Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Siz de Ziraat Bankası konut kredisine sahip olarak hayal ettiğiniz eve rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Sunduğu çeşitli konut kredisi ürünleri ve 10 yıla kadar varan vade seçenekleri ile, ödemelerinizi esnek ödeme tariflerinden yararlanarak bütçenize uygun bir şekilde düşük taksit ve faiz oranları ile yapabilirsiniz. Ziraat Bankası ev kredisinin müşterilerine sunduğu avantajlar aşağıdaki gibidir;

 • Satın almak istediğiniz evin ekspertiz değeriniz % 75’ine kadar kredi sahibi olabilirsiniz.
 • Ortak konut kredisi ile eşinizle, dostunuzla veya akrabanızla birlikte (en fazla beş kişi) kolay bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz. Böylece ödemeleri ortak olarak ödeyip bütçenizi zorlamamış olursunuz.
 • İlk yıl sadece faiz ödemeli konut kredisine sahip olarak, ev sahibi olduğunuz zamandan ilk sene için sadece faiz ödemelerini yaparsanız. Böylece ilk yılın taksitlerinde peşinat ödemesi yapılmaz.
 • Komisyon konut kredisine sahip olduğunuz zaman, sizlerden kredi tahsis ücreti alınmaz. Komisyon konut kredisi Transfer konut kredisi ve İnşaat konut kredisi olmak üzere iki kısıma bölünüyor.
 • Eğer önceden başka bir bankada konut krediniz varsa, istediğiniz takdirde Transfer konut kredisi aracılığı ile kredinizi Ziraat Bankası’na aktararak taksitlerini azaltabilir veya kredinizi tamamen bağlayarak yeniden bütçenize uygun bir şekilde düşük taksitlerle ödemeye başlayabilirsiniz.
 • Eğer kendinize yeni bir ev inşa ediyor ve inşaatınız nakit para sıkıntısından dolayı yarım kalmışsa, siz de inşaat tamamlama konut kredisine başvurarak 120 aya kadar vade varan vade seçeneği ile kredi sahibi ola bilirsiniz. (İnşaat halinde olan evinizin % 70’ine kadar tamamlanması gerekiyor)
 • Tüm konut kredileri vadeleri boyunca hayat, konut ve deprem sigortası yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası konut kredisinin sunduğu tüm bu avantajlardan yararlanabilmeniz için, tek yapmanız gereken şey kredi başvurusunda bulunmanızdır. Ziraat Bankası konut kredisi başvurusunu size en yakın olan Ziraat Bankası şubesine giderek yapabilirsiniz. Eğer hemen ön başvuruda bulunmak istiyorsanız, aşağıda görmüş olduğunuz linkin üzerine tıklayınız. Açılan sayfada TC kimlik numaranızı, cep telefonu numaranızı, kredi vadesini, kredi tutarını ve gelir kazancınızı yazarak gönder butonuna basınız. Böylece başvuru işleminizi tamamlamış olacaksınız. Başvurunuzun cevabı 24 saat içerisinde SMS ile size iletilecektir.

2

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Başvuru İçin Gereken Belgeler

 • Eksiksiz olarak doldurulmuş başvuru formu
 • TC kimlik numarası, nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi fotokopisi
 • Çalıştığınız yerden yaptığınız mesleğe gelir belgesi
 • Satın alacağınız konuta dair tapu belgesi fotokopisi
 • İnşaat halinde olan eviniz için, % 70 inşaat işleminin tamamlandığına dair belge

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Siz de Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama işlemini kullanarak aylık, yıllık ve toplam ödeyeceğiniz meblağı önceden belirleyebilirsiniz. Bununla beraber vade aralığını ve faiz oranını da inceleyerek kredi tutarınızı bütçenize göre ayarlamış olur, gelecekte olası ödeme sıkıntılarının karşısına şimdiden geçmiş olursunuz. Hesaplama işlemini size en yakın olan Ziraat Bankası şubesine giderek ve internet üzerinden yapabilirsiniz. İnternet üzerinden hesaplama yapabilmeniz için aşağıda gördüğünüz linkin üzerine tıklayınız. Açılacak olan sayfada resimde gördüğünüz üzere kredi türünü, vade aralığını, kredi tutarını ve ödeme sıklığını yazarak hesapla butonuna basınız. Böylece sizde hesaplama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

3

Ziraat Bankası konut kredisi ile herhangi bir sorunuz için, 444 00 00 ve 0850 220 00 00 Ziraat Bankası çağrı merkezini araya bilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.