Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Üniversite Öğrencileri İçin Kredi Kartları

Ülkemiz genelinde eğitim gören altı milyonu aşkın üniversite öğrencisi bulunmaktadır ve bu rakamın büyük bir çoğunluğunu kendilerine ait bir geliri bulunmayan öğrenciler oluşturmaktadır. Bu yüzden ihtiyaçlarını giderecekleri yol öğrenciler için oldukça azdır. Bilindiği gibi ülkemiz genelinde hizmet veren bütün bankalar bütün vatandaşlar için var güçleri ile çalışmakta ve birçok kolaylıklar sağlamaktadır. Bu yüzden bankaların üniversite öğrencileri için hazırlamış olduğu çeşitli avantajları bol olan kredi kartları bulunmaktadır. Aşağıdaki kısımda üniversite öğrencileri için kredi kartları ve özellikleri açıklanmaktadır.

1. İş Bankası – İş’te Üniversiteli

Üniversite öğrencileri için kredi kartları kapsamındaki bu kredi kartı ülkemiz genelinde birçok öğrenci tarafından kullanılmaktadır. Bu kartın öğrenciler için en önemli özelliklerinden birisi yıllık olarak bu kart için herhangi bir aidat talep edilmemektedir. Öğrencilere sunulan kredi limiti 400 TL olup, gerçekleşen borç gecikmelerinde uygulanan faiz miktarı ise %2,62’dir.

İş’te Üniversiteli kredi kartı ile öğrencilere sunulmuş olan kredi limiti arttırılabilmektedir. Bunun için öğrencinin düzenli olarak ödemelerini yapması gerekmektedir. Ayrıca İş’te Üniversiteli kredi kartı bütün Maximum kart özelliklerini taşımaktadır. Maksimum karta sunulmuş olan bütün kampanya ve avantajlardan bu kart ile de yararlanılabilmektedir.

2. Akbank – Axess Eki26

Üniversite öğrencileri için kredi kartları kapsamında olan Akbank bu kartı kullanan öğrencilerden ilk yıl için herhangi bir yıllık kullanım ücreti talep etmemektedir. 1. yıldan sonra Akbank öğrencilerden yıllık olarak 20 TL bir kullanım ücreti talep etmektedir. Bu kart ile yapılan harcamaların ödemelerinin gecikmesinde uygulanan faiz oranı %2,80’dir.

Öğrencilerin bu karta başvuru yapabilmeleri için gerekli olan ön koşullardan birisi de 26 yaşını geçmiş olmalarıdır. Bu kart aynı zamanda bir Axess kredi kartı olduğundan bütün Axess özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. Bu yüzden Axess’e üye olan bütün işyerlerinde sunulan kampanya ve fırsatlardan yararlanılabilmektedir.

3. Ziraat Bankası – Genç Kart

Üniversite öğrencileri için kredi kartları kapsamındaki bu kart öncelikle Maximum özelliklerini taşımaktadır ve bütün Maximum kampanya ve fırsatlarından yararlanılabilmektedir. Ziraat Bankası kart sahiplerinden ilk beş yıl için bir kart ücreti talep etmemektedir. 5 yılın geçilmesinin ardından yıllık olarak 15 TL’lik bir yıllık kullanım ücreti sunmaktadır. Ayrıca Ziraat Bankası bu kart ile lisans öğrencilerine 500 TL, doktora öğrencilerine 950 TL, yüksek lisans öğrencilerine ise 800 TL limitine sahip krediler sunmaktadır. Ayrıca bu KYK ödemeleri de bu kart üzerinden öğrencilere verilmektedir. Böylelikle 2 kart bir arada kullanılmaktadır.

4. TEB – ÜniversiTEB

Bu kredi bir Bonus kredi kartı olup ödemelerin gecikmesi halinde uygulanan gecikme faizi %2,60’dır. Bu kart ile sunulan kredi limiti 300-400 TL civarında olmaktadır. Ayrıca bu kart ile yapılan harcamaların ödemeleri düzenli olması halinde kartın limiti talep ile arttırılabilmektedir. Üniversite öğrencileri için kredi kartları kapsamındaki bu kart ile hafta içinde yapılan 50 TL ve üzeri alışverişlerde, hafta sonu gidilecek olan tiyatro veya sinema biletlerinin ücretlerinin yarısını Türkiye Ekonomi Bankası ödemektedir.

5. HSBC – Advantage Campus

Bu kartın limiti 500 TL ile 750 TL arasında değişmektedir ve bütün avantaj özelliklerini de taşımaktadır. Bu kartın kullanımı sonrasında yıllık olarak talep edilen kullanım ücreti 20 TL’dir. Diğer kredi kartlarında da olduğu gibi ödemelerin düzenli olması halinde sunulmuş olan kredi kartı limiti arttırılabilmektedir. Ayrıca üniversite öğrencileri için kredi kartları kapsamındaki bu kart ile Advantage sistemine üye olan iş yerlerinden yapılan alışverişlerde Advantage puanı kazanma imkânı bulunmaktadır.

6. Yapı Kredi – Play Kart

Yapı Kredi Bankası tarafından üniversite öğrencilerine sunulmuş olan ve avantajları bol olan kredi kartıdır. Bu kredi kartı ayrıca bütün World özelliklerini barındırmaktadır. World kartlara özel olarak sunulmuş olan bütün kampanyalardan ve fırsatlardan Yapı Kredi Play kart ile yararlanabilmektesiniz. Bu kart üzerinden yapılmış olan harcamaların geri ödemesinde gerçekleşen gecikmelerde uygulanan gecikme faizi %2.52’dir. Bu kart için yıllık olarak sizden kullanım ücreti alınmaya başlanması halinde size yansıtılacak olan tutar yıllık olarak 38 TL’dir.

7. Garanti Bankası – Bonus Genç

Bu kart için öğrencilerden herhangi bir yıllık kart aidatı alınmamaktadır. Bu kart ayrıca bütün Bonus kart özelliklerini de taşımaktadır. Bu kart öğrenciler için bünyesinde birçok kampanya ve fırsatları barındırmaktadır. Ayrıca ülke genelinde bulunan Garanti Bankası ATM’lerinden nakit çekim işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir.

8. Finans Bank – Cardfinans GO

Bu kredi kartı bütün Cardfinans özelliklerini taşımaktadır. Böylelikle Cardfinans kartlarına sunulmuş olan bütün kampanya ve fırsatlardan bu kart ile yararlanabilmektesiniz. Böylelikle yapacağınız harcamalar ile rahatlıkla para puan kazanabilmektesiniz. Üniversite öğrencileri için kredi kartları kapsamındaki bu kart için sizden yıllık aidat ücreti talep edilmesi durumunda tarafınıza yansıtılacak olan aidat tutarı 25 TL’dir.

9. VakıfBank – Like Card Kredi Kartı

Bu kart ile VakıfBank öğrencilere Like Puan sunmaktadır. Bu puanlar ile öğrenciler Vakıf Bankasının düzenlemiş olduğu çekilişlere katılabilmektedirler. Her bir puan için sizlere bir çekiliş hakkı sunulmaktadır. Bu karta eğer ki öğrenciler dönem sonunda yüksek bir ortalama getirirlerse Vakıf Bank 10 bin puanın üzerinde Like Puan transfer etmektedir. Buda o öğrenci için 10 binin üzerinde çekiliş hakkı demektir. Ayrıca bu kart World kart özelliklerini de taşımaktadır. Böylelikle öğrenciler World Puan da kazanabilmektedirler. Öğrenciler eğer ki hesap özetlerini e-posta ile alırlarsa herhangi bir yıllık aidat ücreti talep edilmemektedir.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.