Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Ziraat Bankası Bankkart

Özellikle iş sahibi insanların yaygın kullandığı banka kartı, birçok bankanın sunduğu bir hizmettir. Çalışanlar bu banka kartlarını maaşlarını çekebilmek için kulladığı gibi bireysel kullanıcılar ise paralarını biriktirmek için kullanabilmektedir. Aynı şeklide öğrenciler de ailelerinin gönderdikleri parayı ve varsa burslarını çekebilmek için yaygın olarak banka kartlarını kullanmaktadır. Kısaca banka kartı bir nakit parayı bir bankada hesapta tutmak içindir. Ziraat Bankası Bankkart, bahsedilen banka kartının yaygın olarak kullanılanlardan bir tanesidir.

Ziraat Bankası Bankkart

Ziraat Bankası Bankkart ile nakit parayı güvenli bir şekilde bir hesapta tutabilmenin yanı sıra 7 gün 24 saat ATM’ler aracılığı ile hesaptaki paraya ulaşabilme imkanına sahip olunmaktadır. Sadece para çekme değil aynı zamanda ilgili hesaba para yatırabilir, başka bir hesaba havale veya EFT yapabilir, banka kartınızda birden fazla hesap varsa bu hesaplar arası aktarım yapabilirsiniz. Ziraat Bankası Bankkart’a 9’a kadar hesap bağlanabilmektedir. Yapılan işlemler ise ana hesap üzerinden gerçekleşmektedir.

Ziraat Bankası Bankkartlar ve Özellikleri

Ziraat Bankası Bankkart’ın farklı özelliklere sahip çeşitli Bankkart çeşitleri bulunmaktadır. Bu kartlar şu şekildedir:

1. Temassız Bankkart


Günümüzün yeni teknolojilerinden birisi olan temassız ödeme sistemini barından Temassız Kart ile Elektronik Cüzdan özelliği sayesinde kart üzerinde para yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz bu paraları alışverişlerde ve bazı toplu taşımalarda 50 TL ve altındaki ödemeler için temassız ve şifresiz olarak hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu özellikten yararlanabilmek için ödeme yapılacak yerde ‘Temassız Ödeme İşareti’ veya MasterCard Paypass / Visa Paywave okuyucusu bulunmalıdır.

                                             Temassız Ödeme İşareti

Temassız Kart’ın geçerli olduğu toplu taşıma sistemine sahip iller Konya ve Çanakkale’dir. Bu illerde yaşayan Temassız Bankkart sahipleri toplu taşıma ücretini şifre girmeden temassız olarak ödeyebilmektedir.

2. Genç Bankkart

Genç Bankkart, Kredi Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) burs veya öğrenim kredisi alan öğrencilere özel hazırlanmış hem banka kartı hem de kredi kartı özelliğine sahip bir karttır. Standart bir banka kartının bütün özelliklerine sahip olan Genç Bankkart ile hesapta para olmadığı zamanda bile Harçlık Avans özelliği sayesinde 350 TL’ye kadar avans kullanılabilmektedir. Bu özellik, burs devam ettiği süreç boyunca kullanılabilmektedir. Genç Bankkart’ın kredi kartı özelliği kapalı olarak gelmektedir ve açtırmak için en yakın Ziraat Bankası Şubesi’ne başvurulması gerekmektedir.

3. Kampüs Kart

Bir banka kartının bütün özelliklerine sahip olan Kampüs Kart’ın diğer kartlardan farklı olduğu nokta ise üniversitelerde kimlik olarak da geçmesidir. Kartın ön yüzünde öğrencinin bütün kurumsal bilgisi ve resmi bulunmaktadır. Bu sayede öğrenci banka kartını ve öğrenci kimliğini ayrı ayrı taşımak zorunda kalmaz. Kampüs Kart aynı zamanda Elektronik Cüzdan özelliği de barındırmaktadır. Bu sayede öğrenciler 50 lira ve altındaki ödemelerinde şifresiz ve temassız bir şekilde ödemelerini gerçekleştirebilirler.

4. Kazandıran Bankkart

Kazandıran Bankkart, alışveriş yaptıkça aynı zamanda kazandıran bir banka kartıdır. Yapılan alışveriş tutarının %0.5’i hesabınıza yansımaktadır. Aynı zamanda hesabınızda bulunan para da günlük faiz işlemine dahil olur. Yani her anlamda kazanç sağlayan bir banka kartıdır. Eğer bir Bankkart’ınız varsa ve Kazandıran Kart özelliğini tanımlatmak istiyorsanız telefonunuzun kısa mesaj bölümüne KAZANDIRAN yazıp bir boşluk bırakarak kartınızın son 4 hanesi ile birlikte 4747’ye gönderebilirsiniz. Kazandıran Bankkart tanımlı kartınızda bu özelliği aktif tutmak için ayda en az 1 kez alışveriş yapmak, günlük faizden yararlanmak için ise hesabınızda en az 250 TL olması gerekmektedir.

5. Avans Bankkart


Avans Bankkart, Bankkart’ın tüm özelliklerini taşırken aynı zamanda kredi kartına gerek kalmadan alışverişlerinizi öteleme imkanı sunmaktadır. Ayrıca Avans Bankkart ile yapılan alışverişlerin geri ödemelerine herhangi bir faiz yansımamaktadır. Avans Bankkart’a sahip olmak için bir Bankkart sahibi olmanız ve sahip olduğunu Bankkart’ın ana hesabına tanımlı aylık ödemeli Kredili Mevduat Hesap (KMH) limitinizin bulunması gereklidir. Avans Bankkart’ı Bankkart’ınıza tanıtmak için AVANS yazıp boşluk bırakıp kartınızın son 4 hanesi ile birlikte 4747’ye göndermeniz yeterlidir.

Ziraat Bankası Bankkart Başvurusu

Ziraat Bankası Bankkart’a başvurmak için çeşitli kanalları kullanabilirsiniz. Bunlardan ilki en yakın Ziraat Bankası şubesine gerekli evraklar ile giderek başvuruda bulunmaktadır. Diğer başvuru yöntemi ise Ziraat İnternet Şubesi’ni kullanmaktır. Bir diğer başvuru yöntemi ise 0850 220 00 00 Telefon Bankacılığı üzerinden başvuruda bulunmaktır.

En Yakın Ziraat Bankası Şubesi için TIKLAYINIZ!

Ziraat Bankası İnternet Şubesi için TIKLAYINIZ!

Ayrıca başvuruda bulunacağınız Bankkart’ın yukarıda bahsi geçen özellik veya özellikleri barındırmasını istiyorsanız başvuruda bulunurken belirtmeniz gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.