Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Yapı Kredi Esnaf Kredisi

Esnaf ve KOBİ’lere uygun birçok bankacılık hizmeti ve destek paketi sunan bankalarımız arasında yer alan Yapı Kredi Bankası, YapıKrediKOBİ ile ihtiyacı olan küçük ve orta ölçekli işletmelerle esnafımızın yardımına koşuyor. Bankanın sağlamış olduğu destekler neler? Hangi oranlar ve vade ile kredi veriyor aşağıdaki yazımızda ayrıntılı şekilde bulabilirsiniz.

Yapı Kredi birçok sektöre uygun ödeme koşullarını barındıran kredi seçenekleri sunmaktadır.

Esnaf Kredisi

Nakit Destek Kredisi isimli kredi ile esnaf ve KOBİ’lerin kısa veya orta vadeli nakit ihtiyaçlarını karşılamak için uygun faiz oranları ve ödeme koşulları ile finansman sağlanmaktadır. Ödemelerinizi ister ayda bir istersenizde 3 veya 6 ayda bir yapabilirsiniz. İşletmenizin nakit akışına uygun olarak seçeceğiniz ödeme sürelerine ek olarak bir defaya mahsus ödemenizi 6 aya kadar ödemesiz kullanabilirsiniz. Nakit Destek Kredisi verdiği kredi için herhangi bir üst limit belirlememiştir ancak kullanacağınız kredi için maksimum vade süresi 36 ay yani 3 yıldır. 40,000 TL’ye kadar olan finansman ihtiyaçlarınız için 18 ay vadeli Nakit Destek Kredisi için internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurabilir veya 4410’a kısa mesaj göndererek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Diğer ihtiyaç kredisi seçenekleri için size en yakın Yapı Kredi Şubesi’ne gidebilirsiniz.

Makine Donanım Kredisi

İşletmenizin faaliyet gösterdiği sektör gözetmeksizin KOBİ’lerin 0 veya 2. el makine, ekipman ve donanım gibi malzemeleri almalarına yardımcı olan kredi türüdür.  Ödemelerinizi aylık olarak yapabildiğiniz gibi 3 yada 6 ayda bir yapabilirsiniz ve yine 6 ay ödemesiz dönemden faydalanabilirsiniz. Makine Donanım Kredisi 60 ay yani 5 yıla kadar vade imkanı sağlamaktadır. Kredi miktarı ise alacağınız ürünün KDV hariç fatura tutarı kadar verilmektedir.

İmalat Destek Programı

Kredi haricinde eğitim ve hibe programları danışmanlığı gibi özelliklerde bulunan bu pakette işletmeniz için gereken finans desteğini bulabilir ve size özel olarak sunulan ödemesiz dönem imkanından faydalanabilirsiniz. Destek paketinin sağladığı kredi imkanları aşağıdadır.

Yatırım Destek Kredisi ile işletmenizin bulunduğu sektörün nakit nakit getirisine uygun 60 ay vade ve size özel düzenlenecek ödemesiz dönem seçeneği ile alacağınız ekipmanın %80’ine kadar kredi imkanı sağlamaktadır.

AR-GE ve İnovasyon Destek Kredisi ödemesiz dönem ve 36 ay maksimum vade özellikleri ile AR-GE hibe programlarından hibe almaya hak kazandığınız yada AR-GE yatırımlarınızı belgelediğiniz takdirde projenizin %80’ine kadar kredi desteği sağlanmaktadır.

Fuar ve Sergi Katılım Destek Kredisi ise firmanızın yurt içi ve yurt dışı fuar, sergi gibi alanlarda kendini tanıtması için sağlanan kredi desteğidir. 12 aya varan vade seçenekleri ile 50,000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz.

Ofis ve Ekipman Kredisi sayesinde ofisinize yeni ekipman satın almak veya var olan ekipmanları yenilemek için 24 ay yani 2 yıl vade ile 30,000 TL üst limitine kadar kredi verilmektedir.

Araç ve Filo Kredisi ise 36 aya kadar kredi imkanı ile alacağınız veya yenileyeceğiniz araç veya filo için araç tutarı kadar finansman desteği sağlamaktadır.

Dönemsel Çalışan Kredisi ürün geliştirme faaliyetleri sırasında dışarıdan sağlayacağınız proje bazlı çalışanlar için Taşeron Firma İşçi Alım Anlaşması ile kullanabileceğiniz 100,000 TL üst limitli ve 12 ay vadeli kredi kullanabilirsiniz.

Fikir Benim Kredisi ise patenti sizde olan veya patentini aldığınız projelere toplam masrafın %100’üne kadar sağlanan kredi imkanıdır. Maksimum kredi tutarı olarak 35,000 TL üst limit belirlenmiştir. Vade süresi ise 12 aydır.

İmalat Destek Programı kapsamındaki kredi ürünlerini kullanmanız dahilinde ticari faaliyetlerinizde size yardımcı olacak bankacılık ürünlerinden indirimli olarak yararlanabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için size en yakın Yapı Kredi Şubesi’ne gidebilir veya internet sitesi üzerinden formu doldurarak müşteri temsilcisinin sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Ödemesi Kolay Turizm Kredisi

Turizm sektöründe gelir durumunuzun sezonluk olarak değişmesine bağlı olarak uygun ödeme koşulları sunan kredi türüdür. Ödemelerinizi her yıl en az  4 taksit olacak şekilde esnek bir plana göre yapabilirsiniz. Dilerseniz ayda bir dilerseniz 3 ayda bir ödeme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. 36 ay yani 3 yıl olarak belirlenen maksimum vade süresi ile Ödemesi Kolay Turizm Kredisi için kullanacağınız kredi miktarında herhangi bir üst limit belirlenmemiştir. Bu kredi ile ilgili tüm bilgileri banka şubelerinden alabilirsiniz.

Sezona Hazırlık Turizm Kredisi

Turizm sektöründe faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmelerimizin sezon öncesinde yapacakları bakım ve tadilat çalışmalarında gerekli maddi ihtiyacı sağlamak için verilen kredi türüdür. Ödemelerinizi ayda bir yapabileceğiniz gibi 3 yada  6 ayda bir de gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca 6 ay ödemesiz dönem imkanından faydalanarak ilk 6 ay kredi ödemesi gerçekleştirmezsiniz.

Bu kredi türünde herhangi bir üst limit belirlenmemiş iken vade süresi için 36 ay yani 3 yıl maksimum limit belirlenmiştir.

Kadın Girişimci Kredisi

Bu kredi desteğinden faydalanabilmek için yalnızca gerçek kişi kadın tacir olmalı yada en az %51 hissesinin kadın ortağa ait olduğu firmalardan olmanız gerekmektedir. Ayrıca kullanacağınız kredide banka dosya masrafının yarısını indirim yaparak sizden almıyor.

Üst limiti bulunmayan kredide 36 ay yani 3 yıla kadar vade imkanı sunulurken ödeme seçeneklerinde ise dilerseniz aydan aya eşit taksitlerle ödeyebilir yada işletmenizin nakit akışına uygun olarak 3 yada 6 ayda bir ödeme kolaylığından faydalanabilirsiniz. Ayrıca banka 3 aya kadar ödemesiz dönem özelliği sunmaktadır. Nakit akışınızın azaldığı dönemlerde kredi ödemelerinizi 3 ay erteleyebilirsiniz.

Taşıt Kredisi

Esnaf ve KOBİ’lerin ticari yada binek araç alımlarında sağlanan kredidir. Yapı Kredi alacağınız aracın anahtar teslim fiyatının %80’ine kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Araç rehin alınarak eşit taksitlerle kredinizi kullanabilirsiniz. Kredi için verilen maksimum vade süresi 48 ay yani 4 yıl olarak belirlenmiştir. Size özel taşıt kredisi imkanlarından ve işletmenize özel sunulacak oranlardan faydalanmak için banka şubesine başvurabilirsiniz.

Taksi Kredisi

Yeni alacağınız ticari araç için veya taksi plakası sahibi iseniz ihtiyacınız olan nakit için karşılayabileceğiniz kredi türüdür. Vade süresi kredi kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir. Kredinizi ticari araç yenileme için kullanacaksanız vade süresi maksimum 48 ay yani 4 yıl olurken, kredinizi nakit ihtiyaçlarınız için kullanmanız halinde vade süresi 36 ay yani 3 yıl olarak belirlenmiştir. Bu kredi için araç rehni veya ek teminat alınabilir. Kullanacağınız kredi için yine kullanım amacına göre bir limit belirlenmiştir. Eğer yeni araç alımı yapacaksanız alacağınız aracın tamamına kredi kullanabilirsiniz. Ancak nakit ihtiyaçlarınız için kullanacağınız kredide üst limit olarak taksi plakasının anlık piyasa değerinin %30 kadarına kredi verilmektedir.

Franchising Kredileri

Ticari faaliyete bir franchising ile başlamak isteyen veya halihazırda bu sistemle bir işletme sahibi olan KOBİ müşterileri için sağlanan kredi desteğidir. Kredinizin üst limiti olarak yapacağınız masrafın %65’i kadar kredi imkanı verilmiştir. 36 ay yani 3 yıl olan vade süresine ek olarak ödemelerinizi aydan aya gerçekleştirebileceğiniz gibi 3 veya  6 ayda bir ödeme yapma imkanınız vardır. Ayrıca nakit akışınızın yetersiz olduğu dönemlerde 6 aya kadar ödemesiz seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

2B Arazi Kredisi

Orman vasfını yitirmiş veya orman alanları dışına çıkartılmış hazine arazileri alımlarınız için sağlanan kredi desteğidir. 2B Arazi Kredisi ile 120 ay yani 10 yıla kadar vadeli kredi kullanabilirsiniz. Ödemelerinizi ayda bir eşit taksitli yapabilir veya tarım işletmesi iseniz hasat döneminize uygun olarak  düzenleyebilirsiniz. Kredi miktarında herhangi bir üst limit bulunmamaktadır.

Diğer Nakit Krediler

Yapı Kredi Bankası işletmenizin ihtiyaçlarına uygun olarak ek kredi imkanları sağlamaktadır. İşletmenizin kısa dönem nakit ihtiyaçları için Borçlu Cari Hesap yada daha çok bilinen adıyla Rotatif Kredi bunlardan biridir. Bunlara ek olarak Spot Kredi, İskonto İştira Kredisi, Esnek Ticari Hesap ve Dövize Endeksli Kredi seçenekleri bulunmaktadır. İşletmenize uygun kredi seçenekleri için size en yakın Yapı Kredi Şubesine gidebilirsiniz.

Gayrinakdi Krediler

TL ve yabancı para birimi olarak sağlanan kredi türüdür. İşletmenizin bir işin ifası veya borç ödenmesi gibi durumlarda şahıs veya kuruluşlara karşı olan yükümlülüklerini yerine getirememeleri durumunda bankanın sizin yerinize bu ödemeleri gerçekleştirmesidir. Banka bu ödemeleri Geçici Teminat Mektubu, Avans Teminat Mektubu ve Kesin Teminat Mektubu gibi paketleri ile karşılar. Böylece işletmeniz için daha emin adımlar atabilirsiniz. Yabancı para birimi ile ise yurt dışı ticaret faaliyeti bulunan firmalara benzer çözümler sağlanmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.