Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Eğitim kredisi veren bankalardan biriside Ziraat Bankası’dır. Faiz oranları ve farklı ödeme koşulları ile tercih edilen Ziraat Bankası eğitim masraflarını karşılamakta güçlük çeken ailelerin yardımına yetişiyor.

Ziraat Bankası eğitim kredisi paketinde her türlü okul, üniversite veya dershane giderleriniz için size özel krediler sunmaktadır. Bu kredinin özellikleri arasında birçok yenilik bulunmaktadır. Özellikle uygun faiz oranı ve vade seçenekleri sayesinde eğitim kredilerinde çokça tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Faiz Oranı ve Vade Süresi Ne Kadardır?

Ziraat Bankası eğitim kredilerinde kullandığınız kredi miktarı ve vade sayısına bakmaksızın sabit faiz oranı belirlemiştir. Kullanacağınız kredinin faiz oranı %1,19‘dur.

Eğitim kredisinde ise size verilen vade süresi 1 ay ile 36 ay arasında değişmektedir. Ziraat Bankası sizin bütçenize ve ödeme durumunuza göre isteğinize bağlı olarak faiz oranı değişmeksizin taksitlerinizi ayda bir veya üç ayda bir olarak belirleyebilmektedir. Böylece dilerseniz aydan aya ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz veya her üç ayda bir ödeme yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisinde Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Ziraat Bankası eğitim kredisi verirken üst limit olarak 50,000 TL belirlemiştir. Ancak eğitim masraflarının bölgeden bölgeye göre ve kurumlara göre değişiklik göstermesi sebebiyle verilen kredi miktarı değişiklik gösterebilmektedir. Eğitim kredisi kullanacak olan müşterinin kredi ihtiyacı ve teminat durumuna bağlı olarak bu miktar ayarlanmaktadır. Bu miktarı etkileyen bir diğer faktör ise sizin banka nezdinde güvenilirliğiniz olacaktır.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi için Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Öncelikle eğitim kredisi bir bireysel ihtiyaç kredisi olduğu için ihtiyaç kredi paketlerinde gereken evraklar gerekmektedir. Bu evraklara ek olarak öğrenim görülen eğitim kurumuna bağlı öğrenci kayıt belgesi veya eğitim kurumundan alınacak olan fatura belgesinin aslı gerekmektedir.

  • Başvuru Formu (İnternet sitesinden veya şubeden alabilirsiniz)
  • Kimlik Belgesi aslı ve fotokopisi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport)
  • Gelir Belgesi
  • Eğitime ilişkin belgeler ve fatura
  • Şube tarafından istenebilecek diğer belgeler

Ziraat Bankası eğitim kredisi öğrenci velisine, öğrencinin eğitim masraflarını üstlenen herhangi bir aile bireyine veya sürekli gelir sağlayan bir mesleği varsa öğrencinin kendisine ödenebilmektedir.

Çektiğiniz kredi ayrıca vadeli olarak taksitli veya Kredili Mevduat Hesabı olarak kullandırılabilir.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Masrafları Ne Kadardır?

Eğitim kredisi bir ihtiyaç kredisi olduğu için KKDF ve BSMV vergilerinden muaf değildir. Ayrıca çekmiş olduğunuz kredi miktarına %0,5 oranında kredi tahsis ücreti uygulanmakta olup sizden tahsil edilmektedir.

Kredi vadeniz boyunca hayat sigortası yaptırılmaktadır.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi için Kefil İstiyor mu?

Banka gerek gördüğünde şahsi veya maddi teminatta bulunabilir. Kefil istenmemektedir ancak durumunuza bağlı olarak kefil talep edilirse sizden istenen belgelerin aynısının kefil içinde istendiğini unutmamalısınız.

Eğitim Kredisi Almanızı Kolaylaştıracak Etkenler

Eğer Ziraat Bankası müşterisi iseniz ve bankaya ait kredi kartı gibi ürünleri kullanıyorsanız bu sizin kredi almanızı kolaylaştırır. Ancak önemli bir etken kartınızın ödemelerini geciktirmeden zamanında yapmış olmalısınız. Kredi puanınızda bu anlamda çok önemlidir. Daha önce herhangi bir banka ile kredi kullanma ilişkiniz olduysa ve ödemelerinizde aksaklık yaşadıysanız bu sizin kredi puanınızı olumsuz etkiler. Ancak kredi notunuz yüksek ise kredi talebiniz çok hızlı bir şekilde ek teminat ve kefil gerekmeksizin cevaplanabilir.

Kredi notunuzu öğrenmek ve ayrıntılı bilgi almak için TIKLAYINIZ!

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi için size en yakın banka şubesine gidebilir başvuru formunuzu doldurarak ve gerekli belgeleri teslim ederek eğitim kredinizi en kısa sürede alabilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.