Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik

İstediğiniz zaman başlayabileceğiniz bir yatırım ve tasarruf planı ile uzun çalışma döneminizdeki hayat standartlarınıza emeklilik sonrasında devam edin. Herhangi bir meslek farketmeksizin bir meslek sahibi veya sosyal güvenlik kurumuna bağlı olma şartı aranmadan, 18 yaşının üzerindeki herkes katılabilir. Biz de bu yazımızda Yapı Kredi Bireysel Emeklilik hakkında bilgi vereceğiz.

Bireysel Emeklilik Planı İçin Ne kadar Katkı Payı Ödenmelidir?

Emeklilik durumunuzdaki beklentilerinize göre şu anki mevcut geliriniz hesaplanarak size en uygun ödeme planı seçilir. Bu plana göre aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak ödeyebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik İçin Devlet Katkısı

Bireysel Emeklilik hesabınız için seçtiğiniz katkı payı ödeme planına devlet tarafından %25 oranında eklenen tutardır.

100 TL – 125 TL, 200 TL – 250 TL, 500 TL – 625 TL olur.

Bireysel Emeklilik Hesabınızda Birikimler Nasıl Değerlendirilir?

Bireysel Emeklilik hesabınız yatırım fonlarında değerlendirilir. Bu yatırım fonları portföy yönetim uzmanları tarafından yönetilir. İhtiyaç ve beklentilerinize en uygun şekilde gerçekleştirilir.

Ne Zaman Emekli Olabilirsiniz?

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik başlangıcından itibaren en az on yıl olmak kaydıyla en erken 56 yaşını tamamladığınızda emekliliğinize başlamaya hak kazanırsınız. Emekliliğinize başladıktan sonra sizin tercihinize bağlı olarak birikiminiz tamamının ödenmesini isteyebilir veya gelir sigortası kapsamında maaş olarak talep edebilirsiniz. Yapı Kredi Bireysel Emeklilik çeşitlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik

1. Anlaşmalı Sağlık Kurumlarında İndirim

Herhangi bir sağlık sorununda anlaşmalı olduğumuz sağlık kurumlarından size özel indirimli fiyatlarla yararlanabilirsiniz.

2. Asistan Hizmetleri

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik başvurunuz onaylandıktan sonra 7/24 tıbbi danışma hizmeti, eve doktorlu ambulans gönderimi, ameliyat sonrası bakıcı hizmeti, doğum sonrası bakım hizmeti, şehiriçi ve şehirdışı sağlık kurumları arası hasta nakilleri, ilaç/tıbbi sarf malzemeleri gönderimi gibi birçok hizmetten faydalanabilirsiniz.

3. 7/24 Tıbbi Danışma Hizmeti

Sağlık problemleriniz konusunda danışman doktordan 7/24 bilgi alabilirsiniz. Danışman doktor, karşılaştığınız sağlık sorunları ile ilgili almanız gereken önlemler hakkında tavsiyede bulunur. Ancak sağlık sorununuz ile ilgili herhangi bir tanı koyup ilaç öneremez. Bu gibi durumlarda gerekli bulursa acil tıbbi müdahale için sağlık kurumlarına yönlendirir.

4. Eve Doktorlu Ambulans Gönderimi

Yaralanma veya hastalanma gibi ciddi sağlık sorunlarında, danışman doktorun yardımıyla en yakınınızdaki tam teşekküllü hastaneye doktorlu ambulans ile ücretsiz olarak nakil edilirsiniz. Karar verme yetiniz yerinde değil ise hastane seçimi konusunda yakınınız istekleri danışman doktor tarafından dikkate alınacaktır.

5. Ameliyat Sonrası Bakıcı Hizmeti

Ameliyat sonrası gerektiği takdirde evde bakım hizmetlerinizi gerçekleştirmek üzere 2 günlüğüne bakıcı gönderimi sağlanır ve bakıcı ücreti, Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. tarafından karşılanır.

6. Doğum Sonrası Bakım Hizmeti

Doğum yapan anneye destek amaçlı, doğum sonrası anneye yardımcı olmak için 1 günlüğüne bakıcı sağlanır ve bakıcı ücreti, Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. tarafından karşılanır.

7. Bir Sağlık Kurumundan Diğerine Şehiriçi Nakil

Aynı Şehir içindeki bir sağlık kurumuna, gerektiği takdirde tıbbi gözetim altında ambulans ile nakil işlemi gerçekleştirilir. Oluşan ücretler tarafınızca ödenir.

8. Şehirlerarası Nakil

Sağlık durumunuz başka bir şehirdeki hastaneye nakil gerektiriyorsa, bu nakil işlemi sağlık durumunuza en uygun ve en iyi donanımlı sağlık kurumuna, eğer gerekliyse tıbbi gözetim altında en uygun şekilde gerçekleştirir. Nakil işlemlerine ait ödeme tarafınızca karşılanır.

9. Eve Hemşire Gönderimi

Sağlık durumunuz için gerekli olduğu takdirde serum, iğne vb. konularda yardımcı olması üzere hemşire gönderimi sağlanır. Bu işlemle ilgili oluşacak tüm masraflar tarafınızca karşılanır.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Başvurusu

Bireysel Emekliliğe sahip olabilmek oldukça hızlı ve kolay bunun için herhangi bir Yapı Kredi Şubesine gidebilirsiniz. Ayrıca, Yapı Kredi Bankası’nın Bankacılık kanallarından Yapı Kredi Bireysel Emeklilik başvurusunda bulunabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.