Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Günümüz tüketim toplumu ihtiyaçları gün geçtikçe artmaktadır. Bilgisayar, tablet, akıllı cep telefonları, beyaz eşya, televizyon gibi teknolojik ürünlerden ev, araba ve arsa gibi tüketim ya da yatırım ürünlerine değin tüketim tanımı geniş bir yelpazeye ulaşmış durumdadır. Gün geçtikçe nakit alım gücü düşen insanoğlu bu ihtiyaçlarını kredi ürünleri ile karşılama yoluna başvurmaktadır. Kredi kartı kullanımının bu ihtiyaçlar doğrultusunda artması ile birlikte ülkemizde bazı ürünlerin satın alınmasında kredi kartı kullanımına kısıtlamalar getirildiği görülmektedir. Bu ürünlere örnek olarak cep telefonları verilebilir. Ülkemizde cep telefonu satışları sadece nakit olarak yapılmaktadır. Bu durumu fırsat bilen bankalar ise cep telefonu alımını taksitlendirebilmek adına kredi ürünleri geliştirmekte ve bu kredi ürününün kullanımını yaygınlaştırmak adına kampanyalar düzenlemektedirler. Kredi kullanımına örnek oluşturabilecek bir başka durum ise taşıt, konut, arsa gibi diğer ürünlere nazaran daha yüksek miktarda nakit işlem gerektiren ürünlerdir. Tüketiciler bu nakit ihtiyacını karşılamak adına yine bankaların sunmuş olduğu kredi ürünlerinden yararlanabilmektedir. Bankacılık sektörü bahsettiğimiz bu durumlar doğrultusunda gün geçtikçe yeni ürünleri bünyesine katmakta ve müşteri kitlesine daha iyi hizmet verebilmek adına kendilerini geliştirmektedirler. Yazımızın devamında ihtiyaçlarınızı kredi yolu ile karşılamak istediğinizde tercih edebileceğiniz alternatifleriniz içinde yer alan Ziraat Bankası kredi başvurusu hakkında bilgilendirme yapacağız.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İhtiyaçlarınızı karşılama aşamasında nakit durumunuz yetersiz olabilir. Böyle zamanlarda bankaların sizlere sunmuş oldukları kredi ürünleri nakit desteği sağlamak açısından en güvenilir yollardan birisi durumundadır. Bu bankalar içerisinde seçiminiz Ziraat Bankası olduğunda Ziraat Bankası kredi başvurusu aşamalarına başlamadan önce internet bankacılığı işlemlerinden yararlanarak çok hızlı bir şekilde başvurunuzu tamamlayabilmektesiniz. Ziraat Bankası internet bankacılığını kullanarak Ziraat Bankası kredi başvurusunda bulunmak için öncelikle yazımızın sonunda da bulabileceğiniz Ziraat Bankası internet sayfasına tarayıcınız vasıtası ile giriş yapmanız gerekmektedir. Karşınıza aşağıda sizlerle paylaşacağımız görseller geldiğinde Ziraat Bankası kredi başvurusu aşamalarına geçiş yapabilir duruma gelmişsiniz demektir.

Ziraat Bankası kredi başvurusu aşamalarında ilk kısım olarak “KREDİ BİLGİLERİNİZ” başlığı altında istenen bilgileri doldurmanız gerekmektedir. 1 numaralı alanda kredi tipini “Tüketici”, “Taşıt” veya “Konut” olarak belirlemeniz gerekmektedir. 2 numaralı alanda ise ödeme planımız doğrultusunda kredi vadesi süresini 1 ay ile 36 ay aralığında belirlememiz gerekmektedir. 3 numaralı alana geçtiğimizde ise bizi ihtiyacımız olan kredi tutarını belirleyeceğimiz alan karşılamaktadır. Bu alana ihtiyacımız olan kredi tutarını girdikten sonra 4 numaralı alana geçmemiz gerekecek ve bu alanda ise aylık net gelirimizi belirtmemiz durumunda olacağız. Kredi bilgilerimizin ihtiyaçlarımızı ve ödeme planımızı dikkate alarak doğru bir şekilde girdikten sonra Ziraat Bankası kredi başvurusu işlemi devamında bizleri “KİMLİK BİLGİLERİNİZ” kısmı karşılamaktadır.

5 numaralı alanda T.C. kimlik numaramızı doğru ve eksiksiz bir biçimde girmemiz gerekmektedir. 6 numaralı alanda ise doğum tarihimizi girmemiz gereken alan karşımıza çıkmaktadır. 5 ve 6 numaralı alanları eksiksiz doldurduktan sonra 7 numaralı alanda “Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl” alanını doldurmamız gerekmektedir. Bu alanı takiben 8 numaralı alanda “Baba Adı”, 9 numaralı alanda ise “Anne Adı” kutularını nüfus cüzdanımızda yazdığı gibi yazmamız gerekmektedir. Başvurumuzu tamamlamak için doldurmamız gereken bir başka alan 10 numaralı yerde görmekte olduğumuz “İLETİŞİM BİLGİLERİNİZ” kısmında bulunan “Cep Telefonu” bilgimizdir. Ziraat Bankası müşterisiyseniz 11 numaralı alanda bulunan “Müşteri No” alanını ve bunu takiben 12 numaralı alanda bulunan her girişte farklı bir şifre sunan “Güvenlik Kodu” alanını doldurmanız gerekmektedir. 12 numaralı alan müşteri bilgilerinin güvenliği açısından her girişte tekrar üretilmekte ve bu sayede bilgilerinizin çalınması durumuna karşı bir koruma oluşturmaktadır. Ziraat Bankası kredi başvurusunu tamamlamadan önce tekrar kontrol ettiğiniz zaman Ziraat Bankası kredi başvurusu formundaki yanlışlıkları düzeltmek isterseniz 13 numaralı alanda bulunan “TEMİZLE” butonunu kullanabilir, bütün bilgileri tekrardan doğru bir biçimde girebilirsiniz. Form sonunda eksiksiz ve doğru bir biçimde bilgilerinizi girdiğinizi düşünüyor ve başvuru aşamasını sonlandırmak istiyorsanız “GÖNDER”” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.