Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Türkiye Finans Konut Kredisi

Bankacılık sektörü ürünlerinden birisi de konut kredileridir. Konut kredileri konut alımı sırasında finansal destek ihtiyacı olan müşteriler için tasarlanmış bir üründür. Konut kredileri faiz oranları ve vade süreleri her banka için farklılık göstermektedir. Kredi başvurusu yapılmadan önce bankaların müşterileri için sundukları faiz oranları ve vade süreleri incelenmeli ve başvuruda bulunacak kişinin ödeme planına uygun olan banka seçilmelidir. Bu yazımızda müşterilerinin konut alımı sırasında oluşabilecek nakit sıkıntısını ortadan kaldırmaya yönelik olan Türkiye Finans konut kredisi ürününden bahsedeceğiz.

Türkiye Finans Konut Kredisi Nedir?

Türkiye Finans müşterilerin tüketim ihtiyaçlarını karşılamak adına her geçen gün yatırımlar yapan bankalardan birisi konumundadır. Yaptığı yatırımlarla müşterilerine daha iyi hizmet sağlama amacını taşıyan banka, konut kredisi ürününü de bu yönde geliştirmektedir. Türkiye Finans konut kredisi ürünü doğrultusunda banka kredi talebinde bulunan müşterisi için istenilen konutu satın alır. Müşterinin istediği vadeye göre üzerine kar payını ekleyerek sonrasında tekrar konutun satışı müşteriye yapılır. Türkiye Finans konut kredisi ürünleri artan taksitli mortgage, azalan taksitli mortgage ve ara ödemeli mortgage finansmanı şeklinde oluşmaktadır. Konut kredisi ürününe başvuruda bulunabilmek için her banka tarafından birtakım belgeler istenilmektedir. Bu belgeler başvuruda bulunan kişi için banka tarafından alınan önlemler şeklinde düşünülebilir. Türkiye Finans konut kredisi başvurusu için gerekli olan belgeler banka tarafından nüfus cüzdanı veya ehliyet, gelir belgesi/maaş bordrosu, serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren ticaret sicil gazetesi, satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusu ve yapı kullanım izin belgesi, ücretli çalışan kişiler için, maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyanı gerekmektedir. Banka gerekli gördüğü durumda kefil ve talepte bulunan müşterinin finansal riski hesaplandıktan sonra ek belge isteme hakkında sahiptir. Banka tarafından kefil şartı sunulmuş ise yukarıda belirtilen belgeler kefil için de gerekmektedir. Banka tarafından belirlenen faiz oranları vade süreleri bazlı olarak aşağıda görselini paylaştığımız şekildedir.

Türkiye Finans konut kredisi başvuru kanalları Türkiye Finans internet şubesi, Türkiye Finans şube ve Türkiye Finans müşteri iletişim merkezi olarak belirtilmiş. Şube bankacılığı için size en yakın Türkiye Finans şubesine kredi başvurusu için gerekli belgelerle birlikte gitmeniz ve kredi başvuru talebini bankaya iletmeniz gereklidir. Müşteri iletişim merkezi için ise 444 2 444 ya da 0850 222 22 24 numaralı telefonu aramanız kredi başvuru talebini oluşturmanız için yeterli olacaktır. Türkiye Finans internet başvurusu için ise Türkiye Finans internet bankacılığı hizmeti vasıtası ile gerçekleştirilmektedir. Türkiye Finans müşterileri adına talepte bulunacakları kredi ürünün ödeme planını doğru oluşturabilmek adına kredi hesaplama uygulamasına yer verilmiş durumdadır. Kredi hesaplama uygulaması Türkiye Finans konut kredisi sayfasından ulaşım sağlayabilmektesiniz.

Türkiye Finans Konut Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Türkiye Finans Konut Kredisi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.