Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Yapı Kredi Kredi Hesaplama

Günümüzde bankacılık işlemleri geleneksel şube bankacılığından internet bankacılığına doğru bir değişim çabası içerisindedir. İnternet bankacılığının geleneksel şube bankacılığından avantajlı olduğu noktalara değinecek olursak öncelikle işlem yapma kolaylığını ele alabiliriz. Geleneksel şube bankacılığında şube içinden yapılan işlemler yoğun talep nedeni ile olması gerekenden çok daha uzun işlem süresini kapsamaktadır. Örnek vermek gerekirse bir kredi başvurusu yapmak istediğinizde geleneksel şube bankacılığında öncelikle bir sıra numarası alarak size tahsis edilmiş sıra numarasının gelmesini beklemeniz gerekecektir. Sonrasında ise şube içerisinde bulunan size yardımcı olmak isteyen uzmanlar ile gerekli kredi ihtiyacınızı belirleyip ihtiyacınız olan kredi miktarı üzerinden eğer bu kredi miktarını almanızda bir risk görülmez ise ödeme planlarınızı belirlemeniz gerekecektir. Tüm koşullar sağlanıyor ve ödeme planı sizin planlarınız doğrultusunda oluşturulabildiyse kredi talebiniz onaylanıp ihtiyacınız olan kredi tutarına size uygun olan ödeme planları ile sahip olmuş oluyorsunuz.

İnternet bankacılığında ise bu durum herhangi bir sıra beklemeksizin başvuru yapmak istediğiniz bankanın internet sitesi üzerinden tarayıcınız vasıtası ile ihtiyacınız olan kredi türünü, ödeme planınızı ve vade zamanını belirleyip çok kısa bir süre içerisinde geleneksel şube bankacılığından yapmış olduğunuz işlemleri gerçekleştirebilmektesiniz. Siz de şube bankacılığı yerine internet bankacılığı uygulamalarından yararlanmak ve bu uygulamaları Yapı Kredi Bankası internet sitesi üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz. Sizlere bu işlemleri Yapı Kredi kredi hesaplama uygulaması üzerinden nasıl gerçekleştirebileceğiniz hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Yapı Kredi Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası’ndan ihtiyacımız olan kredi doğrultusunda Yapı Kredi kredi hesaplama yapmak istediğimizde öncelikle tarayıcınızdan Yapı Kredi Bankası’nın sitesine giriş yapmanız gerekecektir. Sizlere Yapı Kredi kredi hesaplamayı kısaltmak adına yazımızın sonunda bu siteye doğrudan ulaşım linki vereceğiz. Yapı Kredi kredi hesaplama sayfasına ulaşımı sağladıktan sonra 1 numaralı alanda “Bireysel” “Ticari” seçeneklerinden size uygun olan müşteri seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Yapı Kredi kredi hesaplamada sonraki adımlar seçmiş olduğunuz müşteri seçeneğine göre farklılık göstermektedir. Sizlere bunlardan da bahsedeceğiz. 2 numaralı kutucuğa geçiş yaptığımızda 1 numaralı kutucukta müşteri seçeneğini “Bireysel” seçtiyseniz 2 numaralı kutucukta bizi “Ferdi”, “Konut” ve “Taşıt” seçenekleri, eğer 1 numaralı seçenekte müşteri kısmını ticari seçmiş olursanız “Taşıt” ve “Ticari” seçenekleri karşımıza çıkacaktır. Öncelikle Yapı Kredi kredi hesaplamada bireysel müşteri seçeneği üzerinden gidecek olursak 2 numaralı alanda “Ferdi” opsiyonunu seçmemiz doğrultusunda 3 numaralı alanda bizi “Bankacının kredisi”, “Çağrı merkezinden anında kredi”, “Düşük faizli ve komisyonlu kredi”, “Emekli maaş müşterilerimize özel kredi”, “İnternetten alınan kredi”, “Kamu personeline özel kredi” ve “Maaş müşterilerine özel kredi” seçenekleri karşımıza çıkmaktadır. Eğer 2 numaralı kutucukta “Konut” seçeneği seçilmiş ise 3 numaralı alanda karşımıza sadece “Konut” kredisi seçeneği çıkmış olacaktır. Bireysel müşterilere sunulan son kredi türü ise 2 numaralı alanda bulunan “Taşıt” kredisi türüdür. 2 numaralı alanda bu kredi türü seçildikten sonra 3 numaralı alanda ihtiyacımız olan otomobil markasını seçip kredi işlemimizi bir sonraki aşamaya taşımamız gerekecektir.

Yapı Kredi kredi hesaplamada 1 numaralı alanda bireysel değil de ticari seçeneği bizim ihtiyacımız olan kredi türünü oluşturmamızda doğru profil ise 2 numaralı alanda bizleri “Taşıt” ve “Ticari” olarak 2 kredi türü karşılayacaktır. Bunlardan “Taşıt” seçeneği seçilmiş olursa 3 numaralı alanda yine ihtiyacımız olan otomobil markasını seçmemiz gerekmektedir. Fakat 2 numaralı alanda “Ticari” seçeneği seçilmiş olur ise bizleri “Kampanyalı taksitli ticari kredi”, “KOBİ kredi şimdi” ve “Üyelere özel kredi” seçenekleri karşılayacaktır. 3 numaralı alana kadar ihtiyacımız doğrultusunda seçeneklerimizi girdikten sonra 4 numaralı alanda “Kredi vadesi (Ay)” cetveli üzerinden ödeme planlarımız doğrultusunda bize uygun olan vade süresini ay cinsinden belirlememiz gerekmektedir. 5 numaralı alana geldiğimizde ise ihtiyacımız doğrultusunda “Kredi tutarı (TL)” cetveli üzerinden başvuracağımız kredi miktarını belirlememiz gerekmektedir. Son olarak girilen bütün bilgiler kontrol edildiğinde bir yanlışlık olduğunu düşünüp tekrardan bu bilgileri düzenlemek istiyorsanız 6 numaralı kutuya tıklayıp seçimleri temizleyebilirsiniz. Girilen bilgiler ihtiyacınız doğrultusunda doğru ve eksiksiz girildiyse 7 numaralı kutucuğu tıklayıp Yapı Kredi kredi hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.