Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Vakıfbank Tarım Kredisi

1954 yılında vakıflar ekonomik kalkınmaları için maddi yönden sıkıntılarından dolayı en iyi değerlendirmeyi yapmak amacıyla kurulmuştur. Vakıfbank 1954 yılından itibaren çağdaş bankacılık yöntemleri ve uygulamalı ile birçok bankanın her zaman bir adım önünde olmuştur. VakıfBank bölgesinin en iyi en çok tercih edilen ve değer yaratan bankası olma vizyonunu müşteriler, çalışanlar ve toplum için sürekli misyonu ile hareket eder. Biz de bu yazımızda Vakıfbank tarım kredisini anlatacağız.

Tarım Bankacılığı

Günümüzde çiftçinin yanında olan birçok kurum ve kuruluş vardır. Çiftçiler yılın bazı dönemlerinde para kazandığı için dönemlik iş olarak da adlandırabilir. Çiftçiler bazen nakit ihtiyacı olur çiftçiler için birçok kredi ve kart vardır. Günümüzde birçok bankamızın çiftçilere özel fırsatları, avantajları kartları ve kredileri vardır. Çiftçiler için tarım ve hayvancılık kredileri ile hem finansman hemde yatırım ihtiyaçlarını karşılayan bankalar vardır. Çiftçiler için birçok banka özel çözümler üretir. Bu bankalar arasında VakıfBank çiftçilere özel kart ve çiftçilere özel kredileri vardır. Tarım sektörüne özel vade ve ödeme koşulları ile hazırlanan kredi seçenekleri ve anlayışı ile önde olan bankalarımızdandır.

VakıfBank Tarım Kredisi

Çiftçinin halinden anlayan çiftçi gibi düşünen VakıfBank’tan çiftçilerimize tam destek vardır. Birçok farklı avantajları ile çiftçinin yüzünü güldürür. Hasat ödemeleri krediler ile çiftçimize anında ihtiyacı olan nakit parayı verip çiftçimizin gelir elde ettiği dönemde geri ödemesi alır. Sadece sebze, meyve değil bitkisel üretim yani süt ve besi hayvancılığı ile uğraşan çiftçilerimiz için uygun şartlarda kredi kolaylığı sağlar. Her tarımsal işletmeye uygun akılcı çözümler sunar. Yem, gübre gibi her türlü tarımsal ihtiyaç alımı ve hayvan satın alımına yönelik hızlı bir şekilde finans desteği sağlar. Yatırım ve işletme ihtiyaçlarına destek verilir. Traktör, tarım yapılacak arazi ve tarımsal ekipman alımında uzun vadeli krediler sağlanır. Üretimde verimliliği arttırmak isteyen çiftçiler için her türlü talebi değerlendirme.

İşletme kredisi altında Bitkisel üretim, Sera kredisi, Süt Hayvancılığı, Besi hayvancılığı, Kümes hayvancılığı, Arıcılık, Su Ürünleri ve Avcılığı ve Sözleşmeli Üretim kredileri olarak verilir.

Yatırım kredisi altında Tarım Arazisi Alım, Traktör, Araç, Ekipman, Yeni Tesis Kurulumuna Yönelik Proje, IPARD, KKYDP kapsamında yapılacak olan yatırımlara yönelik krediler olarak verilir.

Sigortalama olarak Bitkisel Ürün, Sera, Büyükbaş Hayvan, Küçükbaş Hayvan, Kümes Hayvanları, Arıcılık ve Su Ürünleri Hayat sigortaları olarak adlandırılır.

Tarım Kredisi Başvurusu İçin Gerekliler

 • Faaliyet türüne göre ÇKS, ÖKS veya Türkvet Kayıt Belgesi
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • İkametgah senedi
 • Tapu fotokopileri
 • Arazi kiralık ise kira sözleşmesi

Vakıf Bank Tarım Kart

VakıfBank Tarım kart ile artık çiftçilerimizin kafası rahat VakıfBank Tarım Kart ile tarımsal giderlerinizi bekletmeden alın, ödemelerinizi hasat vaktinde yapın. VakıfBank Tarım kart tamamen tarımsal üreticiler için tasarlamıştır. VakıfBank Tarım Kart ile tarım ürünlerinde ihtiyaç duyacağınız finansı VakıfBank tarım üye işyerlerinde yapacağınız alışverişlerinizde hasat vakti gelince ödeyip indirimli faiz oranları ve pek çok avantajları değerlendirip nakit ihtiyaçlarınızda limitiniz dahilinde kredi kullanabilirsiniz. Avantajlı alışveriş ile akaryakıt, gübre, yem vs. ihtiyaçlarınızda hasat dönemi ödeme gibi seçeneklerle harcama yapabilirsiniz. Kartınıza tanımlı nakit kredi kullanma ile ATM, PTT ATM’leri ve VakıfBank Şubeleri ve internet şubesi üzerinden kart limitiniz dahilinde nakit kredi kullanma. Birçok ödeme yöntemi ile borcunuzu ödeyebilirsiniz.

TarımKart İçin Gerekenler

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Tarımsal faaliyete ilişkin güncel belgeler

Nereden Başvurabilirim ?

 • VakıfBank şubelerinden belgelerinizle başvurabilirsiniz.
 • TARIM yazıp TC Kimlik numaranızı 5724’e SMS ile gönderip başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • 444 0 724 numaralı VakıfBank Çağrı Merkezini arayarak başvuru yapabilirsiniz.
 • VakıfBank İnternet şubesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.