Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Türkiye Kalkınma Bankası Kredileri

Kurumsal bankacılık alanında finansal ihtiyaçları karşılaya bilmek için en çok tercih olunan kredilerden biri Türkiye Kalkınma Bankası kredileridir. Türkiye Kalkınma Bankası kredileri büyük şirketlere yönelik müşterileri için kurumsal bankacılık alanından her türlü imtiyazları sağlamaktadır. Türkiye Kalkınma Bankası kredileri kalkınma kaynaklı TL kredileri ve dış kaynaklı krediler olarak biliniyor. Bu günkü yazımızın konusu adları geçen bu iki Türkiye Kalkınma Bankası kredileri ile ilgili olacaktır. Sizlere sunduğumuz bu yazımızda Türkiye Kalkınma Bankası kredilerine ilişkin gerekli tüm bilgilere ulaşacaksınız ve kredi başvuru işleminin nasıl yapıldığını bileceksiniz.

Kalkınma Kaynaklı TL Kredileri Nedir?

  • Kalkınma kısa ve orta vadeli TL kredisi, Türkiye Kalkınma Bankası’nın yıllık iş programlarına göre aktif faaliyette bulunan işletme sermayelerine yönelik tasarlanmış olan bir kredi türüdür. Enerji, sanayi, eğitim, turizm ve bu gibi başka sektörlerde yer alan iş adamları, bu kredi türünden faydalanabilirler. Kredi limiti en fazla üç milyon TL’ye kadar olmaktadır. Ödemelerinizi en az bir yıl en fazla üç yıla kadar olan vade süresi ile yapabilirsiniz.
  • İşletme kredisi, Türkiye Kalkınma Bankası’nın yıllık iş programlarına göre aktif faaliyette bulunan işletme sermayelerine yönelik tasarlanmış olan bir kredi türüdür. İşletme kredisinden enerji, sanayi, eğitim ve turizm ve bu gibi başka sektörlerde yer alan iş adamları faydalanabilir. Kredi limiti, kredi vadesi ve kredilendirme oranı şirketiniz için yapılan çalışma sonucuna göre belirlenecektir.
  • Kalkınma yatırım kredisinden enerji, sanayi, eğitim, turizm ve bu gibi başka sektörlerde yer alan iş adamları faydalanabilir. Bu kredi türünde kredi limiti, kredi vadesi ve kredilendirme oranı şirketiniz için yapılan çalışma sonucuna göre belirlenecektir.

Dış Kaynaklı Krediler Nedir?

  • Dünya Bankası kaynaklı yenilenebilir enerji verimliliği kredisi, özel sektörlerde olmak üzere enerji üretim tesislerine ve enerji verimliliğine yatırım amaçlı tasarlanmış olan bir kredi türüdür. Kredi limiti en fazla 50 milyon Dolar’a kadar olmaktadır. Yapacağınız yatırımın 75%’ine kadarını kredi olarak kullana bilirsiniz. Kredi vadesi kredi tutarına göre belirlenecektir.
  • Avrupa Yatırım Bankası kaynaklı Kobi ve büyük işletme kredisi, Türkiye’de yer alan Kobi ve büyük işletmelerin sermaye ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış olan bir kredi türüdür. Kobi’ler için kredi tutarı en fazla 25 milyon Avro’ya kadar olmaktadır. Büyük işletmeler için kredi tutarı en az 25 milyon en fazla 50 milyon Avro’ya kadar olmaktadır. Kredi vadesi ve kredilendirme oranı şirketiniz için yapılacak olan çalışma sonucuna göre belirlenecektir.
  • Alman Kalkınma Bankası kaynaklı yenilenebilir enerji verimliliği kredisi, özel sektörlerde olmak üzere enerji üretim tesislerine ve enerji verimliliğine yatırım amaçlı tasarlanmış olan bir kredi türüdür. Kredi limiti en fazla 15 milyon Avro’ya kadar olmaktadır. Yapacağınız yatırım tutarının 80%’ine kadarını (15 milyonu geçmemek kaydıyla) kredi olarak kullanabilirsiniz. Kredi vadesi kredi tutarına göre belirlenecektir.
  • İslam Kalkınma Bankası (İKB) kaynaklı yenilenebilir enerji verimliliği kredisi, özel sektörlerde olmak üzere enerji üretim tesislerine ve enerji verimliliğine yatırım amaçlı tasarlanmış olan bir kredi türüdür. Kredi limiti, kredi vadesi ve kredilendirme oranı şirketiniz için yapılan çalışma sonucuna göre belirlenecektir.
  • JBIC kaynaklı yenilenebilir enerji verimliliği kredisi, özel sektörlerde olmak üzere enerji üretim tesislerine ve enerji verimliliğine yatırım amaçlı tasarlanmış olan bir kredi türüdür. Kredilendirme oranı, kredi limiti ve kredi vadesi şirketiniz için yapılan çalışma sonucuna göre belirlenecektir.

Türkiye Kalkınma Bankası Kredilerine Nasıl Başvuru Yapılır?

Sizde şirketlerinizin finansal ihtiyaçlarını kısa zamanda karşılamak istiyorsanız, Türkiye Kalkınma bankası kredilerine başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru işlemini Türkiye Kalkınma Bankası şubelerine giderek yapa bilirsiniz. Eğer isterseniz aşağıda gördüğünüz butonun üzerine tıklayarak, başvuru için ön kayıt işlemlerinizi internet üzerinden hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Kalkınma Bankası Kredileri İçin TIKLAYINIZ!

Türkiye Kalkınma Bankası Şubeleri İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.