Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Türkiye Finans Kredi Başvurusu

Zaman içerisinde değişen birçok sektör gibi bankacılık sektörü de değişim gösteren kurumlar arasındaki yerini almıştır. Bu değişikliklerin başında insanlara sağladıkları hizmet gelmektedir. Kredi imkanı vermesi de bunlardan sadece birisidir. İnsanların ihtiyaçları yaşamları boyunca sürüp gitmektedir ve bu ihtiyaçları alabilmek için nakit paraya ihtiyaç duymaktadırlar. Bu nakit para artık uzun vadeli geri ödeme imkanı ile insanlara sağlanmaktadır. Birçok banka çeşitli kredi türleri ile hayatımızda yer almaktadır. Türkiye Finans da bu bankalardan sadece birisi olup birçok kredi imkanı sağlamaktadır. Kredi alabilmek için öncelikle kredi başvurusu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Türkiye Finans kredi başvurusu işlemini kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmeniz için bu yazıyı sizler için hazırladık. Yazımızın devamında ayrıntılı bilgilere ulaşmış olacaksınız.

Türkiye Finans Kredi Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır ?

İlk olarak Türkiye Finans kredi başvurusu yapabilmek için Türkiye Finans şubelerinden size en yakın olanına gitmeniz gerekmektedir. Banka şubesine giderken yanınızda götürmeniz gereken bazı belgeler vardır. Bunları götürdüğünüzde Türkiye Finans kredi başvurusunu hemen yapabilirsiniz ve böylelikle tekrar bankaya gitmenize gerek kalmaz. Ayrıca bankaya gitmeden önce internet üzerinden kredi hesaplaması da yapabilirsiniz. Bu işlemi Türkiye Finans’ın internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Bu işlemle alacak olduğunuz kredi miktarını ve vadesini belirttiğiniz zaman faizi ile ne kadar geri ödeme yapacağınızı öğrenebiliyorsunuz. Böylelikle kredi başvurusu yapmadan önce size uygun olanı belirleme imkanınız oluyor.

Başvuru için gerekli belgeleri saymamız gerekirse,

  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport
  • Gelir belgesi veya maaş bordrosu
  • Serbest meslekte çalışanlar ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi
  • Finansmana konu ürünün proforma faturası.

Bu saydığımız belgeler dışında eğer banka kefil göstermeniz, isterse onun için de ayrı belgeler isteyebilir.

Tüm belgeleri teslim ettikten sonra Türkiye Finans kredi başvurusu işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız. Türkiye Finans kredi başvurusunu tamamlamanız ile birlikte banka yapmış olduğunuz başvuruyu değerlendirme altına alacaktır. Gelir durumuz ile kredi ödemesini yapıp yapamayacağınıza göre kredi almaya uygun olup olmadığınıza bakılacaktır. Bunun sonucunda sizlere bildirimde bulunacaktır.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.