Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Yapı Kredi Motosiklet Kredisi

Yapı Kredi Bankası tarafından verilen bir hizmet olan Yapı Kredi Motosiklet Kredisi, aynı zamanda Yapı Kredi Bankası tarafından verilen sembolik adı ile Trafikte Zaman Harcatmayan Kredi’dir. Motosiklet almak isteyen fakat bunun için elinde yeterli miktarda nakdi bulunmayan kişiler için biçilmiş kaftan olan bu kredi sayesinde isteyen herkes hayalindeki motosiklete kavuşabilecek. Trafikte zaman harcamayı sevmeyen bu sebeple trafiği arasından sıyrılıp geçmek isteyen kişilere yani özgürlük tutkunlarına Yapı Kredi Motosiklet Kredisi veriyor.

Motosiklet Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Yapı Kredi Motosiklet Kredisi birçok farklı özelliğe sahiptir. Sıfır kilometre ya da ikinci el bir motosiklet almak istediğiniz taktirde tek seferde 1.000 TL ve üzerinde kredi almanız bu kredi sayesinde mümkün bir hale gelecektir. Almış olduğunuz ya da alacağınız bu krediyi, sıfır kilometre yani ilk elden olan motosikletler ve ikinci el yani daha önce kullanılmış olan motosikletler için 36 aya kadar varan vadeler ile birlikte bütçenizi zorlamanıza gerek kalmadan, oldukça kolay bir şekilde geri ödeme fırsatını yakalarsınız.

Geri ödeme tutarları ile birlikte geri ödeme aralıklarını kendi ihtiyacınıza göre kendinizin belirleyebileceği oldukça esnek bir geri ödeme sistemi Yapı Kredi tarafından müşterilerine sunulmaktadır. Bu sisteme Esnek Geri Ödeme Modeli adı da verilmektedir. Esnek Geri Ödeme Modeli sayesinde Yapı Kredi Motosiklet Kredisi almak oldukça cazip bir hal alıyor!

Üstelik dilediğiniz yerden alacağınız sıfır kilometre motosiklet araçları için Katma Değer Vergisi ve Özel Tüketim Vergisi dahil fiyatı yüzde ellisine ve ikinci el motosiklet araçları için de bir yaşa kadar kredi alabilme imkanınız bulunmaktadır. Yani herhangi bir markaya ait herhangi bir model motosikleti KDV ve ÖTV dahil bir şekilde sahip olduğu fiyatın yarısını kendi imkanlarınızla yarısını da Yapı Kredi tarafından sunulmakta olan Motosiklet Kredisi ile birlikte ödeyebilirsiniz. İkinci el araçlarda ise bir yaşını geçmiş olan motosikletler için ne yazık ki Yapı Kredi tarafından Motosiklet Vergisi verilemiyor.

Bununla birlikte Yapı Kredi Motosiklet Kredisi alan kişiler istedikleri zaman ara ödemelerde bulunabilir. Esnek geri ödeme modeli sayesinde bu tür bir ödeme imkanı da mümkündür. Bu da motosiklet almak isteyen kişilere büyük bir imkan verir. Yapı Kredi Bankası’nın çeşitli firmalar ile yapmış olduğu iş birliği sayesinde uygulanmakta olan Motosiklet Kredisi kampanyaları sayesinde uygun faiz oranları ve vadelerden yararlanmanız mümkündür.

Yapı Kredi Motosiklet Kredisi ile ilgili olarak Yapı Kredi Bankası tarafından yapılmış olan marka bazlı çalışmaları öğrenmek için Yapı Kredi Şubelerine gidebilir ve bu konu hakkında detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Ne Kadar Taksit Ödenir?

Yapı Kredi Motosiklet Kredisi ile ilgili olarak ücret ve faizlerini öğrenmek için yazımızın sonunda yer alan linke tıklayabilir ve bu bilgileri doğrudan Yapı Kredi Faiz ve ücretler sayfası üzerinden elde edebilirsiniz.

Bununla birlikte Yapı Kredi Bankası resmi internet sitesinde yer alan Hesaplama Araçları ile birlikte ne kadar taksit ödeyeceğinizi de öğrenebilirsiniz. Bunun için de aşağıda yer alan bağlantıya tıklamanız gerekiyor.

Yapı Kredi Bankası Hesaplama Araçlarını kullanabilmek için, öncelikle müşteri tipini seçmeli ardından kredi türünü belirlemeli ve beraberinde kampanya kısmında yer alan markalardan birini seçmelisiniz. Böylece kredi vadesini ay olarak yazabilir ve kredi tutarını da TL cinsinden yazarak “Hesapla” butonuna basabilirsiniz. Bu şekilde Yapı Kredi Motor Kredisi kapsamında ödemeniz gereken taksitleri hesap edebilirsiniz.

Kredi geri ödemelerini isterseniz Otomatik Ödeme Talimatı vererek de gerçekleştirebilirsiniz. bununla birlikte 444 0 444 ve 0 850 222 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı numaralarını arayabilir, Yapı Kredi İnternet Şubesi’ne yapı kredi resmi sitesi üzerinden girebilir, Yapı Kredi ATM’leri üzerinden ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte bu ödemelerinizden World puan kazanabileceğinizi de unutmayın! Kazanacağınız World Puanlar ile birlikte 130.000’den fazla Worl Üye İş yerinde bu puanları dilediğinizce harcayabilir, para yerine kullanabilirsiniz.

Motosiklet Kredisi’ne Nasıl Başvurulur?

Yapı Kredi Motosiklet Kredisi’ne başvurmak isteyen kişilerin aşağıda yer alan belgeler ve bu belgelerin asıllarını yanında götürmek üzere en yakın Yapı Kredi şubesine gitmeleri gerekmektedir. Motosiklet Kredisi’ne internet üzerinden ya da Telefon Bankacılığı gibi yollarla başvurulamaz.

Yapı Kredi Motosiklet Kredisi başvurusu için gereken belgelere gelecek olursak bu konuda dikkat edilmesi gereken şeyin aşağıda yer alan belgelerin hep asıllarının hem de bir adet kopyasının Yapı Kredi Motosiklet Kredisi başvurusu esnasında yanınızda bulundurmanız olduğunu da belirtelim.

Yapı Kredi Motosiklet Kredisi Başvurusu İçin Gereken Belgeler

Yapı Kredi Motosiklet Kredisine başvuru sırasında başvuru sahibinin ya da varsa kefilin nüfus cüzdanı, yine aynı şekilde başvuran kişinin ya da varsa kefilin gelir belgesi gerekiyor. Burada bir parantez açmamız gerek. Ücretli çalışanlar gelir belgesi olarak son maaş bordrosunun bir fotokopisini, serbest meslek sahipleri ise gelir belgesi için son vergi levhasının bir adet fotokopisini getirmelidir.

Yapı Kredi Motosiklet Kredisi başvurusu eğer sıfır kilometre bir motosiklet için yapılıyorsa, ilgili şirketin vereceği fiyat teklifinin yani proforma faturasının ve asıl faturanın da kredi başvuru esnasında krediye başvuran kişinin yanında olması gerekiyor.

Bununla birlikte ikinci el bir motosiklet için kredi başvurusunda bulunan biri beraberinde araca ait ruhsatı ve en fazla on beş gün önce satın alınmış olan araçlar için noter tarafından düzenlenmiş olan alım satım sözleşmesini götürmelidir.

Abonelik gerektiren su, doğalgaz, telefon ve elektrik gibi hizmet ya da hizmetlere ilişkin işlem tarihinden geriye dönük bir şekilde üç ay içinde ve müşterinin adına düzenlenmiş olan bir faturanın aslı ya da üç ay içinde alınmış olan ikametgâh belgesi gereken belgeler arasındandır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken şey, adres paylaşım sisteminde adres bilgilerinin güncel olması durumunda bu maddede yer alan belgenin beyan edilmesine ihtiyaç olmadığıdır.

Yanında bu belgeler ile birlikte en yakın Yapı Kredi şubesine giderek Yapı Kredi Motosiklet Kredisi’ne başvuran kişilerin başvuruları başvurunun yapıldığı andan itibaren 24 saat içinde sonuçlanacaktır.

Bu konu ile ilgili olarak kafanıza takılan bir yer varsa, sorular sormak, daha fazla bilgi edinmek ve yardım almak istiyorsanız tek yapmanız gereken şey 0850 222 0 444 ya da 444 0 444 numaralı Yapı Kredi Telefon Bankacılığı üzerinden bireysel müşteri temsilcisine bağlanmaktır. Aramaktan çekinmeyin!

Yapı Kredi Bankası Faiz ve Ücretler sayfasına gitmek için buraya TIKLAYINIZ!

Yapı Kredi Bankası Hesaplama Araçların’na gitme için buraya TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.