Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Türkiye Finans Taşıt Kredisi

Tüketicilerin en önemli ihtiyaçlarından birisi ulaşım olarak karşımıza çıkmaktadır. Ticari veya bireysel fark etmeksizin ulaşım olanağı sağlayan bireysel taşıt gündelik hayatı kolaylaştırıcı bir etki göstermektedir. Tüketiciler sıfır kilometre ya da ikinci el bir taşıt alma eğilimi göstermektedir. Tüketicilerin bu ihtiyacını karşılamak için taşıt alımı eylemini gerçekleştirmek istedikleri zamanlarda gerekli nakit birikimine sahip olamadığı durumlar vardır. Bankacılık sektöründe hizmet veren bankalar tüketicilerin bu eğilimini ön görerek müşterilerine sundukları kredi ürünlerine taşıt kredisi ürününü de eklemişlerdir. Bankacılık sektöründe hizmet veren bankalardan birisi de Türkiye Finans bankasıdır. Yazımızın devamında sizlere Türkiye Finans taşıt kredisi ürünü içeriğinden bahsedeceğiz.

Türkiye Finans Taşıt Kredisi Nedir?

Türkiye Finans tüketicilere daha iyi hizmet verebilmek adına yatırım yapan bankalardan birisidir. Türkiye Finans taşıt kredisi ürünü de tüketicilerin otomobil ihtiyaçları doğrultusunda banka tarafından geliştirilen kredi ürünlerinden birisi konumundadır. Türkiye Finans taşıt kredisi ürünü başvurusu bankanın şubelerinden yapılabilmektedir. Taşıt kredisi başvurusu için müşteri çağrı merkezi ve internet bankacılığı hizmetleri kullanılamamaktadır. Banka müşterilerinin taşıt kredisi ürünü doğrultusunda ödeme planını daha iyi bir şekilde ulaştırabilmesi adına kredi hesaplama aracına da internet sayfasında yer vermiş durumdadır. Taşıt kredisi talebinizi oluşturmadan önce bu kredi hesaplama aracını kullanarak ödeme planınızı gerçeği yansıtan veriler ışığında oluşturmanız bizler tarafından tavsiye edilen bir durumdur. Bankalar tarafından istenilen kredi başvuruları için gerekli birtakım belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler Türkiye Finans taşıt kredisi ürünü başvurusu için de bulunmaktadır. Gerekli belgelerden bahsetmemiz gerekirse nüfus cüzdanı veya ehliyet, gelir belgesi/maaş bordrosu, serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri ve son ortaklık payını gösteren ticaret sicil gazetesi, finansmana konu ürünün proforma faturası, ikinci el araçlarda alınacak aracın ruhsat fotokopisi gereklidir. Ayrıca ücretli çalışan kişiler için maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyanı talep edilmektedir. Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Banka tarafından kefil gerekli görüldüğü durumda kefil içinde yukarıda bahsetmiş olduğumuz belgeler gerekmektedir. Türkiye Finans taşıt kredisi vade süreleri bazlı olarak oluşan faiz tablosu aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz görseldeki gibidir.

Yukarıda tablosunu paylaştığımız görselden de anlayacağımız üzere Türkiye Finans taşıt kredisi vade süresi 48 ay ile sınırlandırılmış durumdadır. Türkiye Finans taşıt kredisi hesaplama aracından bahsetmemiz gerekirse kredi hesaplama aracı aşağıda sizlerle paylaştığımız görseldeki gibidir.

Kredi hesaplama uygulamasında öncelikle yapmamız gereken işlem finansman türü olarak taşıt kredisini seçmektir. Sonrasında ise ödeme planı doğrultusunda bize uygun olan taksit sayısını belirlememiz gerekmektedir. Finansman tutarımızı da girdikten sonra aylık taksit tutatı uygulama tarafından bizlere hesaplanmış oluyor. Ödeme planı seçeneğini kullandığımız zaman da uygulama üzerinden yer verilen veriler girmiş olduğumuz veriler doğrultusunda ödeme planımız oluşmaktadır.

Türkiye Finans Taşıt Kredisi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.