Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Türkiye Kalkınma Bankası Kredi Başvurusu

Yatırımlar gerek şirketler tarafından yapılsın gerekse bireyler tarafından yapılsın bankaların bünyelerinde barındırdığı kredi imkanları ile finanse edilebilmektedir. Birçok şirketin yatırımlarını uzun süreli vade imkanı sağlaması ile birlikte kredilendirme yolu ile finanse edildiği su götürmez bir gerçektir. Şirketler nakitlerinin tamımını yatırımları için ayırmak istemezler. Bunun nedeni anlık karşılaşılan fırsatlar ya da olumsuz durumlara tepki gösterebilmek açısından ellerinden nakit bulundurmak istemeleridir. Bu gibi durumlarda bankaların kredi ürünlerine başvururlar. Yazımızın devamında sizlere Türkiye Kalkınma Bankası kredi başvurusu hakkında daha detaylı bilgiler aktaracağız.

Türkiye Kalkınma Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Krediler bankalar tarafından hedef aldığı müşteri kitlesine iyi hizmet verebilmek adına düzenlenmiş ürünler olarak karşımıza çıkmakta. Bankalar kredi ürünlerini tüketicilere daha iyi hizmet verebilmesi için çeşitli gruplara ayırabilmektedirler. Türkiye Kalkınma Bankası kredi sayfasına ulaştığımızda bahsettiğimiz durum ile karşılaşmaktayız. Türkiye Kalkınma Bankası kredi ürünleri “Kalkınma Kaynaklı TL Kredileri” ve “Dış Kaynaklı Krediler” şeklinde iki grupta bizleri karşılamaktadır. Kalkınma kaynaklı TL kredileri bünyesinde ise “Kalkınma Yatırım Kredisi”, “Kalkınma İşletme Kredisi” ve “Kalkınma Kısa ve Orta Vadeli TL Kredisi” ürünleri bulunduruyor. Dış kaynaklı krediler içerisinde ise “İslam Kalkınma Bankası kaynaklı Yenilenebilir Enerji/Enerji Verimliliği Kredisi”, “Avrupa Yatırım Bankası Kaynaklı KOBİ ve Büyük İşletmeler Kredisi”, “Alman Kalkınma Bankası kaynaklı Yenilenebilir Enerji/Enerji Verimliliği Kredisi”, “Dünya Bankası Kaynaklı Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Kredisi”, “Avrupa Yatırım Bankası Kaynaklı Çevre ve Enerji Kredisi”, “Avrupa Yatırım Bankası Kaynaklı Otel Yenileme ve Enerji Verimliliği Kredisi”, “JBC Kaynaklı Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Kredisi” ve “Alman Kalkınma Bankası kaynaklı Alt Yapı Yatırımları Kredisi” ürünleri bulundurmaktadır.

Türkiye Kalkınma Bankası kredi tahsis edilecek yatırımlara aranan koşulları; yatırımcının Anonim Şirket olması, turizm yatırımları için Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yatırım ve/veya işletme belgesi bulunması, belirli bir fondan kredi verilecekse fonun işleyişi ile ilgili kararname ve tebliğde belirtilen şartların sağlanması ve son olarak da şirket hakkında yapılacak istihbarat sonuçları ve proje ile ilgili teknik, ekonomik ve mali değerlendirme sonuçlarının aranması şeklinde belirlemiştir.

Kredi talepleri için yapılacak değerlendirme sonuçlarının olumlu olması halinde Türkiye Kalkınma Bankası kredi başvurusunda bulunan şirkete Türkiye Kalkınma Bankası tarafından kredi tahsis edilir ve kullanıma sunulmaktadır. Türkiye Kalkınma Bankası kredi başvurusu talep formu banka ile olan görüşme sonucu kredi talebinde bulunan şirkete temin edilmektedir.

Türkiye Kalkınma Bankası Kredi Başvurusu Detayları İçin TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.