Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Yapı Kredi Tarım Kredisi

Günümüzde nakit paraya ihtiyacımız olabilir. Büyük bakiyelere de ihtiyaç duyabiliriz. Böyle durumlarda kartımızın limiti yetmeyebilir. Kredi alma ihtiyacı duyabiliriz. Günümüzde birçok kredi vardır. Birçok kullanıcı kesimi için farklı krediler vardır. Günümüzde tarımla uğraşan kesim gelirleri az olduğu ve yılın belirli dönemlerinde gelir getirdiği için azalıyor. Çiftçiler için birçok özel kredi vardır farklı bankalar farklı fırsatlar sunarlar. Biz de bu yazımızda Yapı Kredi Tarım kredisinden bahsedeceğiz.

Yapı Kredi Tarım Kredisi Nedir?

Yapı Kredi tarım denince aklınıza sadece çiftçiler için kredi gelmesin tarım kendi içinde birçok sektörü vardır ve bunun için de Yapı Kredi Tarım kredisi ortaya çıkmıştır.

Tarımsal Üretim Kredisi

Yapı Kredi Tarım kredisi kapsamındaki Tarımsal üretim kredisi ekim-dikim, gübreleme, hasat, toplama dönemi için geçerli tüm finansal ihtiyaçların karşılanması amacı ile kullanılan kredidir. Hasat vaktinize göre geri ödeme yapabilir veya taksitli olarak ödeyebilirsiniz. 18 aya kadar vade sunulur.

Besicilik Kredisi

Yapı Kredi Tarım kredisi kapsamındaki bir diğer kredi olan Besicilik kredisi büyükbaş ve küçükbaş hayvanları yetiştirirken işletme masrafları yem, bakım, aşı, su ve elektrik gibi ihtiyaçların karşılanmaları sonucunda lazım olacak finansal ihtiyacı karşılamak için çekilen kredidir. Besi devrelerinizi  belirterek taksitli yapabilir veya tek seferde ödeyebilirsiniz. 12 aya kadar vade sunulur.

Süt Hayvancılığı İşletme Kredisi

Yapı Kredi Tarım kredisi kapsamındaki bu kredi, süt hayvanları için işletmelerinin yem, bakım, ilaç, aşılama, su elektrik ve benzer ihtiyaçların karşılanması için çekilen kredidir. Ödemelerinizi aylık, 3 ayda bir veya 6 ayda bir olarak ödeyebilirsiniz. 18 aya kadar vade sunulur.

Tarımsal Yatırım Kredisi

Tarım sektöründekileri üreticilerin kendilerini geliştirmek için işletmelerini restore etmek için yapacakları yatırımların yapıların inşası için çekilen kredidir. Esnek taksit fırsatları ile ödemenizi yapabilirsiniz. 60 aya kadar vade sunulur.

Hayvan Alım Kredisi

Yapı Kredi Tarım kredisi kapsamındaki bir diğer kredi de Hayvan alım kredisidir. Büyükbaş ve küçükbaş süt hayvanı toplu alımlarında çekilen kredi türüdür. 1, 3, 6 ve 12 aya kadar eşit taksitlere bölünerek ödeme yapılabilir. 60 aya kadar vade sunulur.

Seracılık Kredisi

Seracılık yani örtü altı üretim ile uğraşan üreticiler için yapılmış kredidir. Baştan kurulacak sera veya mevcut seraları restore etme amacı ile çekilen kredidir. 1, 3, 6 ve 12 aya kadar taksite bölünebilir taksitler eşit olmalıdır. 60 aya kadar vade sunulur.

 Traktör Kredisi

Traktör kredisi de Yapı Kredi Tarım kredisi kapsamındadır. 0 km ve 2. el traktör alımında kullanılan kredi türüdür. 1,3,6 ve 12 ayda bir olarak eşit taksitler halinde ödemenizi yapabilirsiniz. 36 aya kadar vade sunulur.

Sözleşmeli Tarım Kredisi

Bir firma adına sözleşmeli üretim yapan çiftçiler için gerekli işletme finansını sağlamak amacı ile kullanılan kredidir ve Yapı Kredi Tarım kredisi kapsamındadır. Hasat vakti veya ürün bedeli tahsilatınız göre vadelendirilebilir. 12 aya kadar vade sunulur

TMO Makbuz Senedi Kredileri

Toprak Mahsülleri Ofisi’ne verdiğiniz makbuz senedi verip aldığınız hububat ürünleri için kısa vadeli kredidir. Makbuzda ki belirlenen limit ve TMO’nun belirlediği vadeye kadar tek seferde veya taksitli olarak ödeyebilirsiniz. 10 aya kadar vade sunulur.

Tarım Makineleri Kredisi

Tarım faaliyetlerinde kullanılabilecek yeni araç, taşıt, ekipman ve donanım ihtiyaçlarınız için alınan kredidir. 1, 3, 6 ve 12 aya kadar eşit miktarlarda taksit ödeme şartı ile taksitlendirme yapılır. Hasat vaktinize göre de ödeme yapabilirsiniz. 60 aya kadar vade sunulur.

Ticari Taşıt Kredisi

Çiftçilerin tarımsal faaliyetlerinde kullanabileceği hafif  taşıtları ve benzeri taşıtlar için finansman desteği sağlayan kredidir. Taşıt rehin durumu ile 1, 3, 6 ve 12 aya kadar taksitler eşit olmak şartı ile taksitlendirir veya hasat vaktinize göre ödemenizi yapabilirsiniz. 60 aya kadar vade sunulur.

IPARD Proje Kredisi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından verilecek destekten faydalanmak için yatırım tutarını tamamen kredi ile karşılamak isteyen yatırımcıların kullandığı kredidir. 1, 3, 6 ve 12 aya kadar eşit taksitler halinde taksitlendirme yapılabilir veya hasat vaktinize göre ödemenizi seçebilirsiniz. 48 aya kadar vade sunulur.

Esnek Ticari Hesap

Yeterli miktarda bakiye olmasa bile belli bir limit sınırında kredi avantajlarını kullanabileceğiniz. Faturalarınızı ve düzenli ödemelerinizi gecikmeden ödeyebileceğiniz hesap türüdür.

Yapı Kredi Tarım Kredisi Başvurusu

  • Yapı Kredi Tarım kredisi başvurunuzu Yapı Kredi şubelerinden yapabilirsiniz.
  • Yapı Kredi Tarım kredisi başvurusu Yapı Kredi internet şubelerinden başvuru yapılabilir.
  • Yapı Kredi Tarım kredisi başvurusu hakkında 444 0 444 numaralı Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.