Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Türkiye Finans 2. El Araç Kredisi

Her gün modernleşen Dünyada otomobiller günlük yaşamımızın oldukça büyük bir parçası haline gelmiş durumdadır. Artan nüfus ile ulaşımın her geçen gün biraz daha yorucu bir hal alması sorunu her bireyin otomobil sahibi olma isteğini dinamik tutan en büyük sebeplerden biridir. Günümüzde bireylerin gelir durumlarında görülen değişiklikler otomobil alımında da kişinin kendi ekonomik durumuna göre bir form almaktadır. Çoğu zaman bir ihtiyaç olmaktan çıkan araçlar, bir hobi haline dönüşmenin yanı sıra pahalı bir koleksiyon zevki olarak da karşımıza çıkabilmektedir. Kullanıcılar çoğu zaman ekonomik olmasından çoğu zamanda farklı kişisel sebeplerden dolayı sıfır araba almak yerine ikinci el araba alma yoluna gidiyorlar. Bu noktada da 2. el araç sahibi olmayı kendi isteklerine uygun görmeleri sebebi ile bankalarda bu istekler doğrultusunda kredi paketlerini genişletip 2. el taşıt kredisi ürünlerini müşterilerin kullanımına sunmaktadırlar. Bu yazımızda da Finans Bank 2. el araç kredisi ile ilgili bilgileri sizlere aktaracağız.

Türkiye Finans 2. El Taşıt Kredisi Nedir?

Türkiye Finans Katılım Bankası, 1953’ten beri faaliyet gösteren National Central Bureau (NBC)’ den edindiği bilgiler ve deneyim ile Türkiye Finans ismiyle müşteri öncelikli hizmet vermeyi amaçlayarak bankacılık hizmetleri sektöründeki faaliyet yaşamlarına başlamıştır. Türkiye Finans Bankasının, Bankacılık hizmetlerinde odak noktaları müşteri memnuniyeti olduğu için kredi paketleri ürünlerinde en uygun faiz oranları, vade süreleri ve müşterinin ödeme şekline uygun alternatifler sunmaktadır. Bu kredi paketleri ürünlerinde 2. el araçlar için de sıfır araçlar için en iyi teklifleri vermektedirler. Kendi ekonomik durumunuz veya istekleriniz doğrultusunda en uygun 2. el araba veya sıfır arabayı beğenip Türkiye Finans Bankasından kredi talep ederek, size özel belirlenen alternatif ödeme seçenekleri ile istediğiniz arabaya sahip olabilirsiniz. Türkiye Finans Bankası müşterilerine sunduğu taşıt finansman desteğini iki ayrı seçenek ile sunmaktadır. Sıfır kilometre (km) araçlar için taşıt finansman desteği ve 2. el araçlar için taşıt finansman desteği. Bu finansman desteği ile araç alımlarınız da 48 aya kadar sağlanan vade süresinin yanı sıra, kendiniz için en uygun 2. el araba ya da sıfır arabayı seçip, Türkiye Finans’ın alternatif ödeme seçenekleri ile siz de araç sahibi olabilirsiniz. Taşıt Finansmanı gerçek kişilerin Katılım Bankacılığı prensiplerine uygun olarak 0 km veya 2. el taşıt alımları için 48 aya kadar sağlanan finansman desteğidir.

Türkiye Finans Bankasından talep edeceğiniz 2 el taşıt kredisi için uygulanan vade süreleri, kredinizin faiz oranını da belirlemektedir. 12 veya 24 ay vade ile tercih ettiğiniz kredi için, %1.20 faiz oranı, 36 ay vade için %1.23 faiz oranı, 48 ay vade süresi için ise %1.26 faiz oranı uygulanmaktadır. 2. el taşıt kredisi içinde uygulanacak ücretin vade süresi göz önünde bulundurulmadan  %0.5′ i kredi tahsis ücreti olarak uygulanmaktadır. Bu ücretler uygulamasına yasal vergiler eklenmiş olup, diğer masraflar göz önünde bulundurulmamıştır. Bankanın 2. el taşıt kredisinde; banka kuralları gereği 5 yaşa kadar olan 2. el araçlara, finansman desteği sunulmaktadır. Ağır hasarlı ya da kullanılmama kaydı bulunan araçlar içinde, araç teminatı dışında farklı bir teminat, kefil, belge gösterilmesi durumunda taşıt finansmanı banka tarafından uygun görülebilmektedir.

Türkiye Finans Bankası 2. El Taşıt Kredisi İçin Gerekli Belgeler

  • Nüfus cüzdanı veya ehliyet
  • 2.el araç alımlarında kullanılacak ruhsat fotokopisi
  • 0 km. araç alımlarında proforma fatura
  • Ücretli çalışan kişiler için maaş bordrosu, antetli belge üzerinden veriliyor ise maaş bordrosunun iş yerinizden mühürlü veya imzalı olması gerekmektedir. Serbest meslek sahipleri veya işletme sahipleri için ise, son yıla ait vergi levhası veya gelir durumunuzu grafik, şekil, tablo ile gösteren ticaret sicil belgesi olmalıdır. Bu belgeler ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye Finans Bank 2. el taşıt kredisi başvurunuzu yalnızca banka şubesinden yapabilirsiniz

Türkiye Finans Bankası Resmi internet Sitesi için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.