Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Ziraat Bankası Arsa Kredisi

Değişken Türkiye ekonomisinde yapılan yatırımların geri dönüşü inişli-çıkışlı olsa da şüphesiz ki değerini asla kaybetmeyen belki de tek yatırım, konut yatırımıdır. Sürekli artan nüfusla beraber konut ihtiyacı da paralel olarak artmaktadır. Neredeyse yıllık konut ihtiyacı yüz bin adet artış göstermektedir. Bu da yatırımcıları konut piyasasına itmektedir. Fakat özellikle büyük şehirlerdeki konut sayısının hızla artışı ve bununla paralel olarak konutların fiyatlarının yükselişi yatırımcıları karlı arsa arayışlarına yönlendirmektedir. Akıllıca seçilen bir arsanın yatırımcıya geri dönüşü kat kat fazladır. Fakat uygun arsa bulunsa da her yatırımcı buna uygun finansal gücü sağlayamayabilir.

Arsa Seçmek Sizden, Finans Sağlamak Ziraat’ten

Geri dönüşüne inandığımız bir arsa bulduk fakat elimizde finansal imkan yok. Hal böyleyken ilk yapacağımız şey arsa kredisi aramak olacaktır. Kredi çekmek her ne kadar riskli gibi gözükse de günümüz ekonomisi artık bu şekilde işlemektedir. Elbette her yatırımcı kredi çekmeden önce iki kez düşünür. Fakat söz konusu yatırım arsa olunca diğer sektörlere göre çok daha az risk almış oluyoruz. Yatırıma karar verdiğimizde ise devreye Ziraat Bankası giriyor. Diğer banklara oranla daha uygun faiz şartları ve devlet tarafından desteklenmesiyle ön plana çıkıyor. Bununla birlikte yüklü miktarda kredi çekileceği zaman bankalar bir çok zorluk çıkarabiliyor. Genelde küçük yatırımcılara gerekli ilgi ve alaka gösterilmiyor. Devletin en eski ve köklü bankası olan Ziraat Bankasında ise her türden yatırımcıya kolaylıklar sağlanıyor. Sizden istenen gerekli belgeleri yanınızda getirdiğinizde, aynı sizin gibi yatırımcı kafasıyla düşünen ve işinizi Ziraat Bankası aracılığı ile kurmanızı gerçekten isteyen personel karşılıyor.

Ziraat Bankası Arsa Kredisinin Özellikleri

  • 60 aya kadar vade imkanı bulunmaktadır.
  • Satın alacağınız arsanın ekspertiz değerinin en fazla %50’si kadar kredi kullanabilirsiniz
  • Alınacak olan arsa belediye sınırları içerisinde ve imarlı olmalıdır.
  • Krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilir. Şubelerimizce gerekli görülmesi hâlinde ek teminat istenebilir.
  • Şubelerimizce gerekli görülmesi hâlinde ek teminat istenebilir.
  • Kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi için gerekli belgeleri incelemek için TIKLAYINIZ!

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Vadeleri

Yatırımı yaptıktan sonra ilk düşündüğümüz şey kredinin geri ödemesidir. Yatırımcılar yaptıkları uzun vadeli yatırımların geri dönüşünü kısa zamanda alamayabilirler. Ziraat Bankası Arsa Kredisi size tamı tamına 60 aya kadar vade imkanı sunuyor. Genelde bankalar yüksek vade imkanı sunduğunda faizlerini de fahiş oranda arttırıyor. Hal böyle olunca yatırımcılar uzun vadeli yatırımlar yapmaktan vazgeçiyor. Özellikle uzun vadelerdeki faizler küçük yatırımcılar için büyük sorunlara sebebiyet veriyor. Ziraat Bankasından arsa kredisi aldığınızda ise finans durumunuza göre 12 ay veya 60 ay vadeyi hiç rahatsız olmadan seçebiliyorsunuz.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Hesaplama Aracı için TIKLAYINIZ!

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Başvurusu

Yaptığımız yatırımın arkasında bir devlet desteği olduğunu bilmek şüphesiz ki içimizin daha rahat olmasını sağlıyor. Tüm imkanları ve kolaylıklarıyla, çalışan personeli ve gösterdikleri ilgiyle Türkiye’nin en güvenilir bankası olmayı başaran Ziraat Bankası, yatırımcılarını dört gözle bekliyor!

Ziraat Bankası arsa kredisi alarak, arsa yatırımı yapabilmek için öncelikle başvuru yapmanız gerekmektedir. Arsa kredisi başvurusu yalnızca Ziraat Bankası şubelerine gidilerek gerçekleşmektedir. Siz de arsa yatırımınızı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız, en yakın Ziraat Bankası şubesine başvurabilirsiniz.

En Yakın Ziraat Bankası Şubesi için TIKLAYINIZ!

 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.