Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

VakıfBank TarımKart

Ülkemizin geçim kaynaklarının büyük bir payını tarım oluşturmaktadır. Her sektörde olduğu gibi tarım da günümüze ayak uydurmak zorunda olan bir alandır. Zamana ayak uydurma gibi birçok sebepten ötürü tarımla uğraşanlar zaman zaman zorlanabilmektedir. Bu durumlarda VakıfBank’ın sunduğu bir kredi kartı olan VakıfBank TarımKart, birçok avantajı ile tarımsal üreticiyi rahatlatmayı hedeflemektedir.

VakıfBank TarımKart

VakıfBank TarımKart ile tarımsal üretici faaliyetleri sırasında ihtiyaç duyduğu giderlerin finansını kontrol edebilir, VakıfBank’ın anlaşmalı olduğu tarım üye iş yerlerinden yapacağı alışverişlerde ödemesiz dönem ve indirimli faiz oranı gibi pek çok avantajdan yararlanabilmektedir. VakıfBank TarımKart ile tarımsal üretici, nakit ihtiyaçları için nakit çekim limiti dahilinde nakit kredi kullanabilmektedir.

VakıfBank TarımKart’ın Avantajları

Yukarıda bahsedildiği gibi, tarımsal üreticinin alanı ne olursa olsun, zorda kalmadan üretim yapabilmesi için VakıfBank TarımKart birçok avantajı ile üreticiye yardımcı olmaktadır. Bu avantajları hasat dönemine uygun vade, avantajlı alışveriş imkanı, karta tanımlı nakit kredi kullanma, fatura ve primleri hasat zamanına erteleme, asgari ödeme imkanı, ek kart hizmeti, hesap özeti ve borç bilgilendirmesi, farklı noktalardan borç sorgulama ve ödeme şeklinde sıralayabiliriz.

Hasat Dönemine Uygun Vade

Hasat dönemi tarımsal üretici için zor bir dönemdir ve beklenmeyen maddi bir dalgalanma üreticiyi zora sokabilir. Bu yüzden VakıfBank TarımKart kullanıcıları ödeme tarihlerini hasat dönemine göre ayarlayıp kendileri belirleyebilirler. Bu sayede belirlenen zamana kadarki tüm alışverişler, nakit harcamaları yılda bir kere ödenir. Tarımsal üretici de buna göre hesabını yapar ve üretim aşamasında ürünlerine odaklanabilir.

Avantajlı Alışveriş İmkanı

VakıfBank TarımKart sahipleri VakıfBank tarım üye iş yerlerinden yapacağı akaryakıt, gübre, yem, zirai ilaç, tohum, tarımsal ekipman gibi tarımsal girdiler ile ilgili harcamalarda 6 aya kadar faizsiz alışveriş imkanından yararlanabilmektedir. Bu sayede ödemeler vade yerine taksit ile yapılabilir ve fazla ödeme yapmak zorunda kalınmaz.

Karta Tanımlı Nakit Kredi Kullanma

Planlanmayan harcamalar herkesin başına gelebilir. VakıfBank TarımKart sahibi tarımsal üretici, bu gibi durumlarda VakıfBank TarımKart kredi kartı ile VakıfBank ATM ve şubelerinden, internet Şubesi ve 444 07 24 numaralı Çağrı Merkezi’nden, yurt içi diğer banka ATM ve PTT ATM’lerinden limiti dahilinde nakit kredi kullanabilmektedir. Bu sayede o anki olumsuz durumla başa çıkılıp üretime olumsuz yansımasına engel olunmuş olunur.

Fatura ve Primleri Hasat Zamanına Erteleme

Hasat dönemine uygun vadede olduğu gibi SGK, BAĞKUR primleri, elektrik, telefon, su gibi fatura ödemeleri hasat zamanına ertelenebilir. Bunun için ödemeler VakıfBank TarımKart düzenli ödemeye verilmelidir.

Asgari Ödeme İmkanı

Tarımsal üreticiyi sıkmak istemeyen VakıfBank, borçların asgarisini ödeyerek kartı kullanmaya devam edebilmeye izin vermektedir. Kullanıcı isterse borçlarını erken de ödeyebilir. VakıfBank bu konuda müşterilerinden yana olup ödemeler konusunda bir esneklik sağlamaktadır.

Ek Kart Hizmeti

Birçok kredi kartında bulunan ek kart hizmeti VakıfBank TarımKart için de geçerli olup aile, yakın veya çalışanlar adına çıkarılabilir. Bu sayede ödemeleri tek bir yerden kontrol ederek fazla harcamaları kısıtlayabilirsiniz.

Hesap Özeti ve Borç Bilgilendirmesi

Aylık yapılan harcamalar büyük unsurlar yok sayılırsa genellikle birbirine benzer olmaktadır. VakıfBank TarımKart kullanıcılarına gönderilen ekstreler ile olağan harcamaları dışında bir harcama yapılmış mı kontrol edebilmektedirler. Ayrıca VakıfBank TarımKart kullanıcıları, ekstre gelmeden önce de belirli aralıklarla borçları hakkında bilgilendirme alabilme imkanına da sahiptir.

VakıfBank TarımKart borç bilgileri hesap özeti bilgilendirmesi, ekstre, internet bankacılığı, 444 07 24 Çağrı Merkezi, VakıfBank ATM, VakıfBank Şubeleri, SMS gibi kanallar aracılığı ile öğrenilebilmektedir. SMS ile öğrenebilmek için TKBORC yazıp bir boşluk bırakarak kartın son 6 hanesini yazarak 5724’e kısa mesaj olarak gönderilmesi gerekmektedir.

VakıfBank TarımKart’a Başvurmak

İstenen Belgeler

VakıfBank TarımKart’a başvurmak için nüfus cüzdanı fotokopisi ve tarımsal faaliyete ilişkin güncel belgeler istenmektedir. Ayriyeten istenebilecek belgeler olup bunlar istenildiği durumlarda başvuran kişiye belirtilmektedir.

Başvuru

  • VakıfBank TarımKart sahibi olmak için en yakın VakıfBank şubesine başvurada bulunanabilirsiniz.

En Yakın VakıfBank Şubesini Öğrenmek için TIKLAYINIZ!

  • VakıfBank TarımKart’a kısa mesaj ile başvurabilirsiniz. Bunun için TARIM yazıp bir boşluk bırakarak TC Kimlik numaranızı 5724‘e kısa mesaj ile göndermeniz gerekmetedir.
  • Ve son olarak, internet üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

VakıfBank TarımKart’a İnternet Üzerinden Başvuruda Bulunmak için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.