Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Vakıfbank Kredi Kartı Borcu Sorgulama

Vakıfbank, ülkemizde devlet desteği ile varlığını idame ettiren önemli şirketlerden biridir. Müşterilerine çeşitli hizmetler veren Vakıfbank, kredi kartları ile de gerek taksitli alışveriş gerekse de internet üzerinden alışveriş imkanı da sunuyor. Alışveriş sonunda ekstremize yansıyacak olan rakamın miktarını nasıl öğreneceğiz? Şimdi bu seçenekleri değerlendirelim. Vakıfbank kredi kartı borcu sorgulamak için çeşitli yöntemleri deneyebiliriz.

Vakıfbank Kredi Kartı Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

1. Şubeden Sorgulama

Öncelikle en basiti bir Vakıfbank şubesine gidip T.C kimlik numaramızla, müşteri numaramızla veya kredi kartı numaramızla yetkili kişiden borç sorgulaması ve dökümü yapmasını isteyebiliriz.

2. ATM’ lerden Sorgulama

Diğer seçeneklerimizden biri ise Vakıfbank ATM’sinden kartımız ve şifremiz ile borç sorgulama. Yapmamız gereken şey kartımızı ATM’ye yerleştirip kart bilgileri kısmına girip buradan da ekstre borcumuzu ve limitimizi öğrenmek. Elimizde bir belge olsun diyorsak bir bilgi fişi yazdırabilir ya da ağaçları korumak adına kredi kartı ekstremizi e-mail adresimize yönlendirebiliriz.

3. Telefon Bankacılığı ile Sorgulama

Eğer şubeye veya ATM’ye gitmeye vaktim yok ya da yakınımda değil diyorsanız müşteri temsilciniz bir telefon uzağınızda unutmayın. 0850 222 0724 nolu hattı aradığımızda karşımıza müşteri hizmetleri çıkıyor. Buradan müşteri temsilcisine yönlendirerek doğum tarihimizi ve kart numaramızı belirterek herhangi bir şifre kullanmadan yetkili kişiden kart borcunuzu öğrenebiliyorsunuz.

4-İnternet Sitesinden Sorgulama

İkame seçeneklerimizden bir diğeri de kredi kartlarınız ve diğer işlemlerinizi tek tıkla ekranınıza taşıyan Vakıfbank’ın “İnternet Bankacılığı” dır. Bu sayfaya girdiğimizde öncelikle bireysel veya ticari bölümünü seçiyoruz. Eğer kullandığınız kart bireysel bir kredi kartı ise önünüze iki seçenek çıkıyor. “Müşteri Numarası İle Giriş”, “Kart Numarası İle Giriş”. İsteğe göre bu iki seçenekten birini kullanabilir ya da internet bankacılığı kullanmıyorsanız üçüncü bir seçenek olarak “İnternet Müşteri Ol” bölümüne girip internet bankacılığı müşterisi de olabiliyorsunuz.

bireysel-borc-sorgulama

Eğer ticari bir kredi kartı kullanıyorsanız ticari bölümünü seçmeniz gerekiyor. Bu bölümde karşınıza tek seçenek çıkacak ve burada sizden istenen müşteri numaranız, kullanıcı kodunuz(şubeniz tarafından size verilen tamamen rakamlardan oluşan kod) ve internet şifreniz. İstenilen bilgileri girdikten sonra kart borcunuzu ve kart hareketlerini ekranınızda görebilirsiniz.

ticari-borc-sorgulama

5. Sorgulama Merkezi ile Sorgulama

Borç sorgulamak için bir diğer seçeneğimizden biri de “7/24 Online Vakıfbank Kredi Kartı Borç ve Limit Sorgulama Merkezi” sayfası. Bu sayfada bizden istenen internet üzerinden alışveriş yapar gibi telefon numaramız, kart sahibinin adı soyadı, bankamız(şuan sadece Vakıfbank için hizmet veriyor fakat geliştirilip tüm bankaların kredi kartlarına da hizmet verilmesi planlanıyor), kart numaramız, güvenlik kodu/CVV2(kartımızın arka tarafındaki üç haneli sayı) ve kartımızın son kullanma tarihi. Bu bilgileri girerek var olan borçlarımızın miktarını öğrenebiliyoruz.

sorgulama-merkezi

6. Mobil Bankacılık ile Sorgulama

Yeni nesil haberleşmede trend olan sosyal medya ve mobil uygulamalar bankacılık sektörünün de gözdesi oldu. Vakıfbank da diğer bankalar gibi bir mobil bankacılık uygulaması oluşturdu ve müşterilerinin hizmetine sundu. Vakıfbank mobil uygulamasını ister bilgisayarınızdan numaranızı girerek isterseniz de telefonunuzun sanal marketlerinden indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gereken T.C kimlik numaranız ya da müşteri numaranızı girip internet bankacılığı şifrenizle sistemi aktif hale getirmeniz. Sisteme girdiğinizde tüm hesaplarınızı, kredi kartlarınızı telefonunuzda taşıyarak zamandan tasarruf ediyorsunuz. Ayrıca kredi kartınızın hesap kesimi geldiğinde uyarı veriyor ve ödemelerinizin gecikmemesi için kolaylık da sağlıyor. Mobil uygulama ile çok kısa bir zamanda sadece kredi kartınızın borç sorgulamasını değil tüm kart döküm hareketlerini inceleyebilirsiniz.

Gördüğümüz gibi Vakıfbank kredi kartı borcu sorgulama yönünde birçok seçeneği önümüze koyuyor ve paydaşlarının bilgilere rahat ulaşmasını hedefliyor.

Vakıfbank Kredi Kartı Borcu Sorgulamak için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.