Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Yapı Kredi TMO Kart

Tarımsal üreticiler, ürünlerini yetiştirdikten sonra satmak için Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)’ne vermektedirler. Teslim ettikleri ürünlerin belli bir süre sonra bedelini ilgili aracı bankalar sayesinde almaktadırlar. Ödemenin bu aşamasında kolaylık ve avantaj sağlamak isteyen birçok banka, bir ticari kart olan TMO kartlarını tarımsal üreticilerin hizmetine sunmaktadır. Bu kartlardan birisi de Yapı Kredi TMO Kart’tır.

Yapı Kredi TMO Kart

Yapı Kredi TMO Kart ile ilgili bilgi vermeden önce Toprak Mahsulleri Ofisi’nin çalışma sistemi ile ilgili bilgi vermekte fayda var.

Toprak Mahsulleri Ofisi Nedir?

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin kuruluş amacı, üreticilerin ürettikleri üründen hak ettiklerini alabilmeleri için belirli bir fiyat standardı yakalamaya çalışan ve ürün fiyatlarının üreticiler açısından normalin altına düşmesini veya tüketiciler bakımından anormal derecede yükselmesini önlemek, bu ürünlerin piyasasını düzenleyici tedbirler almaktır. Tarımsal üreticilerin emeklerinin hak ettiği değere ulaşması adına Toprak Mahsulleri Ofisi’nin üreticinin iş hayatında önemli bir yeri vardır. Kısaca Toprak Mahsulleri Ofisi üreticinin hakkını savunduğu gibi her iki taraf için bir denge ortamı sağlamaya çalışmaktadır.

Yapı Kredi TMO Kart’ın Sağladığı Avantajlar

Bir ticari kart olan Yapı Kredi TMO Kart, tarımsal üreticilerin yukarıda çalışma sistemi bahsedilen Toprak Mahsulleri Ofisi’nden sattıkları ürünlerinin bedelini kredi kartı yoluyla alabildikleri bir karttır. Yapı Kredi TMO Kart ile Toprak Mahsulleri Ofisi’ne satılan ürünleri bedelleri normalden daha erken alınabilmektedir. Bu sayede tarımsal üretici kazancına erken ulaşır ve ödeme konusunda rahatlar. Yapı Kredi TMO Kart ile alınan ürün bedellerine Yapı Kredi ATM başta olmak üzere tüm ATM’lerden ilgili hesaptan ulaşılabilmekte olup para çekimi yapılabilmektedir.

En Yakın Yapı Kredi ATM’si için TIKLAYINIZ!

Yapı Kredi TMO Kart, aynı zamanda bir kimlik görevi de görmektedir. Standart bir kredi kartı mantığı gibi, kartın içinde tarımsal üretici ile ilgili birçok bilgi depolanabilmektedir. Bu sayede tarımsal üreticinin sadece ürün satımı değil birçok konuda bağlantılı olduğu Toprak Mahsulleri Ofisi’nde geçerli kimlik olarak kullanabilmektedir. Ayrıca normal bir kredi kartı gibi de kullanılabilmektedir. Nakit para taşımaya ihtiyaç duymadan uygun tüm iş yerlerinde alışveriş yapabilmektedir. Yapı Kredi TMO Kart ile Yapı Kredi bankamatik kartının sunduğu para çekme, para yatırma, havale vb. tüm hizmetlerden yararlanılabilmektedir.

Yapı Kredi TMO Kart Başvurusu

Yapı Kredi TMO Kartı’na başvuruda bulunmak için öncelikle Tarım Mahsulleri Ofisi üyesi olmak gerekmektedir. Tarım Mahsulleri Ofisi üyeleri tarımsal üreticiler, kart başvurusunda bulunmaları için Tarım Mahsulleri Ofisi’ne üye olunduğunu belirten bir belge, bir gelir belgesi ve nüfus cüzdanı gerekmektedir. Bunların dışında ek belge istenebilecek olup istenildiği takdir belirtilmektedir. Tüm gerekli belgeler ile en yakın Yapı Kredi şubesine gidilip başvuruda bulunulabilir. Detaylı bilgi almak için şubelere gidilebileceği gibi 444 0 448 veya 0850 222 0 448 numaralı telefonlardan da yararlanılabilir.

En Yakın Yapı Kredi Şubesi için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.