sonrası Reeskont Kredisi” ve “İhracata Dönük Üretim Finansmanı Kredisi” şeklinde banka tarafından müşterilerine sunulmuş durumda.

Orta-uzun vadeli ihracat kredileri ise İhracata Yönelik İşletme Sermayesi Kredisi, İhracata Yönelik Yatırım Kredisi, Marka Kredisi, Avrupa Yatırım Bankası Kredisi, Yurt Dışı Mağazalar Yatırım Kredisi, Özellikli İhracat Kredisi ve Gemi İnşa ve İhracat Finansman Programı şeklinde tanımlanmış. Bu grupta son olarak döviz hızlandırıcı hizmetler kapsamındaki krediler ise Turizm Kredisi, Uluslararası Nakliyat Pazarlama Kredisi, Yurt Dışı Müteahhitlik Hizmetleri Teminat Mektubu Programı, Yurt Dışı Müteahhitlik Hizmetleri Köprü Kredisi, Döviz Kazandırıcı Hizmetler Kredisi ve Yurt Dışı Fuar Katılım Kredisi olarak müşterilerin hizmetine hazır durumda olan krediler kapsamında. Uluslararası krediler kapsamında ise Uluslararası Proje Kredileri ve Uluslararası Ticaretin Finansmanı ürünleri bulunmakta.

Türk Eximbank kredi başvurusu aşamasında ise ihracatçı firma Türk Eximbank’dan temin edilmiş olan teklifnameyi doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurmalıdır. Türk Eximbank kredi başvurusu için ek olarak ise ticaret sicil gazetesinde bulunan belgelerin fotokopileri, firmanın temsil ve ilzama yetkili kişilerin kimlik bilgileri, firmayı temsil ve ilzama eden kişinin imza sirküleri ve vergi levhası örneği bulunmak zorundadır. Türk Eximbank kredi başvurusu için poliçe tanzim bilgileri ise aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz tablodaki gibidir.

Türk Eximbank kredi başvurusunda bulunan temsil ve ilzama yetkili kişinin bilgileri düzenlenecek olan poliçe için esas teşkil etme durumundadır. Türk Eximbank kredi başvurusu için teklifname ve ekleri Türk Eximbank yetkilileri tarafından incelenmektedir. Bu inceleme sonucu ise poliçe için özel şartları belirleme durumundadır. Özel şartlar belirlendikten sonra Türk Eximbank kredi başvurusu için içerik ve kabul formu ile birlikte genel şartları içeren genel poliçe iki nüsha şeklinde ihracatçıya yollanır. Genel poliçe ve kabul formu koşulları uygun bulunan ihracatçı genel poliçe ve kabul formunu imzalaması ile birlikte bir nüshasını geri göndermesi gerekir. Sonucunda ise sigorta sözleşmesi yürürlüğe girme durumundadır.

Türk Eximbank Kredi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.