Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Türkiye Finans Arsa Kredisi

İlk özel finans kurumu olarak 1991 yılında kurulmuştur. Anadolu Finans ile 1985-2001 yılları arasında Faisal Finans Kurumu ile katılım bankacılığı hizmeti vermiştir. 2005 yılından bu yana The National Commercial Bank’ın %67 lik hissesiyle ana ortağı olmuştur. Güçlü sermaye yapısı ve vizyonuyla hizmet gösteren köklü bankalardandır. Biz de bu yazımızda Türkiye Finans Arsa kredisinden bahsedeceğiz.

Yatırım

Türkiye Finans Arsa Kredisine geçmeden önce genel konuları inceleyelim. Günümüzde her insan gibi bizde gelecek nesillerimiz için bir şeyler bırakmak isteriz nakit paranız varsa bunu yatırım olarak değerlendirebilirsiniz. Nakit paradan daha iyi olarak düşünülen yatırımlar yüksek oranla kar getirir. Yatırımlarınızı doğru seçmek önemlidir. Birçok yatırım türü vardır bunlar altın, dolar, euro, ev, araba, arsa ve konutlara yatırımlar yapılabilir. Evlatlarınıza iyi yatırımlar bırakmak istersiniz. Her ebeveyn gibi çocuklarınıza iyi şeyler bırakmak istersiniz. Bunun için en iyi seçenek yatırımdır. Yatırımlarınız geleceğe dönüktür. Yatırımlar istendiği zaman veya ihtiyacınızda tekrardan nakit para olabilir. Yatırımlar hem hayatınızı güvence altınıza almanızı sağlar hemde ileriye dönük kar sağlarlar. Günümüzde bir arsa alındıktan 5 yıl sonraya kadar 2 katı fiyatına satılabiliyor. Yıllar geçtikçe yatırımlarınızın değeri artar.

Yatırım Kredileri

Yatırım çoğu insan için güvencedir. Peki çok karlı bir yatırım buldunuz fakat nakit paranız yok burada bankalar devreye girer her ihtiyacınıza göre farklı farklı krediler sunarlar küçük bir faiz oranı ile kredilerini aylara böldürerek krediyi çekeni zorlamadan geri alırlar. Günümüzde her banka birbirinden daha avantajlı faiz oranlı ile birçok kredi verirler yatırım kredisi hakkında birçok kredi vardır. Arsa, altın, araba, gayrimenkul, konut gibi birçok kredi türü vardır. Kredilerinizi veren banka kullanıcı kesimlerine göre en uygun kredi planını size sunarlar. Kredilerinizi çekerken size verilecek miktarın belirlenmesinde bazı unsurlar vardır. Kredi verilecek tutarı sizin kredi notunuz ve alacağınız yatırım türü belirler. Kredi notunuz kredi kartınız veya önceden kullandığınız kredilerin düzenli yatırımına dayanır. Düzenli taksitlerinizi yatırmışsanız yani borcuna sadık bir müşteri iseniz kredi notunuz o kadar yüksek olacaktır.

Arsa Kredisi

Yatırımlarda çoğunlukla tercih edilen arsalar bazen çok yüksek fiyatta olabilir. Arsalar bulunduğu konuma göre büyüklüğüne toprağın verimliliğine göre birçok yönden değerlendirilir ve fiyatı belirlenir. Arsalar için nakit paranız yetmeyebilir birçok banka arsa kredisi sağlar. Arsa kredileri uzun vadeli ve faiz oranı çok yüksek olmayan kredilerdir. Arsa kredileri 120 aya kadar vadeli olabilirler. Arsa kredileri arsayı almak için sizin ihtiyacınız olan nakdi size sağlamak amaçlı çekilebilecek en uygun kredi türüdür.

Türkiye Finans Arsa Kredisi Özellikleri

Türkiye Finans Arsa Kredisine gelelim şimdi. Yatırım amaçlı arsa satın almak isteyen kişiler için sağlanan finansman desteğine arsa kredisi denir. Türkiye Finans arsa kredisi  60 aya kadar vadelidir. Vadelerini süresine göre faiz oranları vardır.

Satın alacağınız arsa katılım bankacılığı prensipleri ile gayrimenkul Türkiye Finans tarafından satın alınır, istenilen vadeye göre üzerine kar payı ilave edilerek size tekrar satışı yapılır.

Türkiye Finans Arsa Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Türkiye Finans Arsa Kredisi için gerekli belgeler şöyledir:

  • Nüfus cüzdanınız veya ehliyetiniz.
  • Çalıştığınız veya maaş aldığınız kurumdan gelir belgesi/maaş bordrosu Ücretli çalışıyorsanız maaş bordrosu antetli kağıt ise firmanın imza sirkuleri ve firmanın beyanı gereklidir.
  • Serbest meslek sahibi veya işletme sahibiyseniz son bir yıl için vergi levhası ve onaylı yıllık bilançonuz veya mizan gösteren Ticaret Sicil Gazetesi
  • Finansmana konu ürünün belgeleri ve proforma faturası
  • Satın alınacak arsaya ait varsa kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusu yapı kullanım izin belgesi

Türkye Finans gerekli gördüğü durumda kefil ve ek belde isteme hakkına sahiptir. Kefil içinde aynı belgeler istenecektir.

Türkiye Finans Arsa Kredisi Başvurusu

  • Türkiye Finans Arsa Kredisine en yakın Türkiye Finans şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.
  • Türkiye Finans Arsa Kredisine 0850 222 22 44 no’lu müşteri hizmetlerini arayarak bilgi ve başvuruda bulunabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.