Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Vakıfbank EFT Saatleri

Tüketiciler günlük hayatlarında farkında olmadan bir çok para transferi yapmaktadırlar. Para transferi işlemi bankacılık literatüründe 2 farklı isim almaktadır. Bunlardan ilki gönderici konumunda olan hesap ile alıcı konumunda olan hesabın aynı banka bünyesinde bulunması bulunması durumundadır. Bu işlem havale ismini almaktadır. Bir diğer para transferi işlemi de gönderici konumunda olan hesap ile alıcı konumunda olan bankanın farklı bankalar bünyesinde varlık göstermesi durumudur. Bu tip para transferi işlemine EFT (Elektronik Fon Transferi) denilmektedir. Yazımızın devamında Vakıfbank EFT saatleri ve işlem detaylarından bahsedeceğiz.

Vakıfbank EFT Saatleri ve İşlem İçeriği

Vakıfbank müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına her geçen gün gelişim gösteren bankalardan birisi konumundadır. Vakıfbank günlük işlem hacmi en yüksek olan bankalar arasında görünmektedir. Günlük işlem hacmi yüksek bankalardan biri olması işlem hızını da arttırmaktadır. Vakıfbank vasıtası ile gerçekleştireceğiniz bankacılık işlemleri 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşmektedir. Bankanın işlem yoğunluğu durumunda ise işlem süresi en fazla 30 dakikayı bulmaktadır. Para transferi konusunda da aynı işlem hızına sahiptir ve Vakıfbank EFT saatleri de sabah 09.00 ile akşam 16.30 arasında yapılmaktadır.

Vakıfbank vasıtası ile para transferi işlemi gerçekleştirecek bireyler için işlem yapabilme zamanına dikkat edilmesi oldukça önemli durumadır. Para transferi saatleri içerisinde gerçekleştirilemeyen para transferi talepleri, talebin oluştuğu günü takip eden ilk iş gününden gerçekleştirilmektedir. Para transferi talebi oluşturulmadan önce Vakıfbank EFT saatlerine de dikkat etmek bu açıdan oldukça önemlidir. Cuma günü 16.30’dan sonra oluşturulan para transferi talebi ise pazartesi günü iş saatleri içerisinde öncelikli olarak gerçekleştirilmektedir. Para transferi işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise para transferi işlemi talebinin oluşturulması sırasında girilen bilgilerin doğruluğudur. Para transferi işlemi talebi oluşturulurken yanlış girilen bilgiler iki farklı sonucu doğurmaktadır. Bunlardan ilkinden bahsedecek olursak  para transferi işlem talebi oluşturulması esnasında girilen bilgiler ışığında bankacılık sektörü bünyesinde herhangi bir banka bünyesinde hesaba karşılık gelmemesi durumudur. Bu durumda para transferi işlemi bankacılık sektörü ortak kullanımında olan havuz sistemine düşmektedir. İşlemin yapıldığı banka girilen para transferi bilgileri doğrultusunda bu havuz sistemi içerisinde işlemi bulup para transferine konu olan miktarı tekrardan gönderici konumda olan hesaba geri aktarması ile sonuçlanmaktadır.

Para transferi talep formundan hareketler bilgilerin bankacılık sektörü bünyesinde faaliyet gösteren banka hesabına karşılık gelmesi bilgi yanlışlığının doğuracağı bir başka durumdur. Bu durumda yapılacak olan işlem hesabın sahibiyle iletişime geçildikten sonra paranın tekrardan gönderici konumunda olan hesaba geçirilmesi ile son bulmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.