Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Vakıfbank Arsa Alım Kredisi

İş hayatına ilk adım attığınız günden beri hayal ettiğiniz eve kavuştuğunuzu düşünün. Bahçenizde çocuğunuzun sallandığı bir salıncak ve eşinizin kitap okuduğu bir çardak… Etrafta meyve ağaçları ve sizin diktiğiniz çiçekler… Her santimi sizin emeğiniz olan, kendi ihtiyaç ve zevkinize göre yaptırdığınız evinizde aile ve arkadaşlarınızla akşam yemekleri, toplantılar… İşten yorgun döndüğünüzde huzur bulacağınız hayalinizdeki evi yaptırmak istiyorsunuz veya zaten hayal ettiğiniz türde bir eve sahipsiniz ve kazandığınız parayı katlamak amaçlı yatırım düşünüyorsunuz. Biz de bu yazımızda Vakıfbank Arsa Alım Kredisi hakkında bilgileri paylaşacağız.

Borsadan etkilenmeyecek ve zaman geçtikçe değerleneceğinden emin olacağınız bir yatırım hedefliyorsunuz. Öyleyse, altını ve bankaya yatırarak paranızın değerlenmesini bekleme seçeneğini aklınızdan çıkarın. Çünkü değer kazandığı kadar diğer gün kaybetmesi olanaklı olan altın ve bankaların verdiği çok düşük faizlerle yerinde sayacak olan hesaptaki paranız sizi kesinlikle hedefinize götürmeyecek. Akıllı bir yatırım için, değer kazanacağı ve alındığı fiyatın oldukça üstünde bir fiyata satılabileceğinden emin olacağınız arsa yatırımını şiddetle tavsiye ediyoruz. Bunun için Vakıfbank Arsa Alım Kredisi ile size kolaylık sağlıyor.

Vakıfbank Arsa Alım Kredisi Nedir?

Vakıfbank’ın sizler için sunduğu, %1.30 faiz oranıyla maksimum 150,000 TL tutarında arsa alım kredisidir. Minimum 1000 TL,maksimum 150,000 TL olmak üzere istediğiniz oranda kredi kullanabilirsiniz. 3 aydan başlayarak 120 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır. Krediye başvuru hakkı kazanmak için, alacağınız arsanın yarı fiyatına denk gelecek miktarı biriktirmiş olmanız yeterlidir. Ek masraf olarak, başvuru sırasında veya ödemelere devam ederken, kullanılacak kredinin binde beşine denk gelen %0,5 oranında kredi tahsis ücreti ve 800 TL ekspertiz ücreti ödersiniz.
Koşulları karşılama imkanı yaratabilirseniz Vakıfbank Arsa Alım Kredisinden yararlanmalısınız. Çünkü unutmayın ki, arsa değer kaybetmeyen tek yatırımdır. Durdukça değer kazanır. Kaybetme riski sıfırdır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Arsanın en akıllıca yatırım olduğuna dair kararını verdiniz ve Vakıfbank Arsa Alım Kredisi başvuru işlemlerini başlatmak istiyorsunuz. Bunun için öncelikle, arsa arayışında bulunmanız ve alacağınız arsaya karar vermeniz gerekiyor. İkinci olarak,alacağınız arsanın toplam miktarının yarısına denk gelecek miktarı elinizde bulundurmalısınız. Bunları tamamladıktan sonra, nüfus cüzdanınız veya sürücü belgenizin fotokopisini alın. Kimlik veya sürücü belgesinin aslını da yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Sonrasında,gelir durumunuzu gösteren belgeyi edinin. Bu belge, maaşlılar için, maaşınız üzerinde herhangi bir kısıtlama olmadığını belirten ilgili kurum yazısı; emekliler için, emekli maaşınızı çektiğiniz banka tarafından onaylanmış şekliyle maaş ekstresidir. Gelir durumunuzu gösteren belgeyi edindikten sonra başvuru belgelerinize ikametgah belgesini ekleyin. İkametgah belgesi yerine, borçlu üzerine kayıtlı, en son elinize geçen telefon faturası, su faturası veya elektrik faturası vb. faturaların fotokopisi de geçerli olacaktır. Son olarak belgelerimizin arasına,arsanın ekspertiz raporunu ve arsanın tapusunu ekleyin. Bütün bunları bulundurduğunuzda başvuru belgeleri tamamlanmış ve artık başvuru yapabilirsiniz demektir. Hazırladığınız belgeleri yanınıza almış şekilde en yakın şubeye giderek Vakifbank Arsa Alım Kredisi bireysel başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredimi Nasıl Hesaplayabilirim?

Bankayla anlaşmaya varma aşamasındayken size uygun vade sayısını hesaplama ve anlaşmayı tamamladıktan sonra ise ödemeleri düzenli yapabilme açısından mutlaka bir bütçe planı hazırlanmalıdır. Bunu Vakıfbank Arsa Alım Kredisi hesaplama yöntemi ile yapabilirsiniz. Bunun için bu linki yeni sekmede açın. Link sizi Vakıfbank resmi sitesinin hesaplama tablosuna yönlendirecek. Bu tabloya, www.vakifbank.com.tr adresinden, bireysel sekmesi içindeki bireysel krediler bölümünden hesaplama araçları sekmesine tıklayarak da ulaşabilirsiniz. Şimdi tabloya ulaştığımızda yapmamız gerekenleri anlatalım. İlk olarak, kredi türünü seçelim. Vakıfbank Arsa Alım Kredisini böleceğimiz vade miktarını yazalım ve kredi alacağımız tutarı da yazdıktan sonra hesapla sekmesine tıklayın. Karşımıza çıkan sonuç,hangi faiz oranıyla ayda ne kadar ödeme yapacağımızı gösterecektir.

İşte Vakıfbank Arsa Alım Kredisine başvuru ve kredi hesaplama bu kadar kolay. Arsanın değer kaybetmeyen tek yatırım aracı olduğunu unutmayın ve Vakıfbank şubesine uğrayın.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.