Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Ziraat Bankası Başakkart

Ziraat Bankası Başakkart, Ziraat Bankası tarafından tarım alanında yenilikler sağlamak için çıkarılmıştır. Ziraat Bankası Başakkart tarım alanında sunduğu büyük ayrıcalıklar sayesinde ülkemiz genelindeki çiftçiler tarafından büyük ilgi görmektedir. Bu avantajlar tarımsal ihtiyaçları karşılamakta ve bunların geri ödemesini ise büyük kolaylıklar sağlayarak gerçekleştirmektedir. Bilindiği gibi Ziraat Bankası kurulduğu dönemler itibari ile zirai anlamda birçok çalışma gerçekleştirmiş ve bunları ülkemizin tarımsal faaliyetlerini ilerletmek için yapmıştır. Bu yüzden her geçen gün tarımsal anlamda birçok yenilikçi faaliyetler gerçekleştirmektedir. Bu yenilikçi çalışmalar arasında Ziraat Bankası Başakkart kredi kartı da bulunmaktadır. Ziraat Bankası Başakkart birçok özellik ve avantajı barındırmaktadır ve bu özellikler aşağıdaki kısımda listeli bir şekilde açıklanmıştır.

 • Öncelikli olarak Ziraat Bankası Başakkart kredi kartı tohum, gübre, akaryakıt, zirai ilaç, yem, veterinerlik hizmetleri gibi bütün tarımsal ihtiyaçları 5 aya varan faizsiz ödeme dönemleri ile 18 aya varan vadeli ödemeler ile kredi hizmetleri ile karşılamaktadır.
 • Ayrıca Ziraat Bankası Başakkart kredi kartı ile herhangi bir ATM’ye giderek kart limitinizi geçmeyecek şekilde nakit çekim işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler 7 gün 24 saat içerisinde gerçekleştirilebilmektedir.
 • Ziraat Bankası Başakkart kredi kartınız ile Başakkart üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerinizi özel vadesiz ödeme dönemleri ile ödeyebilirsiniz.
 • Ziraat Bankası Başakkart ile yapacağınız tarımsal harcamalarınızda veya tarımsal hizmetlerde sadece belli bir dönem aralığını vadesiz olarak ayarlayabilirsiniz. Sizlere sunulmuş olan bu özel vadesiz dönem 5 ayı geçememektedir. 5 ayı geçen taksitlerde vade işlenmekte ve belli bir miktar faiz yansıtılmaktadır.
 • Ziraat Bankası Başakkart ile tarımsal faaliyetlerde ihtiyaç duyulan fide, tohum, gübre, zirai ilaçlar, yem alımları, veterinerlik hizmetleri, arıcılık/seracılık/balıkçılık malzemeleri, traktörlerinizin veya diğer mekanizasyon araçlarınızın bakım/yedek parça/onarım giderlerini Başakkart anlaşması olan iş yerlerinden 5 aya varan faizsiz ödeme dönemleri elde edilebilmektedir.
 • Ziraat Bankası Başakkart ile ayrıca sahip olunan bütün kredi limiti ile tarımsal harcama ve hizmetler satın alınabilmektedir. Kredi limitini aşmayacak şekilde yapılan alışverişler kartın limitinden düşülerek hesap özetinize yansıtılacaktır.
 • Ülkemiz genelindeki çiftçilere sunulan bu kart ile faiz yükü azaltılmış ve çiftçiler daha az faizli bir şekilde yaptıkları harcamaları geri ödeyebilmektedirler. Ziraat Bankası bunu faizsiz ödeme dönemleri ile sağlamaktadırlar. Ödeme döneminin belli bir dönemi faizsiz şekilde yapılmakta ve böylelikle çiftçiler rahat bir ödeme dönemi geçirmektedirler.
 • Ancak faizsiz dönem sonuna kadar ödenmesi gereken tutarın gerisinde kalan çiftçiler için Ziraat Bankası kalan tutarı faizli döneme aktarmakta ve bu tutara faiz uygulamaktadır. Böylelikle çiftçinin ödemesi gereken miktar yapılan ödeme gecikmesinden dolayı artmaktadır.
 • Ziraat Bankası Başakkart kredi limitini nakit almak için herhangi bir Ziraat Bankası Şubesine gidebilir veya Ziraat Bankası ATM’lerini kullanabilirsiniz.
 • Normal kartlardan alınan yıllık hesap kesim ücretleri Ziraat Bankası Başakkart sahiplerinden kesilmemektedir. Böylelikle Ziraat Bankası Başakkart sahipleri herhangi bir hesap kesim ücreti ödemeden bir sonraki ödeme yılına başlayabilmektedirler.
 • Yapılan harcamalar doğrultusunda oluşturulan hesap özetleri 3 aylık dönemler ile hazırlanmaktadır. Geçen her 3 aylık bir dönemin sonunda yapılan harcamalar hesap özetine yansıtılarak Ziraat Bankası Başakkart kullanıcısına gönderilmektedir.
 • Başvuruyu yapmak isteyen kişilerin belli başlı koşulları sağlaması gerekmektedir. Bu koşullar Ziraat Bankası tarafından belirlenmiştir. Başvurular hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için yapmanız gereken herhangi bir Ziraat Bankası Tarımsal Yetkili Şubesine gitmektir.

Ziraat Bankası Başakkart kredi kartı hakkında detaylı bilgi almak için Ziraat Bankasının kurmuş olduğu Ziraat Bankası Başakkart internet adresine ulaşabilirsiniz. Ziraat Bankası Başakkart internet adresine ulaşabilmek için aşağıda sizlere vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

Ziraat Bankası Başakkart bilgilendirme sayfasına ulaşmak için  TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.