Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Vakıfbank Esnaf Kredisi

VakıfBank kredi paketleri arasında esnaftan gelen talepleri karşılamak için KobiDost isimli kobilere özel kredi destek paketini hazırlamıştır. Bu paket ile ister küçük bir esnaf olun isterseniz 250 kişiye kadar istihdam sağlayan bir kobi olun mutlaka ihtiyacınıza özel bir kredi seçeneği bulacaksınız. VakıfBank yalnızca sabit esnaf kredi paketleri ile değil aynı zamanda dönemsel yaptığı kampanyalarla da bir çok kobi için cazip faiz oranları ve vade süresine sahip seçenekler sunmaktadır. Biz de bu yazımızda Vakıfbank Esnaf Kredisini ele alacağız.

Vakıfbank Esnaf Kredisi kapsamında ilk olarak size anlatacağımız Esnafa Halden Anlayan Kredi paketi olacak.

Bu kredi paketi ile ilk etapta tüm esnafların ilgisini çekecek ve ihtiyacını karşılayacak kredi seçenekleri sunulmaktadır.  Bunlardan biri Mini Kredi isimli 36 ay yani 3 yıla kadar vade seçeneği sunan ve düşük faiz oranları ile azami 20,000 TL’ye kadar kredi veren pakettir. Diğeri ise Standart Kredi isimli yine 36 aya kadar vade ile kredi veren ancak faiz oranları Mini Kredi seçeneğine göre biraz daha fazla olan kredi paketidir. Ancak bu pakette kullanacağınız kredi miktarı fazladır. Standart Kredi ile 50,000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Esnaf Kredisi kapsamındaki Esnafa Halden Anlayan Kredi isimli bu kampanyada esnafa özel ödeme seçenekleri sunularak yükünüzü hafifletmek istenmiştir. Bu ödeme türleri ise aylık eşit taksitli, 3 ayda bir ödemeli eşit taksitli, 3 aya kadar ödemesiz dönemli, değişken taksitli ve 1 yıl içerisinde 4 taksite kadar ertelemeli ödeme seçenekleridir.

Dikkat edilmesi gereken bir ayrıntı ise bu kredi imkanından faydalanabilmeniz için Businesscard ve Kredili Bankomat ürünü almanız zorunlu kılınmıştır. Bu kredi başvurusu için size en yakın VakıfBank şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

VakıfBank ayrıca 2017 kış ayına özel bir kampanya yaparak esnafa özel 36 ay vade ile 100,000 TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Üstelik 2 farklı ödeme seçeneği ile. KOBİ olarak kredinizin taksitlerini ister aylık eşit taksitli olarak ödeyin isterseniz 3 aya kadar ödemesiz dönemli olarak ödeyin.

KOBİDOST Kredileri

KobiDost ile VakıfBank her sektörden kobiye uygun ödeme koşulları ve faiz oranları ile kredi imkanı sunmaktadır. Yalnızca nakdi krediler değil gayrinakdi kredi ve teminat sağlamakta ve işletmeniz için dış ticaret dahil olmak üzere bir çok alanda finansal destek vermektedir. Bunları sıralamak gerekirse nakit krediler, gayrinakdi krediler, proje ve yatırım kredileri, dış ticaret kredileri, hammadde alım kredisi ve TMO makbuz senedi karşılığı kredi olarak ayrılmaktadır.

KOBİDOST Nakit Krediler

İşletme İhtiyaç Kredileri

Bu kredi seçeneği ile sizin finansal durumunuza ve ödemelerinize bağlı olarak değişken taksitler ve ödemesiz dönemler belirlenmektedir.  Size uygun vade seçenekleri sunulmaktadır. Nakit akışınıza uyumlu olarak taksitlendirip ödeme yapabilirsiniz. Bu krediyi ister hammadde ister nakit ihtiyacı için olsun her türlü işletme ihtiyacını karşılamak için kullanabilirsiniz. Kredi başvurusu için VakıfBank internet şubesinden başvuru formunu doldurabilir yada size en yakın VakıfBank şubesine gidebilirsiniz.

Plaka Kredileri

Ticari taşımacılık yapanların taksi esnafının özel halk otobüsü veya servis aracı sahiplerinin hat bedeli, araç yenileme veya araç bakımı gibi durumlarda ihtiyacı olan finansmanı sağlamak amacıyla verilen taksitli kredi türüdür. Bu sektörde kredi uygulamasını ilk kez VakıfBank yapmıştır. Kullanılabilecek kredi limiti bulunulan şehir servis hattı ve araca bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

İşyeri Edinme Kredileri

Ticari faaliyet gösteren gerçek veya tüzel kişilere işletmelerinin faaliyetlerini devam ettirmeleri için kullanmaları kaydıyla işletmeleri için alacakları büro, dükkan, mağaza, depo gibi gayrimenkullerin finansmanı için verilen kredidir.  İşyeri alımlarında uygun vade seçenekleri ile finansman sağlamayı amaçlamıştır. Firmanızın faaliyet alanı, gelir durumu ve dönemlerine bağlı olarak size uygun ödeme planı hazırlanır. Başvuru için VakıfBank internet şubedeki başvuru formunu doldurabilir veya size en yakın VakıfBank şubesine gidebilirsiniz.

Ticari Araç Kredileri

Firmanıza ticari araç alımlarınızda finansman sağlamak amacıyla verilen kredi türüdür. Tüm marka ve modellere verilmekte olup ister yeni (“0” km) isterse 8. yaşına kadar olan ikinci el tır, otobüs, kamyon, kamyonet, panelvan, minibüs, otomobil olsun her türlü araç alımı ve yenilenmesinde kullanabilirsiniz. Bankanın size özel anlaşmalı markalarla yaptığı çalışmalarla uygun ödeme koşulları ve vade farkı ile cazip faiz oranları sunulmaktadır. Birden fazla araç alımlarınızda ise uygun faiz ile Filo Kredileri kullanma imkanı sağlanmaktadır.

Ticari Bankomat 7/24 kredisi

Bu krediyi ek hesap gibi düşünebilirsiniz. Firmanızın vadesiz ticari hesabından yeterli bakiye olmadığı durumlarda yapılması gereken acil ödemeleriniz için devreye giren ve nakit ihtiyacınızı karşılayan kredi türüdür. Otomatik ödemeleriniz bu hesaptan karşılanır, faizler ise aylık olarak otomatik tahakkuk ettirilir.

Rotatif Krediler

Önceden belirlenen vade ve limit içerisinde serbestçe kullanabileceğiniz faiz oranı para piyasalarına göre değişebilen kredi türüne denir. Nakit akışınıza göre kredinizi vadesinden önce kapatılabilir. Faizler üçer aylık dönemlerde, anaparayı ise vade içerisinde istediğiniz tarihlerde  ödeyebilirsiniz. Nakit akışınızın belirsiz olduğu durumlarda kısa süre içerisinde ihtiyacınız olan finansman ihtiyacınızı karşılar.

Spot Krediler

Kısa süreli nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla verilen düşük faizli kredi türüdür. Kredi faizi ve diğer masraflar vade sonunda anapara ile birlikte tahsil edilir. Vade bitiminde ödemeniz gereken faiz miktarının bilinmesini sağladığından nakit yönetiminizde kolaylık sağlamaktadır. Kredi erken ödeme opsiyonu ile vadesi gelmeden kredinizi kapatabilmeniz için imkan sağlar.

Dövize Endeksli Kredi (DEK)
 Özellikle döviz cinsinden gelir elde eden firmaların kullanacağı kredi türüdür. Döviz olarak kredi kullanmak istemeyen ancak döviz geliri elde eden firmalar için sunulmaktadır.  Dövize Endeksli Krediler, firma lehine verilmesi tespit edilen kredinin belirli bir döviz türüne endekslenerek bu limit dahilinde firmalara ödeme tarihindeki bankanın o tarihteki döviz alış kurları üzerinden TL cinsinden ödendiği kredi türüdür. KKDF ve BSMV kesintileri yapılmaktadır. Bu krediyi her türlü ticari faaliyetinizin finansmanı için kullanabilirsiniz. Ona göre farklı vade seçenekleri sunulmaktadır. TL faizlerinin döviz kurlarındaki artışın altında kalacağını öngören firmaların tercih etmesi gereken bir kredidir.
Döviz Kredileri

Döviz kredileri kendi arasında başlıklara ayrılmaktadır. Döviz kredileri ihracatı olmayan yada ihracat taahhüdü olmadan kredi kullanmak isteyen firmalara en az 1 yıl vade ile kullandırılan kredi türüdür. Vergi resim ve harç istisnası yoktur.

İhracat Kredileri

İhracat faaliyetlerinde, ihracat sayılan satış ve teslimlerde ve döviz kazandırıcı faaliyetlerde bulunan firmalara ihracat finansmanı amacıyla verilen kredilerdir. İhracat taahhüdü koşulu bulundurmaktadır. TL İhracat kredisi ve Döviz Kredisi olarak kullandırılmaktadır. Vergi, resim ve harç istisnası uygulanmaktadır.

Turizm İşletmeleri, Seyahat Acenteleri ve Gemi Bakım-Onarım Yapan Firmalar için Döviz Kredisi
Turizm işletmeleri ve seyahat acentelerinin yurt içi ve yurt dışında yaptıkları döviz getirici ticari faaliyetlerin finansmanı için verilir.
Ücreti döviz olarak alınan yurt dışında yerleşik firmalar adına yapılan gemi bakım ve onarım faaliyetleri finansmanı için,
uluslararası havalimanlarında yurtdışındaki firmların hava araçlarının bakım onarımı gibi döviz getirici faaliyetler için sağlanan kredi türüdür.
İskonto/İştira Kredileri
 Ticari faaliyetlerinize karşılık verilen ve henüz vadesi dolmamış ticari senetlerin nakde dönüştürülmesi için verilen kredilerdir.
 Ticari senedin ödeme yeri belediye sınırları içerisinde olduğu durumda İskonto Kredisi olarak adlandırılırken  belediye sınırları dışında olması halinde İştira Kredisi olarak adlandırılır. Çok fazla senet işlemi olan yüksek hacimli ve nakit döngüsü yoğun olan firmalarda kısa vadeli nakit ihtiyaçları için kolaylık sağlayan bir kredi türüdür.
Çek Senet Karşılığı Krediler
Firmanızın vadeli mal veya hizmet satışı sonrası elde ettiği senetlerin ve çeklerin teminat alınarak bu senet ve çeklere belirli bir marj uygulandıktan sonra nakde dönüştürüldüğü kredi türüdür. Kısa süreli finansman ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bu krediyi çektikten sonra nakit akışınıza bağlı olarak vadesi dolmadan kapatmanız veya yeniden kullanmanız mümkündür. Faizler üçer aylık dönemlerde nakit olarak alınır.
Enerji Verimliliği Kredileri

Enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji projelerinize finansman saplayacak bir kredi türüdür. Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansmanı  (TURSEFF) ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) imzaladıkları antlaşma gereği Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası tarafından kabul edilen enerji projeleri için uzun vadeli finansman sağlanması kararlaştırılmıştır. Bu alanda yatırım yapan kobiler için uygun krediler verilmektedir.

Altın Kredileri

TL veya fiziki altın teslimi, işlemesi yapan imalatçı firmalara veya yurt içine satış yapan kuyumculara veya altın ihracatı yapan firmalara kullandırılan kredi türüdür.

KOBİDOST Gayrinakit Krediler

Gayrinakdi kredi olarak Akreditif Kredileri, Kabul Aval Kredileri ve Teminat ve Referans Mektupları verilmektedir. Bankanın ticari faaliyetiniz için size teminat sağlayarak var olan maddi gücünüzden fazla ticari yükleri almanıza yardımcı olmaktadır. TL veya yabancı para cinsi üzerinden verilebilmektedir.

Proje ve Yatırım Kredileri

Proje bazlı hibe ve kredi veren programlar aracılığıyla sağlanan finansman için verilen kredi türleridir. Bir çok farklı kurum ve kuruluş için yapılan proje başvurularında finansman desteği sağlanmaktadır. Bunlar aşağıda verilmiştir. Dilerseniz ayrıntılı bilgi almak için VakıfBank internet şube yada size en yakın VakıfBank şubesine ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yatırım Bankası Kaynaklı Kredisi

VakıfBank ve Avrupa Yatırım Bankası arasında imzalanan anlaşma ile uzun vadeli uygun faizli krediler kullanabilirsiniz. İşletme ihracat ve yatırım amaçlı olarak kullanılabilir. Buradan kullanılacak kredi tutarı 3 Milyon EUR yada TL/USD kadar olacaktır. İşletme kredilerinde azami 5 yıla kadar vade verilirken yatırım kredilerinde vade süresi azami 7 yıl olarak belirlenmiştir.

Diğer kredi türleri ise aşağıda verilmiştir. Ayrıntılı bilgi almak için herhangi bir VakıfBank şubesine uğrayabilirsiniz.

 • EBRD Kaynaklı Kadın Girişimcilere Destek Paketi
 • Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası Kaynaklı Krediler
 • Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Kaynaklı Krediler
 • Eximbank Kredileri
 • New York ve Viyana Kredisi
 • Proje Finansmanı
 • IPARD Hibe Destekli Yatırım Kredisi
 • Dünya Bankası Kaynaklı KOBİ Enerji Verimliliği Projesi
 • Turaff Türkiye Tarım İşletmeciliği Finansman Kredisi
 • KfW İşletme ve Yatırım Kredisi

KOBİDOST Dış Ticaret Kredileri

Eximbank Kredisi

Türkiye İhracat Bankası A.Ş. yani Eximbank tarafından sağlanan ihracatın geliştirilmesi için ihracata yönelik veya ihracatçı için üretim yapan firmalara verilen kredilerdir.

Yabancı Para İstişare Kredisi

Yabancı para birimi ile alınan çek ve poliçe ödemelerinde verilen kredi türüdür.

Ülke Kredisi

Türkiye’deki yatırımcı firmaların yurt dışından ithal edecekleri mal ve hizmetler için finansal destek sağlayan kredilerdir.

Kabul aval Kredisi

İthalat bedelini ihracatçı tarafından verilen poliçeyi kabul ederek mallara ödeme yapmanızı sağlayan kredi türüdür.

KOBİDOST Hammadde Alım Kredisi

Üretiminizi aksatmadan devam ettirmeniz için gerekli ham madde imalatı yada ithalatına yönelik finansal ihtiyacınızı karşılayan kredi türüdür.

KOBİDOST TMO Makbuz Senedi Karşılığı Kredi

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından verilen makbuzların teminatı ile sağlanan kredilerdir. Ayrıntılı bilgi almak için herhangi bir banka şubesine gidebilirsiniz.

KOBİ Sektör Paketleri

12 Farklı sektördeki Kobilere özel olarak hazırlanmış kredi destek paketleridir. Sektörel Destek Paketleri olarak adlandırılan bu paketlerde kobilere özel faiz ve vade oranlarının yanı sıra özel olarak ayarlanmış ödeme türleri bulunmaktadır. Böylece işletmenizin nakit akışı olduğu dönemlerde kredi ödemelerinizi gerçekleştirir ve sıkıntı yaşamazsınız. Böylece taksitli ticari kredi, işyeri edinme kredisi veya ticari araç kredisi imkanlarından sektörünüze özel olarak yararlanabilirsiniz.

KOBİDOST Sektörel Destek Paketleri kapsamında yer alan sektörler aşağıda belirtilmiştir.

 • Esnaf Destek Paketi
 • Turizm Destek Paketi
 • İmalat Sektörü Destek Paketi
 • Otomotiv Yan Sanayi Destek Paketi
 • Lojistik Sektörü Destek Paketi
 • İhracat Sektörü Destek Paketi
 • Hizmet Sektörü Destek Paketi
 • Gıda Toptancıları Destek Paketi
 • Mobilyacı Destek Paketi
 • Akaryakıt Bayileri Destek Paketi
 • Kırtasiyeci Destek Paketi

KOSGEB & VakıfBank Ortak Kredileri

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile VakıfBank arasında imzalanan anlaşma ile KOBİ’lere uygun kredilerde avantajlar sağlanmaktadır.  Ayrıntılı bilgi almak için size en yakın VakıfBank şubesine gidebilirsiniz.

VakıfBank KOBİ’lere özel kredi paketleri ile dilediğiniz işletme ihtiyacı için finansman boşluğunu doldurmaktadır. Kredi başvuruları ve ayrıntılı bilgi almak için VakıfBank internet şubesine girebilir veya size en yakın VakıfBank şubesine uğrayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.