Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Yapı Kredi Konut Kredisi

Sunduğu çeşitli konut kredisi avantajları ile müşterilerinin kolay bir şekilde ev sahibi olmalarını sağlayan, Yapı Kredi konut kredisi ile ilgili bilgi vereceğiz. Yapı Kredi konut kredisi ile siz de hayallerinizdeki eve rahat bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Yapı Kredi Konut Kredisi Nedir?

Yapı Kredi konut kredisinin müşterilerine sunduğu çeşitli avantajlar aşağıdaki gibidir;

 • Ailem Sağ olsun konut kredisine, ilk evine sahip olmak isteyen 18 yaşından yukarı herkes başvuruda bulunabilir. Anne ve babanın aldıkları gelir üzerine kurulmuş olan bu kredi türü ile, ödemeleri on yıla kadar varan vade seçeneği ile, bütçenize uygun bir şekilde düşük taksitlerle ve daha az peşinat ile yapabilirsiniz.
 • Yapı Kredi konut kredisine aynı zamanda yurt dışında yaşayan ve Türkiye’de ev sahibi olmak isteyen kişiler başvuruda bulunabilir.
 • Yapı Kredi ile alacağınız ev zamanı, yapmış olduğunuz harcamaları peşin olarak ödemeye gerek kalmadan, konut kredisi faiz oranları ile ihtiyaç kredisini kullanarak aylık ödemelerinize taksit olarak ekleyebilirsiniz. Böylece ödemelerinizi daha düşük faiz oranı ve taksitlerle yapmış olursunuz.
 • İndirimli konut kredisini kullanarak kredi faiz ücretinin bir hissesini önceden ödeyecek, böylece kredi faiz oranı indirimden yararlanacak ve aylık ödemelerinizi düşük taksitlerle yapmış olacaksınız.
 • Eğer almak istediğiniz konut için yeterli kadar peşinat sahibi değilseniz, mevcut olan evinizi teminat olarak koyabilir böylece evin değerinin % 100’üne kadar kredi sahibi olabilirsiniz.
 • Ev beraber taşıt kredisi ile arzu ettiğiniz eve istediğiniz kişiyle beraber sahip olabilirsiniz. Bunun için Yapı Kredi istediğiniz evi, beraber kredi kullanacağınız kişi ile ortak tapulu olarak satın alır. Böylece ödemeleri beraber yaparak her iki tarafın bütçesine katkıda bulunmuş olursunuz.
 • Eğer mevcut evinizi hemen yenilemek istiyorsanız, evinizin satışını beklemeden anında beğendiğiniz evin ekspertiz değerinin tamamına kredi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda mevcut eviniz satılmadığı sürece peşin ödeme yapmazsınız.
 • Gelirinizin aylık olarak değil de 2, 3, 5 aylık yani dönemsel olması, sizlerin Yapı Kredi konut kredisi sahibi olamamanız anlamına gelmez. Esnek ödeme planlarından yararlanarak siz de Yapı Kredi ile arzu ettiğiniz eve kolaca sahip olabilirsiniz.
 • Yapı Kredi taşıt kredisi sahibi olduğunuz zaman, Hayat Sigortası Mortgage’a da sahip olmuş olursunuz. Bu sigorta sayesinde hem evinizi hem de kredi ödemenizi garanti etmiş olursunuz.
 • Eğer önceden başka bir bankada konut krediniz varsa, istediğiniz takdirde kredinizi güncel vade ve faiz oranları ile birlikte Yapı Kredi’ye transfer ederek kapatabilirsiniz. Böylece kredinizi bütçenize uygun bir şekilde yeni ödeme planı ile tekrar başlatabilirsiniz.

Yapı Kredi Konut Kredisi Başvurusu

Siz de Yapı Kredi’nin sunduğu tüm bu avantajlardan yararlanmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken şey Yapı Kredi konut kredisi başvurusunda bulunmanızdır. Başvuru işlemini gereken bazı belgeler ile birlikte size en yakın olan Yapı Kredi şubesine giderek veya internet üzerinden hemen online olarak yapabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuruda bulunmak için aşağıda gördüğünüz linkin üzerine tıklayınız. Açılacak olan sayfada resimde gördüğünüz gibi gereken alanları doldurarak devam butonuna basınız. Böylece başvuru işleminizi tamamlamış olacaksınız. Başvurunuzun cevabı 24 saat içerisinde mesaj olarak size iletilecektir.

yapıkredi

Yapı Kredi Konut Kredisi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Başvuru İçin Gereken Belgeler

 • Tam olarak doldurulmuş başvuru formu
 • TC kimlik numarası, pasaport veya nüfus cüzdanı
 • Yaptığınız mesleğe göre çalıştığınız yerden gelir belgesi
 • İkamette olduğunuz yere dair belge ya da son üç aya ait olan elektrik, doğalgaz, telefon veya su faturası belgesi
 • Satın alacağınız konutun tapu fotokopisi

Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi konut kredisi hesaplama işlemini yaparak ödeyeceğiniz aylık, yıllık, toplam kredi miktarını, vade aralığını ve faiz oranlarını önceden inceleyebilir, böylece kredi tutarını bütçenize ayarlayarak gelecekte olası ödeme sıkıntılarının karşısına şimdiden geçmiş olursunuz. Hesaplama işlemini size en yakın olan Yapı Kredi şubesine giderek veya internet üzerinden hemen online olarak yapabilirsiniz. İnternet üzerinden hesaplama yapmak istiyorsanız aşağıda gördüğünüz linkin üzerine tıklayınız. Açılacak olan sayfada resimde gördüğünüz üzere müşteri tipini, kredi türünü, kampanya bölümünü, kredi vadesini ve kredi tutarını yazarak hesapla butonuna basınız. Böylece başvuru işleminizi tamamlamış olacaksınız.

yapıkredi (2)

Yapı Kredi konut kredisi ile ilgili herhangi bir sorunuz için, 444 0 444 ve 0850 222 0 444 Yapı Kredi çağrı merkezini arayıp sesli yanıt sistemi ile tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.