Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Türkiye Eximbank Kredileri

Türkiye Eximbank Kedileri Nedir?

Kurumsal bankacılık alanında kurumlar tarafından en çok tercih olunan kredilerden biride Türkiye Eximbank kredileridir. Türkiye Eximbank kredilerinin sunduğu çeşitli avantajlar ile sizde şirketleriniz için gerekli olan her türlü kredi ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilirsiniz. Bu günkü yazımızın konusu Türkiye Eximbank kredileri ile ilgili olacaktır. Türkiye Eximbank kredileri kurumsal olarak kısa vadeli ihracat kredileri, orta-uzun vadeli ihracat kredileri ve döviz kazandırıcı hizmetler kapsamındaki krediler olarak biliniyor. Yazımızın sonunda tüm Türkiye Eximbank kredileri ile ilgili gerekli tüm bilgilere sahip olacaksınız.

Kısa Vadeli İhracat Kredileri

 • Reeskont kredisi ile mal ve döviz ihracatında yer alan firmalarınız için en fazla 17 milyar USD’ye kadar kredi sahibi olabilirsiniz. Kredi vadesi 8 aya kadar olmaktadır ve bununla beraber 4 aylık bir dönem için Türkiye Eximbank’ın sunduğu kaynaklardan karşılanması şartıyla 50 milyon USD’ye kadar 12 aya kadar olan vade ile kredi sahibi olabilirsiniz. Kredi limiti KOBİ vasıfları için en az 50 bin USD, diğer tüm firmalar için en az 100 bin USD olmaktadır.
 • Sevk öncesi ihracat kredilerinden, Türkiye’deki ve KKTC’deki ihracata yönelik mal üreten imalatçı firmalar ve uluslararası taşımacılık yapan firmalar yararlanabilmektedir. Kredi limiti en fazla 25 milyon USD’ye kadar olmaktadır. KKTC’deki firmalar içinse 5 milyon TL’ye kadar olmaktadır. Kredi vadesi TL ile kredi sahibi olan firmalar için 12 aya kadar, USD ile kredi sahibi olan firmalar için 24 aya kadar olmaktadır.
 • Sevk sonrası reeskont kredisi, ihracat işlemleri yapan imalatçı firmalar için tasarlanmış olan bir kredi türüdür. Bir başka adıyla söylesek vadeli ihracat alacaklarının temin olarak iskonto edilmesi demektir. Kredi vadesi en fazla 12 aya kadar olmaktadır.
 • KOBİ İhracata hazırlık kredileri, küçük ve orta boyutlu ihracat işlemleri yapan imalatçı firmalara yönelik tasarlanmış olan bir kredi türüdür. Kredi limiti en fazla 5 milyon USD’ye kadar olmaktadır. Kredi vadesi TL ile kredi sahibi olan firmalar için 18 aya kadar, USD ile kredi sahibi olan firmalar için 24 aya kadar olmaktadır.
 • İhracata hazırlık kredileri, Türkiye’de ihracat yönelik mal üreten imalatçı firmalar için tasarlanmış olan bir kredi türüdür. Kredi limiti en fazla 25 milyon USD’ya kadardır. Kredi vadesi TL ile kredi sahibi olan firmalar için 12 aya kadar, USD ile kredi sahibi olan firmalar için 24 aya kadar olmaktadır.
 • Dış ticaret şirketleri ihracat kredisi, dış ticaret sermaye şirketlerine yönelik tasarlanmış olan bir kredi türüdür. Krediye hem TL ile hemde döviz endeksli para biçimleri ile Türk Eximbank genel müdürlüğüne, Ankara bölge müdürlüğüne ve İzmir şubesine giderek sahip olabilirsiniz.

Orta ve Uzun Vadeli İhracat Kredileri

 • İhracata yönelik işletme sermayesi kredisi, tüm ürünlerini ihracata yönelik mal üreten imalatçılar için tasarlanış olan bir kredi türüdür. Kredi vadesi kredi tutarına göre belirlenmekte olup, en fazla kredi limiti 50 milyon USD’ye kadar olmaktadır.
 • İhracat yönelik yatırım kredisi, Türk ürünlerinin ihracatı için mal üreten imalatçılara yönelik tasarlanmış ola bir kredi türüdür. Kredi vadesi kredi tutarına göre belirlenmekte olan bu kredi türünde, en fazla kredi limiti 50 milyon USD’ye kadardır.
 • Marka kredisi, Türkiye’de olan firmaların yurt dışından almış oldukları markaların finansmanı amacıyla tasarlanmış olan bir kredi biçimidir. Kredi limiti markalaşma işlemleri zamanı yapılacak olan harcamalara göre firmalara sunulmaktadır. Kredi vadesi en fazla 120 aya kadar olmaktadır.
 • Avrupa Yatırım Bankası kredisi, Türkiye Eximbank ile Avrupa Yatırım Bankası arasında olan anlaşmalara dayanarak KOBİ’lerin ihracat amaçlı yaptıkları işlemler için finans edilen bir kredi biçimidir. Kredi tutarı 12,5 milyon Avro’ya kadar olmakta olup, program kapsamındaki 25 milyon Avro’dan fazla olmayan projeler için kredi kullanılacaktır. Kredi vadesi kedi tutarına göre belirlenecektir.
 • Yurt dışı mağazalar yatırım kredisi, Türk firmalarının bir araya gelerek çeşitli pazarlarda ihracat amaçlı yapmış oldukları işlemler için finans sağlamakta olan bir kredi türüdür. Kredi limiti en fazla 25 milyon USD’ye kadar olup kredi vadesi 84 aya kadar olmaktadır.
 • Özellikli ihracat kredisi, Türkiye’de ihracat yapan tüm firmaların finansal ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış olan bir kredi biçimidir. Bu kredi türünün kredi vadesi ve kredi faiz kredi tutarına göre belirlenmektedir.

Döviz Kazandırıcı Hizmetler Kapsamındaki Krediler

 • Turizm kredisi, yurt dışından getirilen turistlere Türkiye’de ve Türkiye dışında sunulan acentalık hizmetleri için seyahat acentalarına sunulan bir kredi biçimidir. Kredi miktarı 25 milyon USD’ye kadar olmaktadır. Kredi vadesi TL ile kredi sahibi olan firmalar için 12 aya kadar, USD ile kredi sahibi olan firmalar için 24 aya kadar olmaktadır.
 • Uluslararası nakliyat pazarlama kredisi, uluslararası taşımacılık işlemleri için sunulmakta olan bir kredi türüdür. Kredi limiti en fazla 25 milyon USD’ye kadar olmaktadır. Kredi vadesi TL ile kredi sahibi olan firmalar için 12 aya kadar, USD ile kredi sahibi olan firmalar için 24 aya kadar olmaktadır.
 • Döviz kazandırıcı hizmetler kredisi, Türkiye’deki firmaların yabancı ülkelerden gerçekleştirmiş olacakları döviz kazandırıcı işlemler için finansal destekte bulunmaktadır. Kredi limiti 25 milyon USD’ye kadar olmaktadır. Kredi vadesi ne fazla 24 aya kadar olmaktadır.
 • Yurtdışı fuar katılım kredisinden, sadece yurt dışı fuar organizasyonu’na üye olan firmalar yararlanabilmektedir. Kredi limiti A-sınıfı belgesine sahip olan organizatörler için 2 milyon TL, B-sınıfı belgesine sahip olan organizatörler için 1,5 milyon TL, C-sınıfı belgesine sahip olan organizatörler için 1 milyon TL, milli katılımcı ve bireysel katılımcı firmalar için 200 bin TL olmaktadır. Kredi vadesi 12 aya kadar olmakta olup kredi değeri sadece TL ile kullanılmaktadır.

Türkiye Eximbank Kredilerine Başvuru Nasıl Yapılır?

Sizde şirketleriniz için gerekli olan her türlü finansal desteğe sahip olmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken Türkiye Eximbank kredileri başvuruda bulunmaktır. Başvuru işlemini Türkiye Eximbank şubelerine giderek yapabilirsiniz. İsterseniz aşağıda görmüş olduğunuz internet şubesi butonunun üzerine tıklayarak internet şubesine kayıt olduktan sonra ön başvuru işleminizi yapabilir ve bir sürü avantajlardan faydalanabilirsiniz. Bununla beraber Türkiye Eximbank kredileri hakkında her hangi bir sorunuz için, aşağıda gördüğünüz iletişim formu butonunun üzerine tıklaya bilirsiniz. Tıkladıktan sonra açılan sayfada gerekli alanları doldurarak sorularınızı yazıp gönder butonuna basınız. Sorularınızın cevabı 24 saat içerisinde e-posta adresinize gönderilecektir.

eximbankinternet

Türkiye Eximbank İnternet Şubesi İçin TIKLAYINIZ!

Türkiye Eximbank İletişim Formu İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.